Úvod > Aktuality > Most zve v sobotu na Mostecké slavnosti
Mostecké slavnosti
"> Mostecké slavnosti "> Most "> Most
Zážitky

Most zve v sobotu na Mostecké slavnosti

  • Vydáno10. září 2019
Tradiční městská slavnost se 14. září 2019 koná v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Nejvýznamnější slavnosti města jsou doplněny o bohatý kulturní program a stánkový prodej. V průběhu slavností zahrají Ewa Farna, Wohnout, Škwor, Holborn Stereo, Visací zámek, Stará škola, Maylive, Czech it a další. Neoficiálního zahájení se stejně jako v minulých letech zhostí průvod, jenž vyrazí v 12:30 hodin z 1. náměstí.

Již poosmé se budou v Mostě konat Mostecké slavnosti. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie oživí hudba i zábavní program na čtyřech pódiích, které v odpočinkovém areálu na okraji města vyrostou. Těšit se můžete na dobrou muziku i řadu prodejních stánků.

A také se můžete připravit na novinku. Most jde ruku v ruce s ekologií. Na letošním ročníku Mostecké slavnosti budou mít premiéru vratné kelímky. Tím se eliminuje obrovské množství jednorázových plastových kelímků, které se na akcích podobného typu musí likvidovat.

MosteckoVe 13:30 začne na pódiích bohatý program, který potrvá až do pozdních večerních hodin. Na hlavním podiu vystoupí O5&Radeček, Ewa Farna, Wohnout a Škwor. Druhá scéna nabídne Mostečanku, Jakuba Smolíka či kapelu Maylive. Na třetí scéně bude hrát Homolu Band, Visací zámek nebo Starou školu. Čtvrtá scéna je tradičně věnována dětem. Ty se mohou těšit na Zúzu a mamuta Zuzáka, Docela velké divadlo, Albertíkovu show a Lucii Hunčárovou s jejími „Tanečními hrátky“.

Správa kostela Nanebevzetí Panny Marie bude v rámci slavnosti vysílat v kapli Svatého Ducha historické filmy o starém Mostě i okolních zaniklých obcích. Zároveň bude v kapli probíhat výstava s názvem Zaniklé obce severozápadních Čech. Toto vše za jednotné vstupné 50 Kč.

Jezero Most

Jezero Most

Jezero se nachází pod vrchem Hněvín, těsně u přesunutého chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vzniklo na místě bývalého královského města Most, jež muselo ustoupit těžbě. Vodou se naplnilo v září 2014 a vznikla zde nová rekreační zóna. Otevřeno je od září 2020.

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena

Nová expozice věnovaná starému Mostu potěší nejen pamětníky, kteří si tak mohou zavzpomínat na známá zákoutí, ale i ostatní zájemce o historické město Most. Od 17. prosince 2015 až do odvolání je z technických důvodů uzavřena Expozice starého Mostu.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Mostecký kostel Nanebevzetí Panny Marie je známý kvůli svému přesunu. Byl přemístěn o celých 841 metrů. Díky tomu je kostel dodnes považován za raritu světového formátu.

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.