Úvod > Aktuality > Mezinárodní hudební festival Český Krumlov rozezní o víkendu město

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov rozezní o víkendu město

Vydáno 18. července 2019 Kultura
Mezi 19. červencem a 10. srpnem 2019 se na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov opět představí špičky současné hudební scény. Spojení atraktivního prostředí historického města a hudby mnoha žánrů vydobylo festivalu skvělé renomé. V unikátních prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov, ale i v dalších lokacích města s jedinečným geniem loci se uskuteční celkem 23 hudebních produkcí různých žánrů – Venuše a živly: hudba a tanec doby Krále Slunce, večer francouzské hudby a poezie, varokní opery, ale i Michael Jackson Symphony nebo Lenka Filipová.
Král SlunceZahajovací galavečer Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se jmenuje Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce vás v pátek 19. července prostřednictvím hudby, tance, sofistikovaného umění iluminace a dalších efektů přenese do doby, kdy francouzský dvůr žil honosnými barokními slavnostmi, v nichž panovník sám s oblibou účinkoval. Na hudbu Jeana-Baptisty Lullyho, dvorního skladatele a kapelníka Ludvíka XIV., a jeho současníků zatančí Hartig Ensemble a hosté.

Take 6Jedinečné představení u barokní fontány Zámecké zahrady českokrumlovského zámku si pravděpodobně nenechají ujít ani herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek, patroni festivalu, kteří mají v plánu i návštěvu následujícího sobotního koncertu 20. července Take 6 v Pivovarské zahradě. Proslulý americký vokální sextet vystoupí se Severočeskou filharmonií Teplice.

V neděli 21. července jste zváni na dopolední komorní koncert Laudate Dominum – chvalozpěvy. Známá operní a muzikálová zpěvačka Tereza Mátlová se představí společně s Michaelou Káčerkovou, výraznou osobností mladé generace českých varhaníků, v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie Bolestné v areálu bývalého minoritského kláštera v Českém Krumlově.

Intenzivní hudební zážitky si zpestříze návštěvou festivalového Letního kina Kooperativy. V úterý 23. července se bude v Klášterní zahradě promítat dokument z MFF Jeden svět Papež František, muž, který drží slovo a ve čtvrtek 25. července je na programu česká kultovní komedie Kulový blesk. Vstup na všechny projekce je zdarma.
 

Barokní divadlo, Michael Jackson či Lenka Filipová

TepištoraProgram destivalu je nabitý i v dalším týdnu. Ve dnech 25. a 26. července se nabízí příležitost zhlédnout barokní kus G. F. Händela, baletní operu Terpsichora v unikátním Barokním divadle.

V sobotu 27. července rozezní Pivovarskou zahradu Michael Jackson Symphony – Symfonická pocta králi popu. Nesmrtelné písně Michaela Jacksona jako „Thriller“, „You Are Not Alone“, „Remember The Time“, „Billie Jean“, „Black Or White“ nebo „Man In the Mirror“, povýšené na neobyčejně intenzivní emoční zážitek, zazní v aranžích Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové.

Lenka FilipováVe čtvrtek 1. srpna bude mít v Pivovarské zahradě koncert Lenka Filipová. Můžete se těšit na nejznámější hity, úpravy klasických skladeb, kytarové transkripce i skladby z nového alba Oppidum. V programu Lenka Filipová vystoupí se svými hosty a se smyčcovým oktetem Brno Strings. Zazpívá ve čtyřech jazycích, ve starém jazyce gaelic, irském i skotském, dále ve staré bretonštině a angličtině.
 
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2020

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2020

29. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se koná od 17. července do 8. srpna 2020.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.