Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Velká rodinná turistická vstupenka v Plzni
Společenské akce

Velká rodinná turistická vstupenka v Plzni

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
Velká rodinná turistická vstupenka je název nového turistického produktu, který pro letošní sezónu připravil Plzeň-Turismus ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou, Dinoparkem, Techmanií Science Centrem a Muzeem loutek.
Dva dny (přesně 48 hodin), čtyři TOP plzeňské turistické atrakce pro děti a spousta zábavy pro celou rodinu. To vše si můžete v Plzni užít za 999 korun díky Velké rodinné turistické vstupence, jejímž prostřednictvím můžete společně  za jednu cenu navštívit plzeňskou zoologickou zahradu, přilehlý DinoPark, originální Muzeum loutek i oblíbené science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice.
 
Pokud navštívíte všechna zmiňovaná místa, ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé vstupenky. Rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí v součtu 1410 korun. Ušetříte tak více než 400 korun. Nabídka je platná od 1. července do 30. září. Vstupenka platí pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let.
 

Jak vstupenka funguje?

Vstupenku bude možné od konce června zakoupit v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí Republiky 41 nebo také online prostřednictvím webu plzenprodeti.cz. Platnost vstupenky je 48 hodin od zahájení návštěvy prvního ze čtyř zmiňovaných turistických cílů. Pořadí návštěvy záleží jenom na vás. Vstupenka je nepřenosná, proto při jejím zakoupení musíte vyplnit jméno jedné dospělé osoby, která může být při vstupu do jednotlivých cílů  z důvodu ověření totožnosti vyzvána k předložení občanského průkazu. V každém ze 4 vyjmenovaných turistických cílů vám bude u pokladny odstřižen útržek s označením daného turistického cíle.


TIPY NA VÝLET: TURISTICKÉ CÍLE V PLZNI PRO RODINY S DĚTMI

Zoologická a botanická zahrada
Plzeňská zoo je unikátní nejen tím, že chová nejvíce druhů zvířat ze všech zoo
v České republice, ale i svým jedinečným spojením s botanickou zahradou.
V orientální expozici se máte možnost seznámit s makaky, gibony a nosorožčí rodinkou. Nechybí tu samozřejmě ani afričtí velikáni jako žirafy, gepardi a lvi.

V blízkosti statku Lüftnerka se projdete expozicí Česká řeka, jejíž ozdobou je párek hravých vyder. Užít si můžete i řadu komentovaných krmení, třeba během návštěvy u tučňáků. Upozorňujeme, že vstup do zoo je pro čtyřnohé mazlíčky zakázán. Více na

DinoPark
DinoPark nabízí desítky ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech. Největším modelem je opravdu gigantický Apatosaurus dlouhý 23 metrů. Součástí DinoParku je i 3D kino, dětské paleontologické hřiště či naučná stezka pro děti. Jedná se o samostatný areál, který se ovšem nachází v bezprostřední blízkosti plzeňské zoo, a proto doporučujeme naplánovat návštěvu těchto objektů ve stejný den.

Techmania Science Center
Vaše děti jistě ocení návštěvu Techmania Science Center, které nabízí neformální a zábavné poznání světa kolem nás. K dispozici jsou zde interaktivní expozice, vědecké show, atraktivní programy ve špičkově vybavených laboratořích a dílnách a zajímavosti ze světa vědy a techniky, které si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí objektu Techmanie je i jediné 3D Planetárium v České republice.

Muzeum loutek
Loutkářství má v Plzni bohatou tradici, vždyť právě v Plzni se v dílně Josefa Skupy před necelými 100 lety narodily známé postavičky Spejbl a Hurvínek. V Muzeu loutek se seznámíte s historií prvních plzeňských kočovných divadel, s divadly rodinnými a také se současnou loutkářskou tvorbou spojenou s plzeňským Divadlem Alfa. Děti si tu budou moci vyzkoušet, jak se loutky vodí a zahrát si vlastní divadlo. Muzeum také nabízí také speciální father-friendly program připravený na míru pro návštěvu tatínků s dětmi.

