Úvod > Aktuality > Prodlužte si s dětmi léto a prázdniny návštěvou Plzně – víkendový výlet nabízí nespočet zážitků
Zážitky

Prodlužte si s dětmi léto a prázdniny návštěvou Plzně – víkendový výlet nabízí nespočet zážitků

  • Vydáno1. září 2017
Rána už jsou sice trochu chladnější, přes den vás i v září v Plzni čeká příjemné letní počasí. Děti už musí sice během týdne do školy, prázdniny si ale stále můžete prodloužit alespoň o víkendech. Máme pro vás skvělý tip na dvoudenní výlet do Plzně, na který jen tak nezapomenete. Během jednoho víkendu vás na jednom místě, nedaleko od sebe, čeká tolik zážitků, které byste jinde nestihli ani objet, natož si je užít.
Pro rodiny s dětmi připravili v Plzni pro letní sezonu Velkou rodinnou vstupenku, díky které můžete až do konce září navštívit plzeňské dětské turistické atrakce s výraznou slevou. Ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé rodinné vstupné. Čekají vás hodiny zábavy, jedinou podmínkou je stihnout návštěvu během dvou dnů.

Jako ve zvířecí říši si budete připadat v zoologické a botanické zahradě. V zoo uvidíte největší počet druhů zvířat ze všech zoo v České republice a v Dinoparku desítky obrovských ještěrů. Věda a zábava se dokonale propojuje v Science Centru Techmania, kde se minimálně na půl dne zabavíte i za horšího počasí. Podobně jako v Muzeu loutek, kde si prohlédnete desítky loutek a loutkových divadélek. Ne všechny jsou schované za skleněnou vitrínou a tak si s některými z nich, budete moci zahrát vlastní divadlo.

Velkou rodinnou vstupenku v hodnotě 999 platnou až do konce září zakoupíte v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí nebo online. Vstupenka je určena především mimoplzeňským rodinám, kterým představí jednoduchou a přitom cenově atraktivní možnost, jak během dvou dní vidět a zažít to nejlepší z turistické nabídky Plzně pro děti.

Připraveny jsou také tipy na další zajímavá místa v Plzni i v regionu, Plzeňský kraj je totiž díky své přírodě, památkám, cyklotrasám a mnoha dalším atrakcím velmi lákavým místem pro trávení volného času. Velká rodinná turistická vstupenka může být pro mimoplzeňské rodiny dalším přesvědčivým argumentem, proč si vybrat Plzeň pro strávení například prodlouženého víkendu v západočeské metropoli nebo v Plzeňském kraji a podnikat do Plzně výlety.
 

Jak vstupenka funguje?

Plzeň TechmaniaProstřednictvím turistické vstupenky můžete za jednu cenu navštívit během 48 hodin plzeňskou zoologickou zahradu, přilehlý DinoPark, originální Muzeum loutek i oblíbené science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice. Pokud navštívíte všechna zmiňovaná místa, ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí v součtu 1410 korun). Nabídka Velké rodinné vstupenky platí do 30. září 2017 pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let. Vstupenku je možné zakoupit v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí Republiky 41 nebo online prostřednictvím webu.

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Další aktuality

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda

Listopadový výlet do hlubin Českého lesa a kraje zaniklých obcí

Kdo se do kraje tiché přírody a kdysi obývaných míst v Českém lese jednou podívá, zpravidla se sem rád vrací. Seznamte se s pohnutou historií zaniklých obcí a jejich obyvatel, objevte krásy zdejší krajiny a udělejte si procházku po zapomenutých pohraničních stezkách.
Plzeňský kraj | Památky

20 tipů na nejkrásnější místa Národního parku Šumava

Národní park Šumava je krajina místy až mystická – nachází se zde rozlehlé náhorní planiny s horskými smrčinami jako někde na severu Evropy, zádumčivá rašeliniště – slatě na náhorních plošinách Šumavských Plání, luhy v údolní nivě Vltavy, ledovcová jezera ve strmých ledovci vymodelovaných karech pod hraničním hřebenem, nabízejícím zase výhled až k alpským ledovcům. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Která místa Šumavy jsou ta nejkrásnější? V rozhodování vám pomohou naše tipy.
Plzeňský kraj | Příroda