Úvod > Aktuality > Prodlužte si s dětmi léto a prázdniny návštěvou Plzně – víkendový výlet nabízí nespočet zážitků
Prodlužte si s dětmi léto a prázdniny návštěvou Plzně - víkendový výlet nabízí nespočet zážitků
">
Zážitky

Prodlužte si s dětmi léto a prázdniny návštěvou Plzně – víkendový výlet nabízí nespočet zážitků

  • Vydáno1. září 2017
Rána už jsou sice trochu chladnější, přes den vás i v září v Plzni čeká příjemné letní počasí. Děti už musí sice během týdne do školy, prázdniny si ale stále můžete prodloužit alespoň o víkendech. Máme pro vás skvělý tip na dvoudenní výlet do Plzně, na který jen tak nezapomenete. Během jednoho víkendu vás na jednom místě, nedaleko od sebe, čeká tolik zážitků, které byste jinde nestihli ani objet, natož si je užít.
Pro rodiny s dětmi připravili v Plzni pro letní sezonu Velkou rodinnou vstupenku, díky které můžete až do konce září navštívit plzeňské dětské turistické atrakce s výraznou slevou. Ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé rodinné vstupné. Čekají vás hodiny zábavy, jedinou podmínkou je stihnout návštěvu během dvou dnů.

Jako ve zvířecí říši si budete připadat v zoologické a botanické zahradě. V zoo uvidíte největší počet druhů zvířat ze všech zoo v České republice a v Dinoparku desítky obrovských ještěrů. Věda a zábava se dokonale propojuje v Science Centru Techmania, kde se minimálně na půl dne zabavíte i za horšího počasí. Podobně jako v Muzeu loutek, kde si prohlédnete desítky loutek a loutkových divadélek. Ne všechny jsou schované za skleněnou vitrínou a tak si s některými z nich, budete moci zahrát vlastní divadlo.

Velkou rodinnou vstupenku v hodnotě 999 platnou až do konce září zakoupíte v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí nebo online. Vstupenka je určena především mimoplzeňským rodinám, kterým představí jednoduchou a přitom cenově atraktivní možnost, jak během dvou dní vidět a zažít to nejlepší z turistické nabídky Plzně pro děti.

Připraveny jsou také tipy na další zajímavá místa v Plzni i v regionu, Plzeňský kraj je totiž díky své přírodě, památkám, cyklotrasám a mnoha dalším atrakcím velmi lákavým místem pro trávení volného času. Velká rodinná turistická vstupenka může být pro mimoplzeňské rodiny dalším přesvědčivým argumentem, proč si vybrat Plzeň pro strávení například prodlouženého víkendu v západočeské metropoli nebo v Plzeňském kraji a podnikat do Plzně výlety.
 

Jak vstupenka funguje?

Plzeň TechmaniaProstřednictvím turistické vstupenky můžete za jednu cenu navštívit během 48 hodin plzeňskou zoologickou zahradu, přilehlý DinoPark, originální Muzeum loutek i oblíbené science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice. Pokud navštívíte všechna zmiňovaná místa, ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí v součtu 1410 korun). Nabídka Velké rodinné vstupenky platí do 30. září 2017 pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let. Vstupenku je možné zakoupit v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí Republiky 41 nebo online prostřednictvím webu.

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.