Úvod > Aktuality > Na Náplavku se v sobotu sjedou medaři! Oslaví podzimní den českého medu
Na Jirák se v pátek sjedou medari!
"> Na Jirák se v pátek sjedou medari! "> Na 20 vcelaru a výrobcu produktu z medu navštíví poslední zárijový pátek námestí Jirího z Podebrad "> Pro deti je pripraven program
Gurmánská turistika

Na Náplavku se v sobotu sjedou medaři! Oslaví podzimní den českého medu

  • Vydáno27. září 2017
Jaká je kvalita letošního medu? Bude ho dostatek? Co jsou medové modlitbičky? Jak vypadá skutečný život včel? Na všechny tyto otázky odpoví 6. ročník medových slavností na Náplavce. Na dvacet včelařů a výrobců dobrot nebo kosmetiky z medu navštíví v sobotu 30. září náplavku Rašínova nábřeží. A samozřejmě, jako každou sobotu, probíhá i běžný farmářský trh s čerstvými potravinami!

MedNa 20 včelařů a výrobců produktů z medu navštíví náplavku Rašínova nábřeží v rámci Podzimního dne českého medu.

Medové perníčky, medovník, plástečkový med, medová kosmetika, medová káva, medovina, medové pivo a mnoho dalšího, například pečená „medová“ žebra přímo v keramické peci na trhu, a jiné občerstvení slané i sladké medové. A také samozřejmě skvělý český med mnoha druhů a v mnoha baleních čekají na návštěvníky těchto slavností. Ptát se můžete u včelařů na cokoliv okolo medu, na jeho zpracování, léčivé účinky nebo jak ho používat.

Jde tedy nejen o nákup sladkostí z medu, medoviny nebo sklenice medu, ale i o osvětovou akci, která ukáže návštěvníkům důležitost této suroviny. Farmářský trh, který je součástí slavnosti, nabídne medové koláče, medovníky, medovinu nebo medové pivo. Návštěvníci tak mohou ochutnat, co je možné z medu vyrobit. Farmářské tržiště probíhá se slavností souběžně v nerušené podobě. Podzimní dny českého medu jsou jeho rozšířením.

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Sezonní přívoz spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s Výtoní. Využijte aktraktivní spojení přes řeku Vltavu a udělejte si pěkný výlet. V roce 2022 je přívoz v provozu od 26. března do 31. října.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.