Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Prohlídky historického centra Plzně
Vecerní Plzen láká k procházkám
Historické a vojenské akce

Prohlídky historického centra Plzně

V červnu začíná sezona tradičních komentovaných prohlídek Plzně, při nichž i rodilí Plzeňáci město poznají z úplně jiné perspektivy!
Židovská Plzeň
Plzeň se pyšní jednou z největších synagog na světě. Jaký k ní vede příběh? To a mnoho dalšího o plzeňské židovské komunitě se dozvíte během prohlídky, která vás provede poutavými osudy různých osobností. Součástí je i návštěva Staré synagogy a interiéru bytu rodiny doktora Vogla od architekta Adolfa Loose.
 
Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů
Věděli byste, kde v historickém centru Plzně najdete domy U Božího oka, Černého orla, Zlatého růžence, Bílého jednorožce nebo Dvou klíčů? Se skrytými tajemstvími a příběhy výzdoby nejen na fasádách historických domů v centru Plzně se seznámíte na zajímavé komentované prohlídce.
 
Báje a pověsti plzeňské
Především děti baví prohlídkový okruh Báje a pověsti plzeňské. Jak se do městského znaku dostal velbloud? Kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř? Nechte si vyprávět o skrytých pokladech, čertech a dalších tajemných bytostech. Místními pověstmi a dalšími tajemnými příběhy vás provede víla Plzeňka.
 
Osvobození 1945
Při příležitosti letošního 76. výročí se poprvé uskutečnila nová komentovaná prohlídka nazvaná Osvobození 1945, na kterou můžete vyrazit i během letních měsíců. Podíváte se na místa v centru města, která hrála při osvobozování zásadní význam, a dozvíte se, co se v učebnicích nepíše.
 
To nejlepší z Plzně
V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.

Provozovatel

Plzeň - TURISMUS

náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 035 330
Email:
info@visitplzen.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.visit...
WWW:
www.plzenskavstup...
GPS:
49,748240 13,377461
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Poznámka:https://www.visitplzen.eu/infocentrum-pro-letosni-sezonu-tematickych-prohlidek-prichystalo-dve-novinky/

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni

Vydejte se v předvánočním čase na speciální adventní prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Kromě komentované prohlídky interiéru, kde budete obdivovat nádherná vitrážová okna a jiné skvosty, se následně na náměstí Republiky dozvíte i zajímavé informace o vánočních tradicích a zvycích.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ježíškova pošta v Plzni

V adventním čase bude v mázhauzu plzeňské radnice po roce opět úřadovat vánoční pošták.
Plzeň, Plzeňský kraj

Šlechta pod maskou

V mázhauzu domu U Zlatého slunce v Plzni, tedy v budově sídla plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu, je od 10. října 2022 instalována panelová výstava s názvem
Plzeň, Plzeňský kraj

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Plzni

Vánoční strom se každoročně rozsvěcuje na plzeňském náměstí Republiky první adventní neděli.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.
Plzeň, Plzeňský kraj

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sigmondova naučná stezka u Plzně

Trasa dlouhá sedm kilometrů je nenáročná a vede převážně lesnatým terénem po upravených cestách rekreační oblastí Bolevecké rybníky. Je na ní patnáct zastavení, která upozorňují nejen na přírodní zajímavosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870 – 1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století. Na přelomu 20. a 30. let Adolf Loos v Plzni často pobýval. V Plzni Adolf Loos realizoval přestavbu tzv. Brummelova domu (Husova 58) a 13 bytových interiérů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Ubytování v centru Plzně v atraktivním historickém domě.
Plzeň, Plzeňský kraj

Terraza Plzeň

Zastavte se na lahodné drinky, vynikající kávu, domácí dezerty, víno od producenta filmového hitu "3 bobule" a světově proslulé čepované pivo z Plzně. Vychutnejte si jedinečný pohled na centrum Plzně z ptačí perspektivy!
Plzeň, Plzeňský kraj

Kolombina

Kolombina rozdávala radost už před 30 lety, kdy rodiče Jitky Štáhlichové postavili auto se zmrzlinou na klatovské náměstí. A stojí tam dodnes. Jitka v roce 2016 navázala na jejich receptury, v Itálii i zmrzlinu studovala.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Lékárna

Nová restaurace v centru Plzně, s dokonale ošetřeným tankovým pivem, rakousko-českou kuchyní a ochotným, proškoleným personálem.
Plzeň, Plzeňský kraj