!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky historického centra Plzně
Vecerní Plzen láká k procházkám
"> Vecerní Plzen láká k procházkám "> Po lonském úspešném rocníku jsme pro letošní léto zdvojnásobili pocet prohlídek "> Tematickými prohlídkami vás provedou tri fiktivní historické osobnosti
1.7.
4.9.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Prohlídky historického centra Plzně

Kdy 1. červenec 2020 – 4. září 2020
Během letní sezony pořádá Turistické informační centrum pravidelně tematické prohlídky historického centra. Pro letošek připravilo hned dvě novinkové trasy.
Na první se účastníci spolu s průvodcem vydají za tajemstvím výzdoby plzeňských historických domů. Druhá z nich je pozve na procházku židovskou Plzní. V nabídce zůstávají dětmi oblíbené Báje a pověsti plzeňské.

Jako již tradičně se v polovině června vrací do historického centra Plzně komentované tematické prohlídky, které pořádá organizace Plzeň-TURISMUS prostřednictvím svého infocentra. Témata prohlídek se pravidelně obměňují. I letos budou moci zájemci vybírat hned ze tří okruhů, z nichž dva jsou úplnou novinkou.

Návštěvníci si tak s původcem prohlédnou proslulá sgrafita od Mikoláše Alše, která v Plzni zdobí řadu domů v širším centru města. Během prohlídky se zaměří také na domovní znamení a další výzdobu nejen na fasádách. Dozvědí se, kde se v Plzni nachází domy U Božího oka, Černého orla, Zlatého růžence, Bílého jednorožce nebo Dvou klíčů.

Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů
Vstupné: Dospělí 150 Kč –  Děti, studenti a senioři 80 Kč
Druhá novinka návštěvníky provede židovskou Plzní. Její součástí bude návštěva Staré synagogy a Loosova interiéru na Klatovské 12. Účastníci se seznámí s osudy židovských obyvatel Plzně i významnou rolí, kterou místní židovská komunita hrála při rozvoji města.

Židovská Plzeň
Vstupné: Dospělí 250 Kč –  Děti, studenti a senioři 130 Kč  (vstupy do Staré synagogy a Loosova interiéru jsou součástí ceny)
Kromě nových okruhů se zejména děti mohou těšit na prohlídky plné plzeňských bájí a pověstí. Letos je tajemnými příběhy provede víla Plzeňka. Dozvědí se nejen, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i proč katedrálu postavili čerti a ne zedníci nebo kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Na dětské účastníky, kterým se podaří během prohlídky úspěšně vyplnit kvíz, čeká malá odměna.

Báje a pověsti plzeňské
Vstupné: Dospělí 250 Kč –  Děti, studenti a senioři 130 Kč  (vstupy do Staré synagogy a Loosova interiéru jsou součástí ceny)

Vstupenky na všechny prohlídky je možné zakoupit online prostřednictvím Plzeňské vstupenky či osobně v Turistickém informačním centru vedle radnice od 1. června. Termíny jsou plánované na celé léto, od poloviny června do začátku září. Sraz účastníků je vždy před infocentrem vedle radnice.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Vienna House Easy Pilsen

Vienna House Easy Pilsen

Plzeň, Plzeňsko a Český les