Úvod > Co chcete dělat? > Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR
Rys karpatský
"> Rys karpatský "> Velbloud dvouhrbý "> Tuleň kuželozubý "> Makak magot "> Manul "> Pelikáni na Kamenném rybníce "> Rosomák "> Los evropský "> Charza žlutohrdlá "> Eurosafari "> Kůň Převalského "> Osel domácí "> Buvol domácí "> Sovice sněžní "> Takin zlatý "> Pižmoň grónský "> Panda červená "> Dolní vstup a restaurace Tajga "> Větrný mlýn ve skanzenu Stará Ves "> Skanzen Stará Ves
Přidat foto
Příroda

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Zoo v Chomutově se specializuje především na faunu z palearktické oblasti. Najdete zde např. přírodní hnízdiště několika desítek druhů ptactva, výběhy sudokopytníků (zubr evropský, velbloud dvouhrbý, takin indický a zlatý, kozorožec alpský aj.) a lichokopytníků (kůň Převalského, osli domácí), šelmy (rys ostrovid, medvěd hnědý, tuleň kuželozubý, charza žlutohrdlá, manul) a domácí zvířectvo. Zoopark nabízí mj. roční adopci zvířat a výukové programy pro školy a školky.

Pro ty nejmenší, ale i ostatní návštěvníky zooparku je určen zoovláček Amálka. Do obory Eurosafari obývané velkými kopytníky zaveze návštěvníky Safari expres. Při zooparku působí také Jezdecký klub, který vznikl v roce 1976. Klub provádí výcvik mladých koní a jezdců, jeho součástí je také voltižní oddíl.
 

Centrum krušnohorského lidového umění –Stará Ves

V areálu Zooparku Chomutov je také skanzen Staré Ves s hrázděným statkem, rybníkem, větrným mlýnem, kapličkou a roubenkou. Muzeum v přírodě přispívá ke zvýšení vzdělanosti v oblasti ekologie a ochrany přírody a k formování vztahu obyvatel k tomuto regionu. Má být také památníkem zaniklých obcí.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Chomutov, Ústecký kraj
Restaurace U Dvou rytířů

Restaurace U Dvou rytířů

Chomutov, Ústecký kraj
Republika

Republika

Chomutov, Ústecký kraj
Restaurace Republika

Restaurace Republika

Chomutov, Ústecký kraj