Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň si děti užijí podzimní čokoprázdniny
Na zámku Loucen si deti užijí podzimní cokoprázdniny
"> Na zámku Loucen si deti užijí podzimní cokoprázdniny "> K ochutnání budou na zámku Loucen jen lepší cokolády "> Cokoládové prohlídky budou probíhat po celé prázdniny od 10 do 17 hodin
Zážitky

Na zámku Loučeň si děti užijí podzimní čokoprázdniny

  • Vydáno23. října 2013
Zámek Loučeň nachystal pro všechny děti v období podzimních prázdnin od soboty 26. do středy 30. října speciální čokoládové prohlídky, kde se děti i rodiče dozvědí o čokoládě hodně zajímavého, ale hlavně ochutnají přímo v zámeckých pokojích postupně hned několik druhů čokolád. Prohlídky se navíc pro děti konají zcela zdarma, bezplatně bude možné navštívit také oblíbené labyrinty v zámeckém parku.
Čoko prohlídky LoučeňK ochutnání nebudou na zámku Loučeň jen lepší čokolády z běžných obchodů, ale i ty nejkvalitnější plantážové čokolády s vysokým podílem kakaa, na něž běžně nenatrefíte. V některých pokojích budou mít malí návštěvníci i na výběr ochutnání čokolády zabalené v pěkném barevném obalu – pokud je oblíbenou barvou vašeho potomka žlutá, pak nejspíš sáhne po čokoládě z Madagaskaru, která je ve žlutém obalu. Ve fialovém obalu je čokoláda z Nové Guiney. A kdo má rád zelenou, ten si pochutná na čokoládě z ostrova Sv. Tomáše.

V jiném zámeckém pokoji se přesvědčíte, že chutné pralinky vznikají rukodělně nejen v Belgii, ale i v české Litomyšli. Některé mají tvar autíčka, jiné vrtulníku, další pak těla oblíbených zvířátek. Samozřejmě zde budou také verze pro dospělé – třeba i s absintovou náplní.

Čokoládové prohlídky
budou probíhat po celé prázdniny od 10 do 17 hodin. Protože jsou to prohlídky prázdninové, bude komentář ještě víc přizpůsoben dětskému publiku. Děti, ale i dospělí se dozví mnohé překvapivé skutečnosti, třeba že i čokoláda má svého Boha. Prohlídky probíhají pro děti zcela zdarma, zaplatíte jen cenu zkonzumované čokolády, což představuje pouze 40 Kč.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality