Úvod > Aktuality > Na zámeckém Silvestru se na Loučni sejdou potapěč, mořská panna a lidožrout
Oslavte konec roku na zámku Loucen
"> Oslavte konec roku na zámku Loucen "> Na zámku se mužete i ubytovat "> Romantické osvetlení zámku Loucen
Památky

Na zámeckém Silvestru se na Loučni sejdou potapěč, mořská panna a lidožrout

  • Vydáno29. prosince 2012
Už 3. Silvestr v jednu začnou převážně rodiny s dětmi bláznivě slavit na zámeckém nádvoří v Loučni – plných 11 hodin před českou půlnocí. Proč tak brzy? Ve 13 hodin středoevropského času totiž přichází Nový rok na první místo na planetě, kde je, věru, podstatně tepleji, než v ladovských Čechách.
Poněkud nesourodá společnost se sejde poslední den v roce odpoledne od 13 hodin na nádvoří zámku Loučeň: Vedle sebe tu uvidíte potapěče, mořskou pannu, opilé Rusy, sněhuláka, lidožrouty i sibiřskou lišku.
 
V tříhodinovém odpoledním programu proletíme s návštěvníky hned třemi časovými pásmy, vzdálenými od sebe hezkých pár set kilometrů. V každém časovém pásmu najdeme postavy, které k sobě ladí. Ale když je vyjmenujeme takto za sebou, je z toho vpravdě silvestrovská všehochuť.
 
První hodina odbila: Do Tichomoří za mořskou pannou
Program se spouští pár minut před jednou hodinou odpolední, proto mu také organizátoři dali jmého Silvestr v jednu. Úderem jedné hodiny odpolední, kterou na Silvestra poprvé ohlásí letos nově opravené věžní hodiny zámeckého kostela, vezmou protagonisté účastníky oslav do Tichomoří.
 
Druhá hodina odbila: Klepání kosy se sibiřskou liškou
O hodinu později přesídlí účastníci z tepla do pořádnné zimy. Ve 14 hodin se totiž ocitnou v Omiakonu, tedy na nejstudenějším obydleném místě na Zemi, v takřka nejsevernější a zároveň nejvýchodnější výspě Ruska. Slavit s nimi budou Rusové s neodmyslitenou vodkou na zahřátí. Mnohé děti, které na Silvestra zavítají se svými rodiči, se díky organizátorům v mžiku promění ve zvířata ze studené tajgy.
 
Třetí hodina odbila: V Papuy mezi lidožrouty
Studenou exotiku vymění v 15 hodin silvestrovská zámecká společnost opět za hřejivější končiny, kde ale číhá velké nebezpečí: Papua – Nová Guinea je totiž historicky známá coby ostrov plný lidožroutů. Lidožrouty ale pěkně zchladí náš sněhulák, se kterým si papuánští kanibalové tak trochu nebudou vědět rady. Vždyť Papuánci uvidí během zámeckých silvestrovských oslav poprvé v životě sníh.
 
Kdy o svátcích na zámek
Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.20 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2012 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce.
 
Leden, měsíc upírů
Zámek je přístupný ve svátečním období denně od 25. prosince do 1. ledna. Od 5. ledna se tu budou každou sobotu od 14 a 15 hodin konat napjatě očekávané upírské prohlídky.

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality