Úvod > Aktuality > Most zve na Mostecké slavnosti
Zážitky

Most zve na Mostecké slavnosti

  • Vydáno8. září 2023
Mostecké slavnosti na konci léta se 8. a 9. září 2023 konají v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Nejvýznamnější slavnosti města jsou doplněny o bohatý kulturní program a stánkový prodej. V průběhu slavností zahrají například David Koller, Mirai, Ewa Farna, Žlutý pes, Yo Yo Band, Krucipüsk nebo Vojta Nedvěd. Kromě koncertů se příchozí mohou těšit také na kolotoče, přehlídku aut, soutěže a mnoho dalšího.

MosteckoMostě se v pátek a sobotu 8. až 9. září 2023 koná oblíbená dvoudenní Mostecká slavnost. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie oživí hudba i zábavní program na třech pódiích, které v odpočinkovém areálu na okraji města vyrostou. Těšit se můžete na dobrou muziku i řadu prodejních stánků, kterých budou desítky, aby se netvořily neúměrně dlouhé dlouhé fronty. Placení mají urychlit zvýhodněné kreditní karty Blue Card, pití si můžete nechat nalít do vratného kelímku za zálohu 50 korun. Pro místní i přespolní bude k dispozici stanový tábor s úschovnu kol a koloběžek.

mostecké slavnostiV pátek začíná v 15:00 na pódiích bohatý program, který potrvá až do pozdních večerních hodin. Na hlavním podiu vystoupí Vojta Nedvěd, Vypsaná Fixa, Majk Spirit a David Koller. V sobotu se začne už od 13:00 hodin. Na hlavní stage přijde například Žlutý pes, Mirai nebo Ewa Farna. Druhá scéna nabídne Jakuba Smolíka, Yo Yo Band či Mr. Locco. Na třetí scéně bude hrát Tlustá Berta, Gaia Mesiah, Horkýže slíže anebo Krucipüsk.

U rybníku vedle kostela bude na Mosteckých slavnostech sportovní zóna, kde se přestaví mostecké sportovní kluby a kde další zábavu pro děti obstará Středisko volného času. Svou činnost představí v areálu také hasiči a další organizace či spolky. Některé půjdou v tradičním průvodu, který vyrazí v sobotu ve 13:00 ke kostelu z centra Mostu.
 

Platby hotově či pomocí karty NFCtron

městské slavnosti mostNa Mosteckých slavnostech bude možnost placení u všech prodejců nejen klasicky v hotovosti ale i formou cashless karty od společnosti NFCtron. Ty je možné si vyzvednout a nabít předem v Turistickém informačním centru Most zdarma, v případě, že si kartičku nestihnete vyzvednout před akcí, můžete tak učinit i v den akce, ale už za poplatek 30 Kč. Samozřejmě budou k dispozici i místa s možností dobití karet na místě.

A pokud si stáhnete do svého chytrého telefonu aplikaci od NFCtron a nahrajete si do ní svoji kartičku pomocí NFC čipu na vašem zařízení, tak budete moci sledovat váš aktuální stav na účtu kartičky či si zobrazit účtenky od prodejců. Tato funkce vám zajistí skvělý přehled o tom, kde, co a hlavně za kolik na akci utratíte. Nevyčerpaný kredit na kartě je potřeba po akci refundovat zpět na svůj bankovní účet,a to do 14 dní od skončení akce. V opačném případě kredit propadne.

Jezero Most

Jezero Most

Jezero se nachází pod vrchem Hněvín, těsně u přesunutého chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vzniklo na místě bývalého královského města Most, jež muselo ustoupit těžbě. Vodou se naplnilo v září 2014 a vznikla zde nová rekreační zóna. Otevřeno je od září 2020.

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Mostecký kostel Nanebevzetí Panny Marie je známý kvůli svému přesunu. Byl přemístěn o celých 841 metrů. Díky tomu je kostel dodnes považován za raritu světového formátu.