Která místa s dětmi ještě navštívit?
Věž katedrály sv. Bartoloměje se svojí výškou 102,26 m tvoří dominantu města. Spočítáte, kolik schodů vede až k ochozu, ze kterého je za každého počasí překrásný výhled na město a jeho okolí? Když bude jasný den, dohlédnete až na Šumavu!

Historické podzemí je labyrint chodeb, sklepů a studní budovaných pod Plzní od 14. století. Vstoupit do něj můžete v rámci komentovaných prohlídek každý den. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, seznámíte se s každodenním životem obyvatele města ve středověku. Vstup na prohlídky je povolen dětem od čtyř let.

Muzeum strašidel najdete ve sklepeních pod hotelem Central. Pokud se rádi příjemně bojíte, jste na správném místě. V expozici nechybí postavy z plzeňských pověstí jako je bájný Radouš, Saracénský čert, víly, čarodějnice
a vodníci.

Muzeum knihtisku představuje Plzeň jako kolébku knihtisku v českých zemích. Je příhodně umístěno do původní tiskárny z roku 1911. Součástí expozice jsou i historické tiskařské a sazečské stroje. Víte, co je to „falcovačka“ a „papšer“? Pokud ne, určitě navštivte muzeum knihtisku.

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení pro všechny věkové skupiny. Pohádky pro předškoláky, dobrodružné příběhy pro školní děti, na své si přijdou i puberťáci a dospělí.

Airpark Zruč je nevšední technické muzeum, které se nachází 5km od Plzně
v obci Zruč. Soukromá rodinná sbírka obsahuje desítky letadel, vrtulníků a tanků. Na některé exponáty je dovoleno se pouze dívat, do mnohých z nich ale můžete nastoupit a vlastníma rukama „osahat“. Muzeum se nachází pod širým nebem, za nepříznivého počasí tedy nezapomeňte pláštěnku.

Provozovatel

Turistické informační centrum města Plzně

náměstí Republiky 290/41
301 00 Plzeň
Tel.:
+420 378 035 330
Email:
info@visitplzen.eu
WWW:
www.plzenprodeti.cz
GPS:
49,748231 13,377451
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Cena

Cena: 999 Kč

 

Časová náročnost

48,0 hodin

 
 

Aktuality

Plzeňské hotelové noci

Chystáte se na výlet do Plzně a nemůžete se rozhodnout, kdy vyrazíte? Využijte výhodných nabídek doplněných o bonusové zážitky v Plzni. Spolu s místními hoteliéry jsme pro vás připravili akci Plzeňské hotelové noci a zveme vás na pohodový víkendový pobyt v západočeské metropoli.
Plzeň, Plzeňský kraj

Plzeňské hotelové noci

Chystáte se na výlet do Plzně a nemůžete se rozhodnout, kdy vyrazíte? Využijte výhodných nabídek doplněných o bonusové zážitky v Plzni. Spolu s místními hoteliéry jsme pro vás připravili akci Plzeňské hotelové noci a zveme vás na pohodový víkendový pobyt v západočeské metropoli.
Plzeň, Plzeňský kraj

Plzeňské hotelové noci

Chystáte se na výlet do Plzně a nemůžete se rozhodnout, kdy vyrazíte? Využijte výhodných nabídek doplněných o bonusové zážitky v Plzni. Spolu s místními hoteliéry jsme pro vás připravili akci Plzeňské hotelové noci a zveme vás na pohodový víkendový pobyt v západočeské metropoli.
Plzeň, Plzeňský kraj

Střep, obojek, citron, drozd

Prameny nových prohlídkových tras klášterů Plasy a Kladruby.
Plzeň, Plzeňský kraj

Středověké symboly víry, sebevědomí, soucitu a věčnosti

Přednáška. Farní kostel a špitální kaple v Boru u Tachova.
Plzeň, Plzeňský kraj

Industriální stezka Plzní – objevte industriální zajímavosti Plzně a Plzeňského kraje

