Úvod > Aktuality > Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích
Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích
"> "> "> ">
Památky

Košt hraběte Chotka nabídne to nejlepší, co se urodilo na našich vinicích

  • Vydáno2. června 2020
Na zámku Velké Březno můžete v sobotu 6. června okusit vína nejen z Moravy. Na této nejstarší vinařské akci v severních Čechách je pro návštěvníky připraveno okolo 20 vinařských firem a stovky vín. Na stáncích vystavovatelů můžete při cimbálové muzice ochutnat vína z moravských a českých sklepů a obdivovat atmosféru romantického zámku. Stánky vinařů budou umístěny v romantickém zámeckém parku přímo pod košatými stromy a vy si tak můžete užít hezký a příjemný den v přírodě přímo pod širým nebem.
Velké Březno koštLetošní mimořádný košt bude netradiční nejen v tom, že je pořádán v mimořádné době, v jiném termínu, než je obvyklé, že bude trošku menší a že návštěvnost je limitována 300 osob. Také při Koštu hraběte Chotka je samozřejmě možné navštívit také zámek. Prohlídky zámeckých interíéru začínají vždy v každou celou hodinu u hlavní brány zámku. Uzavřen však bude zámecký park.

Státní zámek Velké Březno je jedním z nejmaldších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Byl totiž postaven mezi lety 1843-1845, a to pro tehdejšího nejvyššího purkrabího Českého království, hraběte Karla Chotka z Chotkova a Vojnína.

Původní zámek byl postaven ve stylu pozdního rakouského empíru a Chotkův vnuk ho mezi lety 1885 - 1910 přestavěl ve stylu romantické neorenesance. Půvabné, do všech detailů zařízené zámecké interiéry vybavené dobovým nábytkem vám připomenou život šlechtické rodiny Chotků na konci 19. století, tedy v době, kdy na zámku pobývala také Žofie Chotková, vnučka zakladatele zámku, která se později stala manželkou následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este a která byla spolu s ním v roce 1914 zastřelena při sarajevském atentátu, jenž se stal záminkou k vypuknutí 1. světové války.

Zámek je obklopen nádherným, na Ústecku jedinečným přírodním anglickým parkem s množstvím vzácných stromů a keřů. 
Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.