Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Zážitky

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů. Pelhřimovské Muzeum rekordů má otevřeno každý den!

Mnoho z místních rekordmanů je zapsáno v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy. Muzeum sídlí v historické budově Jihlavské (Dolní) brány v Pelhřimově.

Pelhřimovská Agentura Dobrý den zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit. Agentura Dobrý den, to je spousta originálních nápadů, ale i Česká kniha rekordů, správa České databanky rekordů, mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů a desítky dalších akcí po celé České republice.  

V muzeum rekordů najdete opravdu raritní exponáty, například čtyřmetrového plyšového medvídka, nejmenší zlatou klícku v Čechách, mramorové housle i kytaru ze sirek a stovky dalších exponátů. K návštěvě láká také rozlehlá zahrada se sochami vyřezanými motorovou pilou.   

Muzeum rekordů a kuriozit má i pokračování, expozici nazvanou Zlaté české ručičky. Obě jsou od sebe vzdálené 5 minut chůze. Většinu exponátů tvoří kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy vytvořené ze sirek Tomášem Kordou. Navíc je tu k viděni Mona Lisa vytvořená ze zrnek rýže nebo největší obraz malovaný pastelkami.   Cyklisté a pejsci jsou zde vítáni!
 

Největší plyšák ČR – medvídek Kuky

Navštivte největšího plyšáka v Čechách! Jmenuje se Kuky, je 4 metry vysoký, váží 25 kg a jeho zmenšená verze hrála hlavní roli v úspěšném českém filmu pro děti. Přijeďte se na něj (a stovky dalších exponátů) do Pelhřimova podívat. Je otevřeno za každého počasí každý den od 9 do 17 hodin a prohlédnout si můžete dvě rozsáhlé vnitřní expozice, světově ojedinělou sbírku unikátů vyrobených ze zápalek a hlaviček a zahradu s obřími předměty.


S kočárkem do Zlatých českých ručiček

Pokud do Muzea rekordů míříte s kočárkem, doporučujeme vám navštívit nejprve naši expozici Zlaté české ručičky. Do ní vjedete bez problémů až k pokladně přímo z chodníku, popřípadě si s ním můžete odpočinout na rozlehlé zahradě se čtyřmetrovým mamutem, která je součástí expozice. Do věže Muzea rekordů (vzdálené ca 5 minut chůze) pak můžete vystoupat pouze s miminkem, kočárek vám v "Ručičkách" rádi pohlídáme. Pro malé návštěvníky máme připravenou herničku s dřívky a kostkami, můžete se vyfotit se čtyřmetrovým růžovým plyšovým medvědem nebo papírovými postavičkami z časopisu Čtyřlístek. Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.
 

Zajímavost z Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov na EXPO 2020 Dubai

EXPO 2020 Dubai – v české expozici je k vidění český rekord, a to největší celoleštěná plastika z českého křišťálu nazvaná Venuše (243 kg). Vytvořil ji sklář z Vysočiny Vlastimil Beránek. Plastika je zapsaná v České databance rekordů. Její miniatura, která sloužila jako předloha, je k vidění v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. 

Krom českého průvodce máte k dispozici i mluvící panel s informacemi o muzeu, historii Pelhřimova a dalších užitečných věcech – můžete si vybrat z češtiny, angličtiny, němčiny, francouzštiny a ruštiny. Zahraniční návštěvníci si navíc v každém patře přečtou souhrnný popis v angličtině a němčině.
 

Vstup zdrama

Pelhřimovské Muzeum rekordů otevře své brány zdarma! Místo peněz stačí ukázat jakýkoli doklad, ve kterém je foto a datum narození. Navíc se můžete stát rekordmanem – účastníkem dlouhodobého pokusu „Nejvíc lidí, kteří oslavili narozeniny v Muzeu rekordů“.

Street food festival Pelhřimov

Druhý ročník Street Food Festivalu v Pelhřimově je tady!
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Hudební večer v Klášterní restauraci s kapelou Jazz Pilgrim

Tématická hudba, výborná gastronomie, jedinečná atmosféra.
Želiv, Kraj Vysočina

Hudební večer v Klášterní restauraci s kapelou Jazz Pilgrim

Tématická hudba, výborná gastronomie, jedinečná atmosféra.
Želiv, Kraj Vysočina

Hudební večer v Klášterní restauraci s kapelou Jazz Pilgrim

Tématická hudba, výborná gastronomie, jedinečná atmosféra.
Želiv, Kraj Vysočina

Bývalý hostinec Stará pošta čp. 1920 v Pelhřimově

Bývalý hostinec Stará pošta čp. 1920 v ulici Příkopy v Pelhřimově byl ve třetím čtvrtletí roku 2018 prohlášen za kulturní památku. Stavba je zachycena již na nejstarším plánu města z roku 1777.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Kostel sv. Bartoloměje v Pelhřimově

Děkanský kostel s barokním interiérem a věží, která je šedesát metrů vysoká a je dnes opět přístupná jako vyhlídková. Při nedávné rekonstrukci byly objeveny renesanční malby v kaplích mezi opěráky presbytáře.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Muzeum rekordů a kuriozit – expozice Zlaté české ručičky

Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček – nejrozsáhlejší svého druhu na světě.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Zámek pánů z Říčan v Pelhřimově

Součástí zámku je i Městská šatlava. V současné době zde sídlí Muzeum Vysočiny Pelhřimov.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna a kavárna Cafe Iveta v Pelhřimově

Cukrárna a kavárna Café Iveta se nachází na dohled od Muzea rekordů a kuriozit a na trase k expozici Zlaté české ručičky. Přijďte vychutnat exkluzivní italskou kávu s dezertem ruční výroby nebo sklenku moravského vína. V létě vás osvěží 16 druhů zmrzliny, včetně sorbetů.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Glamping Tři Stromky – ThreeTrees – maringotka Bonifác u rybníka

Odpočinek a napojení se na přírodu, být offline sami se sebou. To nabízí nevšední glampingové ubytování v designové maringotce Bonifác, která se nachází cca 9 km od Pelhřimova na Vysočině.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Zdejší restaurace vystřídala různé názvy. Štamgasti, kteří se tu scházeli, však chodili raději „na čtyrku“, to kvůli číslu popisnému. Na jaře 2016 byla dokončena výstavba vlastního minipivovaru ve sklepních prostorách domu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie najdete v centrum města, přímo na pelhřimovském náměstí. Ubytovat se zde můžete v celkem devíti pokojích, ze kterých se naskýtá výhled na malebné náměstí.
Pelhřimov, Kraj Vysočina