Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku tradičně zahájí výlov rybníka Rožmberk
Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku tradičně zahájí výlov rybníka Rožmberk
"> "> Výlov rybníka zacíná vždy brzy ráno, zpravidla okolo 7. hodiny "> Podzimní výlovy rybníku na Trebonsku zacnou výlovem rybníka Rožmberk "> Nebude chybet doprovodný program, vcetne programu pro deti ">
Gurmánská turistika

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku tradičně zahájí výlov rybníka Rožmberk

  • Vydáno10. října 2020
V roce 2020 opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk. Rybářství Třeboň na výlovu předvede vrchol tradičního rybářského řemesla – zátahy a vlastní výlovy. Vylovené ryby budou v prodeji na hrázích rybníků i několika dalších místech. Výlov největšího českého rybníka Rožmberka je naplánován na všední dny 12. – 15. října (pondělí až čtvrtek). Letošní výlovy se budou konat většinou v pouze týdnu a bez doprovodného programu.

Výlov rybníka Rožmberk

Výlov TřeboňskoVíce než 500 rybníků, z toho 75 rybníků s rozlohou větší než 15 hektarů a jako zlatý hřeb největší český rybník Rožmberk – to jsou hlavní lákadla rybářů z Třeboňska. Právě slavnostním výlovem Rožmberku série jihočeských rybářských událostí začíná. Letos budou rybáři Rožmberk lovit od pondělí do čtvrtka 12. – 15. 10. 2020.

První zátah začne vždy ráno v 7:00 hodin a poté bude následovat zpracování zátahu (třídění, brakování a odvoz). Většinou potom bývá ještě jeden zátah; ten se pak podle okolností provádí kolem poledne.

výlovS ohledem na akutní epidemiologickou situaci a přijatá preventivní opatření k zamezení nákazy covid-19 přistoupilo Rybářství Třeboň ke zrušení všech doprovodných akcí během podzimních výlovů a omezení kontaktu mezi zaměstnanci a veřejnosti během lovení. Z výše popsaných důvodů nebudou probíhat ani tradiční exkurze pro veřejnost na výlovech a sádkách.

I když doprovodný program letos nebude, zájemci se mohou na výlov přijít podívat a zakoupit si čerstvé ryby. Parkování bude možné pod hrází Rožmberka. Prodej živých ryb bude vždy zajištěn přímo na hrázi rybníků. Kromě toho je v době výlovů i rozšířená nabídka živých ryb i na prodejnách – sádkách společnosti Rybářství Třeboň.
 

Výlovy rybníků na Třeboňsku

výlov rybníkůVýlovy rybníků Rybářství Třeboň budou pokračovat i v dalších týdnech, a to až do 19. listopadu 2020. Rybníky se většinou loví jednou za dva roky, takže letos se budou lovit jiné rybníky než vloni. Po Rožmberku budou následovat Spolský Velký 19. – 20. 11.), Záblatský (2. – 6. 11.) a Svět (16. – 19. 11.).

Rybářství Třeboň, které je největším producent sladkovodních ryb v Evropě, hospodaří na 439 rybnících o celkové výměře zhruba osmi tisíc hektarů, plánuje od října do listopadu vylovit z cirka 250 rybníků 2100 tun kaprů a 300 tun ryb vedlejších.

Výlov rybníka Rožmberk 2022

7.10.
9.10.
Výlov rybníka Rožmberk 2022

Z důvodu mimořádných opatření bohužel nebude jeho výlov probíhat jako společenská akce a lovit se bude ve všední dny od 7. do 9. října. Celkem Rybářství Třeboň plánuje v průběhu podzimu vylovit cirka 250 rybníků.

Šupina a Šupinka – objednat si můžete hned z několika druhů čerstvých sladkovodních ryb

Šupina a Šupinka – objednat si můžete hned z několika druhů čerstvých sladkovodních ryb

Vítejte v tradiční rodinné rybí restauraci Šupina a Šupinka. Restaurace nabízejí české speciality; pokrmy masité, dietní, dětské, ale především pokrmy z čerstvých sladkovodních ryb třeboňského regionu.

Výlov rybníka Záblatský

24.10.
28.10.
Výlov rybníka Záblatský

Rybník Záblatský je pátý největší rybník na Třeboňsku. Leží poblíž obce Záblatí mezi níž a rybníkem protéká Zlatá stoka. Záblatský rybník má plochu 310 ha a patří mezi nejvýnosnější rybníky třeboňského rybářství.

Výlov rybníka Velký Tisý

17.10.
21.10.
Výlov rybníka Velký Tisý

Rybníkáři z Třeboně vás zvou na výlov pátého největšího rybníku jižních Čech.

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

7.10.
9.10.
Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

K největším podzimním událostem na Třeboňsku patří tradičně výlovy rybníků. Přijďte sledovat slavné rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na veřejných výlovech je zajištěno parkování, občerstvení a prodej živých ryb za akční cenu přímo na hrázi.

Třeboňsko – biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko – biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko je jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Přestože jde o oblast, která je po staletí přeměňována člověkem, zachovaly se zde velice cenné přírodní hodnoty.

Třeboňská rybniční soustava

Třeboňská rybniční soustava

Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět.