ÚvodAktualityLetní open air Festival hudby zavítá zámek Dobříš
Kultura

Letní open air Festival hudby zavítá zámek Dobříš

  • 10. srpna 2023
Zámkem Dobříš bude opět znít vážná hudba – ve dnech 10. až 13. srpna 2023 se zde již potřetí odehraje "Festival hudby na zámku Dobříš". Celovečerní koncertní projekty budou protkány nejen unikátní výstavou historických houslí tří staletí, ale také pestrým odpoledním víkendovým programem pro celou rodinu. Za dramaturgií festivalu stojí houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová.
DobříšDramaturgie 3. ročníku Festivalu hudby na zámku Dobříš je postavena na originalitě, a tak jsou celovečerní koncertní projekty na dobříšském zámku protkány nejen unikátní výstavou evropských historických houslí, ale také velmi  pestrým odpoledním víkendovým programem. Na své si tak přijdou kultury milovní návštěvníci všech generací. Každý koncert bude výjimečný a originální, v premiéře se můžete těšit na humorné, ale zároveň hudebně prvotřídní programy, které ještě nikde nebyly k vidění.

Jaroslav Svěcený a Cigánski DiabliZárukou skvělého startu festivalu je hudební uragán v podobě projektu "Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli". Ti se vrací na Dobříš po roce na četná divácká přání. Letos z Bratislavy přivezou řadu nových skladeb, které předvedou ve čtvrtek 10. srpna v nádherném francouzském parku. Netradiční setkání žánrů a dva koncerty v jediném večeru zažijete během představení "Beatles v Argentině" v sobotu 12. srpna. Velmi unikátní budou i "Barokní fanfáry", jediný koncert uvedený nikoliv pod širým nebem, ale pod střechou – konkrétně pod střechou kostela Nejsvětější Trojice naproti zámku Dobříš. Tam se spolu s trubkou a houslemi představí nedávno zrekonstruované varhany. Jednou z perliček bude například divadelně-koncertní představení "Bach Forever aneb Johanku, zahraj mi…", které se uskuteční 13. srpna na nádvoří zámku. Hudebníci a interpreti jsou v něm zároveň také herci. Scénář, který nepostrádá vtip ani nádhernou Bachovu hudbu, napsala paní Zdeňka Žádníková, herečka pražského Dejvického divadla.

Muzikantské a dramatické kreace budou umocněny lokalitou půvabného zámeckého prostředí. Diváci oblaží nejen svou duši, ale i chuťové pohárky, neboť každý večer bude v areálu zámku připraveno zázemí s domácím občerstvením, prémiovými víny a šumivým Proseccem.
 

Výstava houslí a pohádky pro nejmenší

Výstava houslíV zámecké konírně bude v sobotu 12. srpna k vidění exkluzivní výstava italských, německých, francouzských houslí a českých houslí tří staletí. Jaroslav Svěcený, který je zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, ji blíže představí na dvou komentovaných prohlídkách, od 11 a 13 hodin.

Po oba dva víkendové dny 12. a 13. srpna se budou hrát vždy v 11:00 hodin divadelní pohádky pro děti od 3 let. Soubor LokVar si pro nejmenší diváky připravil pohádky Brouček (na motivy knížky Jana Karafiáta) a Sněhurka.
Zámecký hotel Dobříš Ubytování

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Francouzská zahrada na zámku Dobříš Příroda

Francouzská zahrada na zámku Dobříš

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu. Francouzský park prošel mezi lety 2018 – 2020 revitalizací.

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok Památky

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Obora Aglaia – obora jelence běloocasého v Dobříši Příroda

Obora Aglaia – obora jelence běloocasého v Dobříši

Veřejnosti nepřístupná obora byla založena v roce 1981 na území tzv. staré obory k chovu jelence virginského. Od roku 1995 je na ploše 509 ha chován daněk skvrnitý nebo jelen evropský.

Dobříš

Dobříš

Do Dobříše, města na úpatí Brd jihozápadně od Prahy, se jezdí na výlety především kvůli rokokovému zámku s francouzskou zahradou a anglickým parkem. Díky krásným a rozsáhlým lesům láká okolí Dobříše také turisty a milovníky cyklistiky, navíc tu narazíte na stopy známého spisovatele K. