!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Krumlov je 16. nejkrásnější místo světa!
Zážitky

Krumlov je 16. nejkrásnější místo světa!

Vydáno 6. prosince 2008
Město Český Krumlov má důvod k oslavám. V žebříčku prestižního časopisu National Geographic se v anketě dvaceti nejkrásnějších historických míst planety dostalo 16. příčku. Letošního, 5. ročníku ankety se zúčastnilo 280 odborníků z celého světa. Upřednostnili místa, která nejsou mrtvá, ale nadále se rozvíjejí. Krumlovu pomohlo nejen kultivovaně udržované historické jádro, ale i kvalitní služby turistům či plány dalšího rozvoje.
Anketa v National Geographic není letos jediný světový úspěch Českého Krumlova. V projektu Europa nostra získal památkářského Oscara za mimořádně citlivou konzervaci fasády hradu a zámku.

Co kromě unikátního historického centra a hradu a zámku vidět v Českém Kumlově...
Museum představuje příležitost prohlédnout si dům, ve kterém žil a tvořil fotograf Josef Seidel a později jeho syn František. Oba ve svých dílech mj. zmapovali dnes již zaniklou část Šumavy v pohraničí.
 
Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 3 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.
 
Prohlídkový okruh grafitového dolu v hloubce 70 metrů pod povrchem nabízí ukázku těžby i svezení důlním vláčkem.
 
V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.
 
V expozici Kabinetu loutek Národního muzea jsou do tématických celků naaranžovány tři stovky unikátních exponátů. Můžete vidět například vyobrazení historických legend, jihočeskou stavbu, vltavské vodníky i s utopencem, loupežníky z hvozdů Blanského lesa a Šumavy a další. Nechybí ani podkroví s příbytkem loutkaře, gotické sklepení s galerií uměleckých děl a sochařský ateliér pod širým nebem.
Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Prohlídka grafitového dolu v hloubce 70 m pod povrchem nabízí ukázku těžby i svezení důlním vláčkem. Před tím, než se vydáte na samotnou prohlídku, vás vybaví speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní lampa. Následně vás do podzemí zaveze důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu.

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Luxusní 5hvězdičkový hotel sídlí v bývalém, nedávno zrekonstruovaném historickém klášteře v centru okouzlujícího Českého Krumlova. V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.