ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyMuzeum rekordů Pelhřimov
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, kudy z nudy
Zážitky

Muzeum rekordů Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů. Pelhřimovské Muzeum rekordů má otevřeno každý den.

Muzeum rekordů sídlí  v Pelhřimově. A má tři části: historickou věž, expozici Zlaté české ručičky a zahradu s obřími exponáty.

Jeho provozovatelem je Agentura Dobrý den , která v České republice zastřešuje celou oblast rekordů a kuriozit. Znamená to vydávání České knihy rekordů, správu České databanky rekordů, pořádání mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů a účast na stovkách dalších akcí po celé České republice.

V muzeu rekordů najdete opravdu unikátní exponáty, například čtyřiapůlmetrového plyšového medvídka, nejmenší zlatou klícku v Čechách, mramorové housle i kytaru ze sirek a stovky dalších exponátů. K návštěvě láká také rozlehlá zahrada se sochami vyřezanými motorovou pilou.   

Muzeum rekordů  má i pokračování, expozici nazvanou Zlaté české ručičky. Obě jsou od sebe vzdálené 5 minut chůze. Většinu exponátů tvoří objekty vytvořené ze sirek panem  Tomášem Kordou – naleznete zde kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy.... Navíc je tu k viděni Mona Lisa vytvořená ze zrnek rýže nebo největší obraz malovaný pastelkami. Cyklisté a pejsci jsou zde vítáni!

Rozlehlou zahradu navštívíte při přechodu z jedné expozice do druhé. Najdete v ní třeba mamuta upleteného v životní velikosti z proutí a další obří předměty. Zahrada je oplocená, mimo dosah automobilů a vybavená stoly a lavicemi. Vaše děti nebo vaši pejsci se v ní mohou proběhnout a vydovádět. V těsné blízkosti zahrady se nachází dětské hřiště.
 

Největší plyšák ČR 

Navštivte největšího plyšáka v Čechách! Je 4,5  metru vysoký a váží 70 kg.. Přijeďte se na něj (a stovky dalších exponátů) do Pelhřimova podívat. 
 

S kočárkem do Zlatých českých ručiček

Pokud do Muzea rekordů míříte s kočárkem, doporučujeme vám navštívit nejprve naši expozici Zlaté české ručičky. Do ní vjedete bez problémů až k pokladně přímo z chodníku, popřípadě si s ním můžete odpočinout na rozlehlé zahradě se čtyřmetrovým mamutem, která je součástí expozice. Do věže Muzea rekordů (vzdálené ca 5 minut chůze) pak můžete vystoupat pouze s miminkem, kočárek vám v "Ručičkách" rádi pohlídáme. Pro malé návštěvníky máme připravenou herničku s dřívky a kostkami, můžete se vyfotit se čtyřmetrovým růžovým plyšovým medvědem nebo papírovými postavičkami z časopisu Čtyřlístek. 
 

Zajímavost z Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov na EXPO 2020 Dubai

EXPO 2020 Dubai – v české expozici byla k vidění  největší celoleštěná plastika z českého křišťálu nazvaná Venuše (243 kg). Vytvořil ji sklář z Vysočiny Vlastimil Beránek. Plastika je zapsaná v České databance rekordů. Její miniatura, která sloužila jako předloha, je k vidění v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů  v Pelhřimově. 

Krom českého průvodce máte k dispozici i mluvící panel s informacemi o muzeu, historii Pelhřimova a dalších užitečných věcech – můžete si vybrat z češtiny, angličtiny, němčiny, francouzštiny a ruštiny. Zahraniční návštěvníci si navíc v každém patře přečtou souhrnný popis v angličtině a němčině.
 

Vstup zdarma na narozeniny

Pelhřimovské Muzeum rekordů otevře své brány zdarma! Místo peněz stačí ukázat jakýkoli doklad, ve kterém je foto a datum narození. Navíc se můžete stát rekordmanem – účastníkem dlouhodobého pokusu „Nejvíc lidí, kteří oslavili narozeniny v Muzeu rekordů“.

Aktuality

Oldřich Lipský 100 let

Velkou oslavou si Pelhřimov připomene životní výročí svého slavného rodáka Oldřicha Lipského.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Festival rekordů a kuriozit – Pelhřimov město rekordů 2024

34. ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů se uskuteční druhou červnovou sobotu. Vstup na náměstí je zdarma, otevřeny budou obě expozice Muzea rekordů s několika exponáty.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Dotek reality, dotek minulosti

Výstava hyperrealistických obrazů Petra Lichtenberga a replik historického skla Františka Nováka. Přijďte nahlédnou na realitu z blízka očima malíře a nechte se upoutat umem šikovaného skláře.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Zamyšlení

Výstava malíře Josefa Bouchala a autorů keramické tvorby Vladimíra a Štěpánky Trbuškových se dotkne duchovních témat k Zamyšlení.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Street Food Festival Pelhřimov

Třetí ročník Street Food Festivalu v Pelhřimově je tady!
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Trnava Xrace

Extrémní vodácký závod na nejtěžším slalomovém kanále v Evropě. Víkend plný závodů, které prověří všechny dovednosti závodníků. Čeká sprint, fun slalom, team race a v neposlední řadě nová olympijská disciplína extreme slalom, též známý jako kayakcross, která se pojede již letos v Paříži.
Želiv, Kraj Vysočina

