Úvod > Kalendář akcí > 12. královský labyrint v zámeckém parku Loučeň
12. královský labyrint v zámeckém parku Loučeň
"> "> ">
1.5.
30.9.
+ Přidat foto

12. královský labyrint v zámeckém parku Loučeň

Kdy 1. květen 2016 - 30. září 2016 Společenské akce
Jako poctu odkazu krále Karla IV. vybudují letos 12. královský labyrint v zámeckém parku Loučeň, který bude připomínat středověké chrámové labyrinty, v Karlově době velmi obvyklé. 12. královský labyrint pro Karla IV. bude slavnostně 1. května 2016 představen veřejnosti.

Labyrint, který na Loučeni vznikne při příležitosti 700 let od narození Karla IV., bude mít velikost, tvar i symboliku takovou, jakou by mohl mít, pokud by býval byl součásti zadání Karla IV. pro stavbu Svatovítské katedrály. Podobnost z katedrálou v Chartres není čistě náhodná. Stezka kruhového labyrintu bude nejen geometrický symbol a připomínka historie, ale především geo-energetická spirála.

Místo pro stavbu labyrintu v zámeckém parku je pečlivě vybráno s ohledem na středověké principy pro zakládání staveb a také s ohledem na zdejší přirozené proudy a prameny energií.

Labyrintárium na Loučeni, to je jedenáct labyrintů a bludišť v šestnáctihektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů. Každý z labyrintů je přitom zcela jiný, každý byl vytvořen ze zcela jiného materiálu.

Zámek Loučeň je romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2020