Úvod > Aktuality > Oslavte v říjnu narozeniny Muzea Karla Zemana!
Oslavte v říjnu narozeniny Muzea Karla Zemana!
"> "> "> Oslavte v ríjnu první narozeniny Muzea Karla Zemana! "> U príležitosti prvního výrocí otevrení prichystalo Muzeum Karla Zemana ve spolupráci se spolecností Barrandov Studio rozšírení expozice "> V Muzeu tak nyní nove najdete výber kostýmu "> Oslavy 1 roku fungování muzea vyvrcholí dvema koncerty skupiny Clarinet Factory "> V polovine ríjna se v muzeu Karla Zemana mohou návštevníci promenit prímo v herce Zemanových filmu
Kultura

Oslavte v říjnu narozeniny Muzea Karla Zemana!

  • Vydáno30. září 2021
Vydejte se na oslavu devátých narozenin Muzea Karla Zemana, které bude doprovázet program pro rodiče s dětmi o víkendu 2. a 3. října 2021.
Muzeum Karla ZemanaJIž před devíti lety byla v Praze na Malé Straně otevřena unikátní interaktivní expozice představující dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana. Návštěvníky provádí světem Zemanovy fantazie a zároveň představuje i technologii filmových triků, kterými proslavil českou kinematografii.

Muzeum připravuje program plný zábavy, her, vzdělávání – a především kouzel. Všichni návštěvníci se mohou těšit na magický víkend ve stylu oblíbené pohádky Karla Zemana, Čarodějův učeň. Připravená jsou herní stanoviště, kde budou především děti, ale i dospělí testovat svou zručnost, odvahu a důvtip. Na účastníky programu čeká nejen nezapomenutelný zážitek, ale po úspěšném dokončení hry také narozeninový dárek!

V sobotu 2. 10. 2021 a v neděli 3. 10. 2021 pořádá pražské filmové Muzeum Karla Zemana oslavu svých 9. narozenin, doprovázenou tematickým programem ve stylu jedné z nejoblíbenějších pohádek od Karla Zemana – Čarodějův učeň.

Děti se upíší do služeb Čaroděje, který je kouzlem promění na havrany, stejně jako ve filmu. Čarodějovi učni budou muset využít svou fyzickou zdatnost, paměť, odvahu a důvtip, aby získali potřebné mince z jednotlivých herních stanovišť a vykoupili se tak ze služeb mocného čaroděje.

V rámci oslav přijede do Prahy i dcera režiséra Karla Zemana – Ludmila Zemanová. Ludmila žije v současnosti v Kanadě, kde se věnuje autorské ilustraci, tvorbě pro děti a péči o odkaz svého otce. Ludmila Zemanová se taktéž podílela na přípravě a natáčení Čarodějova učně. O své vzpomínky a zajímavosti se podělí na besedě, která se uskuteční v pátek 1. 10. od 17:00 v prostorách Muzea Karla Zemana.

Návštěvníci se budou moct těšit nejen z hravého programu, ale i ze stálé interaktivní expozice a z trikových instalací ve venkovních prostorech Muzea, kde si mohou pořídit upomínky ve formě fotografií s filmovými triky Karla Zemana nebo s legendárním mamutem z filmu Cesta do pravěku. Otevřen bude i muzejní obchod, kde si návštěvníci mohou zakoupit originální předměty s motivy z filmů Karla Zemana.
Signal festival 2022

13.10.
16.10.
Signal festival 2022

Desátý ročník Signal Festivalu je Signal X. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Samozřejmě nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.

#světovéČesko a Cesta do pravěku s Karlem Zemanem: nejznámější česká sci-fi

#světovéČesko a Cesta do pravěku s Karlem Zemanem: nejznámější česká sci-fi

Film, v němž hlavní role hrají mamuti, trilobiti a brontosauři, kde se objevují všeho všudy čtyři herci, a který je podle serveru Kinobox nejlepším českým sci-fi filmem všech dob se jmenuje Cesta do pravěku. V roce 1955 ho natočil režisér, výtvarník a scénárista Karel Zeman a o čtyřicet let později inspiroval Stevena Spielberga, režiséra filmu Jurský Park.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.