Úvod > Aktuality > Nechte se probudit studentským filmem na mezinárodním festivalu v Písku!
Ve meste Písek najdete i nejstarší most v Cechách, který má víc let než známejší Karluv most v Praze
"> Ve meste Písek najdete i nejstarší most v Cechách, který má víc let než známejší Karluv most v Praze "> Snímky budoucích hvezd z celého sveta budete moci zhlédnout na píseckém Mezinárodním festivalu studentských filmu "> Filmový festival nezapomnel ani na nejmenší a pripravil si pro ne workshop ve Sladovne
Kultura

Nechte se probudit studentským filmem na mezinárodním festivalu v Písku!

  • Vydáno10. října 2017
Letošní 17. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku nabídne návštěvníkům atraktivní program a projekci studentských filmů z celého světa. Festival se otevře 13.-15. října nejen všem milovníkům filmu, ale díky doprovodnému programu i široké veřejnosti. Do soutěže samotné se letos přihlásilo 374 filmů z 56 zemí.

Festival studenské kinematografie z celého světa v jihočeském Písku! Pořádající Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku již tradičně zve od 13. do 15. října všechny milovníky kinematografie na festival filmů, které jinde neuvidíte. Užijte si atmosféru Mezinárodního festivalu studentských filmů, plného filmů, koncertů, dílen a výstav i večírků.

Novinkou je možnost zakoupení vstupenky na slavnostní zahajovací a závěrečný večer festivalu, které nabídnou celovečerní snímky 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli a film Milada o osudu Milady Horákové, který bude uveden v české předpremiéře. Zajímavý bude na festivalu i doprovodný program, ať už se jedná o odborné workshopy, besedy s filmovými tvůrci či koncert britské skupiny Dreadzone s hosty zpěvačkou Giudi a kapelou Zajíc company.

Písek – město filmu

Budete-li mít mezi projekcemi čas, určitě si prohlédněte krásy jihočeského města, zvaného i Florencie českého jihu či Perla na řece Otavě. Jednou z jeho dominant je nejstarší most v Čechách, který byl postaven dřív než slavnější pražský Karlův most. Záběry naň jste mohli zahlédnout například ve filmu Václava Kršky Z mého života, jenž líčil život světoznámého skladatele Bedřicha Smetany. Město Písek ale zazářilo i v dalších snímcích, například Měsíc nad řekou, Hogo Fogo Homolka, Discopříběh či hudební komedii V peřině. Dodnes se zde udržuje silná filmová tradice skrze umělecké školy či filmové festivaly.

Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.