Úvod > Co chcete dělat? > Sladovna Písek – galerie hrou
Zážitky

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět létání a nebe, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v naší nebeské Laboratoři.
Novým tématem pro rok 2020 je létání – přijďte poznat a zažít svět nad námi díky výstavě Leťme vysoko! Již od 1.7.2020.

Čtyři patra plná interaktivních stálých i dočasných výstav, které prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace, kreativity, zážitků a poznání. Je možné se opakovaně vracet a objevovat ještě neobjevené.

„Galerie hrou“ je prostorem, kde si společně hrají a tvoří děti a dospělí, kde se od sebe navzájem učí a kde je možné volně překračovat hranici mezi světem dětí a dospělých. Lektorská práce ve výstavách je pro nás klíčová, inspirací je nám přístup J. A. Komenského „škola hrou“.

Základní princip výstav je jednoduchý. Děti a jejich dospělí vystoupí na chvíli z našeho reálného světa a vstoupí do příběhu, kde zažijí mnoho situací. V nich se musí chovat aktivně, pomáhat si, rozhodovat se a nést za své konání odpovědnost. Věříme, že potom, co výstavy opustí a vrátí se do reálného světa, zůstane v nich tento zážitek a pomůže jim v jejich dalším učení a rozvoji.


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí