Úvod > Aktuality > Veselské slavnosti nabídnou soutěže, koncerty i plavbu netradičních plavidel po řece Lužnici
Veselské slavnosti nabídnou soutěže, koncerty i plavbu netradičních plavidel po řece Lužnici
"> "> "> "> ">
Kultura

Veselské slavnosti nabídnou soutěže, koncerty i plavbu netradičních plavidel po řece Lužnici

  • Vydáno14. června 2019
Tradiční letní akce ve Veselí nad Lužnicí, to jsou Veselské slavnosti. Letošní ročník se bude konat v pátek 14. a v sobotu 15. června. Příchozí se mohou těšit na víkend plný kultury, soutěží, koncertů, sportovních klání ale také třeba na plavbu netradičních plavidel po řece Lužnici a jízdu z kopce na čemkoliv.
Veselské slavnostiVeselské slavnosti i letos nabídnou skvělé skupiny a interprety. Ve dnech 14. a 15. června 2019 se můžete těšit např. na Kamila Střihavku a Leaders, Malina Brothers, Wanastowi Vjecy revival, Lake Malawi, Markétu Konvičkovou s kapelou, Vlastu Horvátha s kapelou, Czech-It, Covertrio+, Keltain, i místní stálice Wohryzek band a Marka Mácu Cihláře s Cihelnou.

Pro děti vystoupí Krejčík Honza, nebudou chybět soutěže a recesistické akce včetně tradiční Jízdy z kopce na čemkoli. Ta se odehraje už v pátek 14. června. Akce se koná na Náměstí T. G. Masaryka, v parku za KD a ve Sportovním areál TJ Lokomotiva. Vstupné je tradičně zdarma.


Jízda na plavidlech i Elinkou

ElinkaNa festivalu, který se odehrává na řece a kolem řeky Lužnice, samozřejmě nemohou chybět lodě a plavidla všeho druhu. Velmi oblíbená je také recesistická soutěž netradičních plavidel. Přihlásit se může každý, kdo sestaví vtipnou „loď“ a zdolá s ní předem určenou trasu; začíná se v sobotu 15. června v 17:00 hodin od lávky v parku, cíl je u zastávky ke kulturnímu domu.

Ve stejný den, tedy v sobotu 15. června, si také můžete vychutnat jízdu Elinkou, historickým elektrickým vláčkem na trati z Tábora do Bechyně. Z Tábora vlak odjíždí v 9:06 hodin, zpět z Bechyně se vrací ve 12:03 hodin. Za cestu tam a zpátky zaplatí dospělí 200 Kč, děti od 6 do 15 let 100 Kč, lístky se prodávají na místě.
Lužnice – jedna z nejoblíbenějších řek

Lužnice – jedna z nejoblíbenějších řek

Lužnice je typická nížinná řeka, jejíž tok je po celé délce zadržován četnými jezy. Klidný proud bývá rychlejší pouze v době jarního tání nebo po větších deštích. Patří mezi naše nejčastěji sjížděné řeky. Úsek nejlepší sjízdnosti začíná u městečka Suchdol nad Lužnicí a končí až před ústím do Vltavy.

Stará radnice ve Veselí nad Lužnicí

Stará radnice ve Veselí nad Lužnicí

Radnice čp. 110 nazývaná dnes „Stará radnice“ po požáru původní radnice v roce 1579 byla postavena v roce 1616 v renesančním slohu. Roku 1764 vyhořela a s ní i městský archiv.

Elinka – nostalgické jízdy historickým vláčkem

Elinka – nostalgické jízdy historickým vláčkem

Železniční trať Tábor-Bechyně je nejstarší meziměstskou elektrickou dráhou nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Provoz zahájila 21. června roku 1903 a jezdí dodnes.