ÚvodAktualityMost zve na Mostecké slavnosti
Zážitky

Most zve na Mostecké slavnosti

  • 8. září 2023
Mostecké slavnosti na konci léta se 8. a 9. září 2023 konají v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Nejvýznamnější slavnosti města jsou doplněny o bohatý kulturní program a stánkový prodej. V průběhu slavností zahrají například David Koller, Mirai, Ewa Farna, Žlutý pes, Yo Yo Band, Krucipüsk nebo Vojta Nedvěd. Kromě koncertů se příchozí mohou těšit také na kolotoče, přehlídku aut, soutěže a mnoho dalšího.

MosteckoMostě se v pátek a sobotu 8. až 9. září 2023 koná oblíbená dvoudenní Mostecká slavnost. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie oživí hudba i zábavní program na třech pódiích, které v odpočinkovém areálu na okraji města vyrostou. Těšit se můžete na dobrou muziku i řadu prodejních stánků, kterých budou desítky, aby se netvořily neúměrně dlouhé dlouhé fronty. Placení mají urychlit zvýhodněné kreditní karty Blue Card, pití si můžete nechat nalít do vratného kelímku za zálohu 50 korun. Pro místní i přespolní bude k dispozici stanový tábor s úschovnu kol a koloběžek.

mostecké slavnostiV pátek začíná v 15:00 na pódiích bohatý program, který potrvá až do pozdních večerních hodin. Na hlavním podiu vystoupí Vojta Nedvěd, Vypsaná Fixa, Majk Spirit a David Koller. V sobotu se začne už od 13:00 hodin. Na hlavní stage přijde například Žlutý pes, Mirai nebo Ewa Farna. Druhá scéna nabídne Jakuba Smolíka, Yo Yo Band či Mr. Locco. Na třetí scéně bude hrát Tlustá Berta, Gaia Mesiah, Horkýže slíže anebo Krucipüsk.

U rybníku vedle kostela bude na Mosteckých slavnostech sportovní zóna, kde se přestaví mostecké sportovní kluby a kde další zábavu pro děti obstará Středisko volného času. Svou činnost představí v areálu také hasiči a další organizace či spolky. Některé půjdou v tradičním průvodu, který vyrazí v sobotu ve 13:00 ke kostelu z centra Mostu.
 

Platby hotově či pomocí karty NFCtron

městské slavnosti mostNa Mosteckých slavnostech bude možnost placení u všech prodejců nejen klasicky v hotovosti ale i formou cashless karty od společnosti NFCtron. Ty je možné si vyzvednout a nabít předem v Turistickém informačním centru Most zdarma, v případě, že si kartičku nestihnete vyzvednout před akcí, můžete tak učinit i v den akce, ale už za poplatek 30 Kč. Samozřejmě budou k dispozici i místa s možností dobití karet na místě.

A pokud si stáhnete do svého chytrého telefonu aplikaci od NFCtron a nahrajete si do ní svoji kartičku pomocí NFC čipu na vašem zařízení, tak budete moci sledovat váš aktuální stav na účtu kartičky či si zobrazit účtenky od prodejců. Tato funkce vám zajistí skvělý přehled o tom, kde, co a hlavně za kolik na akci utratíte. Nevyčerpaný kredit na kartě je potřeba po akci refundovat zpět na svůj bankovní účet,a to do 14 dní od skončení akce. V opačném případě kredit propadne.

Mostecká slavnost 2024 v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

13. 9.14. 9.
Mostecká slavnost 2024 v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Tradiční akce, pořádaná v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vystoupí třicítka zpěváků a kapel, těšit se můžete i na kolotoče, přehlídku aut, soutěže, dobré jídlo a pití... a mnoho dalšího.

Jezero Most Letní sporty

Jezero Most

Jezero se nachází pod vrchem Hněvín, těsně u přesunutého chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vzniklo na místě bývalého královského města Most, jež muselo ustoupit těžbě. Vodou se naplnilo v září 2014 a vznikla zde nová rekreační zóna. Otevřeno je od září 2020.

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město Životní styl

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Památky

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Mostecký kostel Nanebevzetí Panny Marie je známý kvůli svému přesunu. Byl přemístěn o celých 841 metrů. Díky tomu je kostel dodnes považován za raritu světového formátu.

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena Kultura

Expozice starého Mostu – v současné době uzavřena

Nová expozice věnovaná starému Mostu potěší nejen pamětníky, kteří si tak mohou zavzpomínat na známá zákoutí, ale i ostatní zájemce o historické město Most. Od 17. prosince 2015 až do odvolání je z technických důvodů uzavřena Expozice starého Mostu.

