Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Ústeckého kraje: soutěsky Kamenice, Památník Terezín a Podkrušnohorský zoopark v Chomutově

Nejnavštěvovanější místa Ústeckého kraje: soutěsky Kamenice, Památník Terezín a Podkrušnohorský zoopark v Chomutově

Vydáno 14. srpna 2019 Zážitky
Plavby na pramicích romantickými soutěskami řeky Kamenice patří k nejkrásnějším zážitkům v Národním parku České Švýcarsko. Jde o nejnavštěvovanější místo Ústeckého kraje, druhé a třetí místo obsadil Památník Terezín a Podkrušnohorský zoopark v Chomutově.
V Národním parku České Švýcarsko najdete sedm z deseti nejnavštěvovanějších míst Ústeckého kraje. Z Edmundovy a Divoké soutěsky na řece Kamenici můžete vystoupat přes Meznou anebo boční strží zvanou Soorgrund na Mezní Louku, kde je hotel, restaurace, kemp a dětské hřiště. Odtud vás Gabrielina stezka, nejoblíbenější turistická trasa Českého Švýcarska, dovede k symbolu národního parku Pravčické bráně, největší pískovcové skalní bráně v Evropě. Přes místo zvané Tři prameny se pak můžete vrátit do Hřenska.
 

TOP místa: pieta i zábava v zoo

Také Památník Terezín má na kontě víc ocenění: patří mu druhé místo v kategorii Pietních míst. Město Terezín za druhé světové války sloužilo jako koncentrační tábor pro občany židovského původu. Jejich osudy mapuje několik míst soustředěných v Památníku, od Malé pevnosti s Národním hřbitovem přes Muzeum ghetta v budově bývalé terezínské školy a Magdeburská kasárna až po Židovský hřbitov; nahlédnout můžete i do podzemních chodeb. Hojně navštěvované jsou v Ústeckém kraji zoologické zahrady, zejména Podkrušnohorský zooparkChomutově a Zoologická zahrada v Ústí nad Labem.
 

Neobjevená místa: technické památky i slavný cibulák

Jen několik dní v roce se můžete vypravit na prohlídku Vodní elektrárny Střekov v Ústí nad Labem; je součástí mohutných Masarykových zdymadel, přes která dokonce vede značená trasa pro cyklisty a pěší. To rozhledna na Jedlové hoře u Jiřetína pod Jedlovou je přístupná celý rok, podobně jako Dům porcelánu s modrou krví v Dubí u Teplic. V budově bývalého dubského kina sídlí Městské informační centrum se stálou expozicí místního porcelánu, světoznámého cibuláku.
 

Co vám nesmí uniknout: Dubské slavnosti

Otevřením Domu porcelánu s modrou krví se Dubí stalo jednou ze zastávek Porcelánové cesty, která spojuje místa spojená s výrobou křehkých krásných předmětů. Exkurze do míst, kde se slavný porcelán vyrábí, se dá objednat v Domě porcelánu s modrou krví, jedinečnou možnost ale nabízejí Dubské slavnosti. Probíhají od 23. do 25. srpna na několika místech města, v sobotu 24. srpna chystá firma Český porcelán Den otevřených dveří. Prohlídky výrobních prostor doplní porcelánové trhy přímo v areálu závodu.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
Podkrušnohorský zoopark Chomutov - největší zoo v ČR

Podkrušnohorský zoopark Chomutov - největší zoo v ČR

Podkrušnohorský zoopark je největší ZOO v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 120 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Národní park České Švýcarsko - patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Národní park České Švýcarsko - patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz).

Gabrielina stezka - nejoblíbenější turistická trasa Českosaského Švýcarska

Gabrielina stezka - nejoblíbenější turistická trasa Českosaského Švýcarska

Tradiční promenádní cesta spojuje Pravčickou bránu s Mezní Loukou. Byla pojmenována podle sestry knížete Edmunda Claryho-Aldringena, průkopníka zdejší turistiky. Stezka vede po úpatí Křídelních stěn nejkrásnějšími partiemi Českého Švýcarska.

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Rokle Soorgrund v Českém Švýcarsku

Rokle Soorgrund v Českém Švýcarsku

Soorgrund neboli Drozdí soutěska se nachází v Národním parku Českosaské Švýcarsko na modré značce mezi rozcestím Divoká soutěska a ústím silnice označenou pro cyklisty 21 a vedoucí do Vysoké Lípy.

Naučná stezka Okolím Hřenska - to nejlepší z Českého Švýcarska

Naučná stezka Okolím Hřenska - to nejlepší z Českého Švýcarska

Naučná stezka vznikla již během sedmdesátých let dvacátého století a prochází po nejzajímavějších místech Českého Švýcarska. Tvoří okruh, který začíná v obci Hřensko, pokračuje k Pravčické bráně a do obcí Mezní Louka a Mezná, dále k Edmundově soutěsce a zpět do Hřenska.

Památník Terezín - nahlédněte do temné minulosti pevnostního města

Památník Terezín - nahlédněte do temné minulosti pevnostního města

Město Terezín, založené na konci 18. století jako vojenská pevnost, je dnes známé především jako tragický symbol utrpení desetitisíců nevinných lidí. Za 2. světové války sloužilo jako internační tábor židovského obyvatelstva a stalo se přestupní stanicí na cestě do vyhlazovacích táborů.