!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Zážitky

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů.

Mnoho z místních rekordmanů je zapsáno v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy. Muzeum sídlí v historické budově Jihlavské (Dolní) brány v Pelhřimově.

Pelhřimovská Agentura Dobrý den zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit. Agentura Dobrý den, to je spousta originálních nápadů, ale i Česká kniha rekordů, správa České databanky rekordů, mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů a desítky dalších akcí po celé České republice.  

V muzeum rekordů najdete opravdu raritní exponáty, například čtyřmetrového plyšového medvídka, nejmenší zlatou klícku v Čechách, mramorové housle i kytaru ze sirek a stovky dalších exponátů. K návštěvě láká také rozlehlá zahrada se sochami vyřezanými motorovou pilou.   

Muzeum rekordů a kuriozit má i pokračování, expozici nazvanou Zlaté české ručičky. Obě jsou od sebe vzdálené 5 minut chůze. Většinu exponátů tvoří kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy vytvořené ze sirek Tomášem Kordou. Navíc je tu k viděni Mona Lisa vytvořená ze zrnek rýže nebo největší obraz malovaný pastelkami.   Cyklisté a pejsci jsou zde vítáni!
 

Největší plyšák ČR – medvídek Kuky

Navštivte největšího plyšáka v Čechách! Jmenuje se Kuky, je 4 metry vysoký, váží 25 kg a jeho zmenšená verze hrála hlavní roli v úspěšném českém filmu pro děti. Přijeďte se na něj (a stovky dalších exponátů) do Pelhřimova podívat. Je otevřeno za každého počasí každý den od 9 do 17 hodin a prohlédnout si můžete dvě rozsáhlé vnitřní expozice, světově ojedinělou sbírku unikátů vyrobených ze zápalek a hlaviček a zahradu s obřími předměty.


S kočárkem do Zlatých českých ručiček

Pokud do Muzea rekordů míříte s kočárkem, doporučujeme vám navštívit nejprve naši expozici Zlaté české ručičky. Do ní vjedete bez problémů až k pokladně přímo z chodníku, popřípadě si s ním můžete odpočinout na rozlehlé zahradě se čtyřmetrovým mamutem, která je součástí expozice. Do věže Muzea rekordů (vzdálené ca 5 minut chůze) pak můžete vystoupat pouze s miminkem, kočárek vám v "Ručičkách" rádi pohlídáme. Pro malé návštěvníky máme připravenou herničku s dřívky a kostkami, můžete se vyfotit se čtyřmetrovým růžovým plyšovým medvědem nebo papírovými postavičkami z časopisu Čtyřlístek. Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.
 

Zajímavost z Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov na EXPO 2020 Dubai

EXPO 2020 Dubai – v české expozici je k vidění český rekord, a to největší celoleštěná plastika z českého křišťálu nazvaná Venuše (243 kg). Vytvořil ji sklář z Vysočiny Vlastimil Beránek. Plastika je zapsaná v České databance rekordů. Její miniatura, která sloužila jako předloha, je k vidění v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. 

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Ponte di Pietra

Restaurace Ponte di Pietra

Pelhřimov, Vysočina
Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Pelhřimov, Vysočina
Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie Pelhřimov

Pelhřimov, Vysočina
Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Pelhřimov, Vysočina