Bohuslav a Vita

Hudebně literární drama o lásce, válce a naději.
Želiv, Kraj Vysočina

Bernard Fest 2024

Již 28. ročník festivalu Bernard Fest, na kterém se představí hvězdy české hudební scény.
Humpolec, Kraj Vysočina

Bývalý hostinec Stará pošta čp. 1920 v Pelhřimově

Bývalý hostinec Stará pošta čp. 1920 v ulici Příkopy v Pelhřimově byl ve třetím čtvrtletí roku 2018 prohlášen za kulturní památku. Stavba je zachycena již na nejstarším plánu města z roku 1777.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Kostel sv. Bartoloměje v Pelhřimově

Děkanský kostel s barokním interiérem a věží, která je šedesát metrů vysoká a je dnes opět přístupná jako vyhlídková. Při nedávné rekonstrukci byly objeveny renesanční malby v kaplích mezi opěráky presbytáře.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Expozice Zlaté české ručičky v Muzeu rekordů a kuriozit

Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček – nejrozsáhlejší svého druhu na světě.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Městská památková rezervace Pelhřimov

Městská památková rezervace opisuje nejstarší historické jádro Pelhřimova. Chráněné je od roku 1969. Tvoří jej gotický kostel sv. Bartoloměje, barokní zámek, kašna se sochou sv. Jakuba, synagoga, radnice, hostinec Stará pošta, věznice nebo divadlo. Dochovaly se i zbytky hradeb.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Zámek pánů z Říčan v Pelhřimově

Součástí zámku je i Městská šatlava. V současné době zde sídlí Muzeum Vysočiny Pelhřimov.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Muzeum Vysočiny Pelhřimov

Muzeum, které dokáže překvapit i vzdělat... Uvidíte mučírnu v bývalé baště s mučícími nástroji a vězeňskou kapli zařízenou prostým oltářem, krucifixem a liturgickými artefakty. Expozice o dvou významných osobnostech Vás vtáhne do světa umění a plastik. Dále můžete nahlédnout i do minulosti města....
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Pelhřimovské peklo

Ve městě rekordů naleznete strašidelný turistický cíl pro děti i dospělé – ve sklepení budovy, kde sídlí městské informační centrum se totiž nachází Pelhřimovské peklo.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Děkanská zahrada – oáza uprostřed města Pelhřimova

Ideálním útočištěm pro rodiny s malými dětmi je bezesporu Děkanská zahrada nacházející se kousek za kostelem sv. Bartoloměje. Součástí zahrady, založené v r. 1603, je altán, voliéra s exotickými ptáky, lavičky a v neposlední řadě i dětský koutek s prolézačkami.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna a kavárna Cafe Iveta v Pelhřimově

Cukrárna a kavárna Café Iveta se nachází na dohled od Muzea rekordů a kuriozit a na trase k expozici Zlaté české ručičky. Přijďte vychutnat exkluzivní italskou kávu s dezertem ruční výroby nebo sklenku moravského vína. V létě vás osvěží 16 druhů zmrzliny, včetně sorbetů.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Glamping Tři Stromky – ThreeTrees – maringotka Bonifác u rybníka

Odpočinek a napojení se na přírodu, být offline sami se sebou. To nabízí nevšední glampingové ubytování v designové maringotce Bonifác, která se nachází cca 9 km od Pelhřimova na Vysočině.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Zdejší restaurace vystřídala různé názvy. Štamgasti, kteří se tu scházeli, však chodili raději „na čtyrku“, to kvůli číslu popisnému. Na jaře 2016 byla dokončena výstavba vlastního minipivovaru ve sklepních prostorách domu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie najdete v centrum města, přímo na pelhřimovském náměstí. Ubytovat se zde můžete v celkem devíti pokojích, ze kterých se naskýtá výhled na malebné náměstí.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Gábl bistro

Karolína Hájíčková a Martin Písařík přišli do Pelhřimova s dvěma malými dětmi tak trochu unavení prací v Praze a otevřeli v “Pejru” podnik, se kterým konečně přišel pořádný “gábl”. Dělají burgery a domácí hrancle a také sezónní vegetariánské polévky.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Gurmania Hotel Starý Pelhřimov – stylová restaurace a ubytování na Vysočině

Hledáte stylové a útulné ubytování v Pelhřimově v plně vybavených pokojích anebo místo, kde se dobře najíte? Pak zkuste hotel a restauraci Gurmania ve které panuje atmosféra působící klidem domova.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Farma Hrnčíř

Farma Hrnčíř se nachází v malebné vesničce Proseč pod Křemešníkem, která je obklopena loukami a lesy v tichém prostředí Českomoravské vysočiny vzdálené cca. 7 km od Pelhřimova, kde jsou ideální podmínky pro chov, výcvik koní a sportovní vyžití spojené s koňmi.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Glamping v kontejneru Kebin

Kebin je kontejner, který je absolutně soběstačný, bez potřeby připojení na inženýrské sítě. Navíc, je kouzelný. Položen na břehu rybníka nedaleko Ondřejova u Pelhřimova, čeká na toho, kdo ho otevře a stráví v něm pár krásných chvil.
Ondřejov, Kraj Vysočina