Další aktuality

České Švýcarsko láká turisty na DUKpass: k ubytování získají bezplatnou veřejnou dopravu

Vydat se na vícedenní výlet do Českého Švýcarska je stále velmi výhodné! Stále zde totiž platí to, že každému turistovi v národním parku, který tam bude ubytovaný alespoň na dvě noci, přidává Doprava Ústeckého kraje celodenní jízdenky zdarma, tzv. DÚKpass. Síťovou jízdenku DÚK na bezplatnou dopravu v regionu lze získat u ubytovatelů zapojených do tohoto programu na podporu turismu, který připravil Ústecký kraj ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
12. červenec 2024 12:00
Příroda, Ústecký kraj

Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku

Takovou řež hlavní pláž jezera Chmelař v Úštěku ještě nezažila! Více než tři stovky pirátů se tam v krutých bitvách servou už tuto sobotu, 13. července 2024. Hlavní postavou bitev i celého víkendu bude tajemný kapitán Černovous. Oblíbená akce Piráti dobývají jezero Chmelař se letos koná už po pětadvacáté.
11. červenec 2024 21:31
Zážitky, Ústecký kraj

100 tipů, kam za lázeňskou pohodou a za pobyty v lázních

Několikasetletá tradice, více než třicet lázeňských míst v zemi, stovky léčivých pramenů a bohatá naleziště peloidů – to vše dělá z České republiky jednu ze světových lázeňských velmocí. Vyzkoušejte jejich blahodárný vliv na organismus i vy. Léčebné procedury vám pod dohledem lékařů a odborného personálu pomohou nejen při léčení konkrétních zdravotních problémů, ale slouží i jako prevence a příliv nové energie. Nabídka lázeňských wellness programů je velmi pestrá a vybere si z nich opravdu každý. Mezi populární patří třeba programy manažerské, antistresové, redukční, detoxikační nebo wellness & beauty. Tipy, kam vyrazit za relaxací a lázeňskou pohodou vám přináší Kudy z nudy. Čeká vás božský klid, čistá příroda, léčivé prameny a blahodárné procedury.!
11. červenec 2024 11:30
Lázně a wellness, Ústecký kraj

Za unikáty dopravní techniky zavítejte do chomutovského železničního depozitáře

Celkem si tu můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.
6. červenec 2024 16:00
Kultura, Ústecký kraj

Svět prérijních indiánů poznáte v indiánské vesničce v obci Růžová

Přijďte se podívat, jak kdysi žili prérijní indiáni – kočovní lovci bizonů. Spoustu exponátů a dovedností si zde můžete vyzkoušet – zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, zahrát indiánské hry, házet tomahawkem, nebo si zkusit rozdělat oheň křesáním. Vesnička je otevřena pro veřejnost od 1. 7. až 31. 8. 2024. Pravidelně každou sobotu v červenci a srpnu se od 14:00 koná komentovaná prohlídka vesničky a také probíhá vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem. Přeneste se do světa prérijních indiánů v indiánské vesničce Rosehill na Děčínsku!
30. červen 2024 10:13
Zážitky, Ústecký kraj

Zoo Děčín odmění školáky za celoroční snahu vstupem zdarma

Zoologická zahrada v Děčíně přichází s fantastickou nabídkou pro všechny školáky ve věku od 6 do 15 let. V pátek 28. června se mohou těšit na vstup zdarma do zoo jako poděkování za jejich celoroční úsilí a snahu ve škole. Tato jedinečná příležitost je skvělým způsobem, jak odměnit mladé studenty a poskytnout jim nezapomenutelný zážitek na začátku letních prázdnin.
27. červen 2024 15:00
Příroda, Ústecký kraj

Zámek Ploskovice se znovu otevírá: navštivte místa, kde se točila řada pohádek

Zámek Ploskovice byl od loňského srpna zavřený a za bezmála rok prošel zásadní reinstalací vnitřních prostorů. První prohlídková trasa v novém se milovníkům historických památek poprvé otevře v sobotu 29. června 2024. Při návštěvě nezapomeňte i na krásný park a umělé jeskyně, takzvané grotty z 18. století.
22. červen 2024 6:00
Památky, Ústecký kraj

Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Teploty jako někde na jihu, čistá voda, písčité pláže – tak proč jezdit k moři, když je to daleko, a to nejlepší koupání často máme jen kousek od domova? Vyzkoušejte některé z nejvyhlášenějších pláží, které jsme pro vás na portálu Kudy z nudy vybrali.
7. červen 2024 12:00
Letní sporty, Ústecký kraj