S Industry Open se vydáte za poznáním industriálního dědictví plzeňského regionu, o němž se všeobecně ví hlavně to, že je spjat s pivem. Nechte se přesvědčit, že to zdaleka není všechno. Industriální stezka sdružuje soubor technických památek a industriálních zajímavostí v Plzni a Plzeňském kraji.
Plzeň, Plzeňský kraj

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870–1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století a přímého předchůdce moderní architektury. Na přelomu 20. a 30. let často pobýval v Plzni a realizoval zde přestavbu několika interiérů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídky historického centra Plzně s průvodcem

V centru Plzně se zorientujete snadno i díky tomu, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jak se zpívá ve známé písničce. Pokud byste se ale chtěli o jednotlivých památkách a nádherných historických domech dozvědět víc, máte každou sobotu možnost se zúčastnit komentované prohlídky centra.
Plzeň, Plzeňský kraj

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sigmondova naučná stezka u Plzně

Trasa dlouhá sedm kilometrů je nenáročná a vede převážně lesnatým terénem po upravených cestách rekreační oblastí Bolevecké rybníky. Je na ní patnáct zastavení, která upozorňují nejen na přírodní zajímavosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Městská památková rezervace Plzeň

Plzeňské historické jádro bylo prohlášeno nařízením vlády městskou památkovou rezervací dne 19. dubna 1989. Plzeň se tak dostala do výsostného klubu nejvýznamnějších měst České republiky. MPR vymezuje linie bývalých hradeb, jež v 2. polovině 19. století ustoupily zeleni městských sadů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Venkovní městské únikové hry – Cityhry

Únikovka vás provede po nejzajímavějších místech města, ke kterým Vám vždy prozradí nějakou zajímavost. Abyste však mohli hrou postupovat, musíte na vybraných stanovištích řešit nejrůznější hlavolamy.
Plzeň, Plzeňský kraj

Galerie Jiřího Trnky – Unie výtvarných umělců v Plzni

Galerie Jiřího Trnky je výstavní síní občanského sdružení Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension v Solní v Plzni

Ubytování v centru Plzně v atraktivním historickém domě.
Plzeň, Plzeňský kraj

Terraza Plzeň

Zastavte se na lahodné drinky, vynikající kávu, domácí dezerty, víno od producenta filmového hitu "3 bobule" a světově proslulé čepované pivo z Plzně. Vychutnejte si jedinečný pohled na centrum Plzně z ptačí perspektivy!
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Central Plzeň

Hotel Central s výhledem na Náměstí Republiky v Plzni. Nabízí restauraci podávající českou a mezinárodní kuchyni, wellness a fitness centrum.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kolombina

Kolombina rozdávala radost už před 30 lety, kdy rodiče Jitky Štáhlichové postavili auto se zmrzlinou na klatovské náměstí. A stojí tam dodnes. Jitka v roce 2016 navázala na jejich receptury, v Itálii i zmrzlinu studovala.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace Lékárna

Nová restaurace v centru Plzně, s dokonale ošetřeným tankovým pivem, rakousko-českou kuchyní a ochotným, proškoleným personálem.
Plzeň, Plzeňský kraj

Vienna House Easy by Wyndham Pilsen

Poznejte Plzeň, hlavní město českého piva. Pro objevování krás historického centra města je Vienna House Easy by Wyndham ideálním výchozím bodem. Světoznámý pivovar Plzeňský Prazdroj se nachází přímo naproti hotelu a za několik minut chůze se dostanete do centra města.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Zveme vás k návštěvě nejstarší plzeňské pivnice, jejíž historie sahá až do 17. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Supa Supa – polévkárna v Plzni

Město Plzeň se může pochlubit prvním podnikem svého druhu. Jedná se o polévkové bistro, které nabízí široké spektrum pokrmů. A to jak tradičních českých, tak i s nádechem exotiky.
Plzeň, Plzeňský kraj