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena

Nová expozice věnovaná starému Mostu potěší nejen pamětníky, kteří si tak mohou zavzpomínat na známá zákoutí, ale i ostatní zájemce o historické město Most. Od 17. prosince 2015 až do odvolání je z technických důvodů uzavřena Expozice starého Mostu.

Další aktuality

Botanická zahrada v Teplicích nabízí zajímavou podívanou i na podzim

Jedny z největších skleníků u nás, rozlehlý park, ale také akvária s rybami a rejnoky. To všechno nabízí Botanická zahrada v Teplicích, která je otevřena i v pozdním podzimnm čase. Oblíbený je takzvaný Křížovkářský záhon, kde návštěvníci najdou a na vlastní oči uvidí rostliny, o kterých do té doby věděli jen jako o slovech v křížovkách. Zahrada je pro veřejnost uzavřená vždy v pondělí, kdy je sanitární den. V ostatní dny je otevřená od 9:00 do 17:00 hodin.
Ústecký kraj | Příroda

Zoo Děčín zve do vylepšené Soví jeskyně

Znáte všechny naše sovy? Přijďte prozkoumat jejich zajímavý život do tzv. Soví jeskyně v Zoologické zahradě Děčín. Dozvíte se tu více o sovách, které u nás žijí nebo v České republice jen příležitostně hnízdí.
Ústecký kraj | Příroda

Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu, 4. listopadu 2023, opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo vás čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.
Ústecký kraj | Příroda

Úštěk bude na státní svátek opět plný českých řemesel

V den státního svátku, 28. října 2023, můžete vyrazit nasát atmosféru první republiky do města Úštěk, kde se uskuteční stylová oslava vzniku samostatného Československa – Den českých řemesel. Můžete se těšit na celodenní program s T. G. Masarykem a legionáři, vtipné rohovnické utkání, retro kapely, historickou střelnici, řemeslné dílničky a samozřejmě velký řemeslný jarmark!
Ústecký kraj | Kultura

Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny

V pátek 27. října láká zámek v Benešově nad Ploučnicí na strašidelný večer plmý strašidel a nadpřirozených bytostí. Na státní svátek, tedy v sobotu 28. října, a poté ještě i na neděli 29. října připravil poslední letošní prohlídky zámeckých interiérů.
Ústecký kraj | Památky

Skalní město Tisá a jeho okolí je ideálním tipem na podzimní túru

Přemýšlíte, kam vyrazit na hezký podzimní výlet, ale ještě jste se nerozhodli? Máme pro vás skvělý tip na pěknou túru ve skalách – naplánujte si vycházku do míst, plného bizarních skalních útvarů, kde se točila spousta filmů, do Tiských stěn a Ostrovských nebo Rájeckých skal. Budete procházet místy, která posloužila filmařům k vytvoření fantasy říše Narnie nebo k natáčení filmů Dva na koni, jeden na oslu či Tenkrát v ráji.
Ústecký kraj | Příroda

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Státní zámek Velké Březno láká v sobotu 14. října na unikátní, gurmánskou prohlídku zámku, při které se bude mlsat. A na co dobrého se můžete těšit? Na speciální gurmánské prohlídkce ochutnáte nejrůznější vybrané lahůdky a pochutiny. Návštěva je spojená s výkladem o zvláštnostech a historii pochutin ze svatební hostiny jedné z členek rodiny Chotků.
Ústecký kraj | Zážitky

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Během víkendu 14. a 15. října 2023 ožije Muzeum v přírodě Zubrnice tradičním programem Podzim na vesnici. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vybrané zemědělské činnosti. Po oba dva dny tu můžete uchopit do ruky cep a vymlátit na mlatu zrno, které následně „fukar“ vyčistí od plev. Vyzkoušet můžete také zpracování lněného stonku na vlákno, jeho lámání na mědlici nebo česáním na vochlovací stolici. Seznámí vás tu s tím, jakým způsobem si lze stočit provázek na jednoduchém provaznickém stroji.
Ústecký kraj | Kultura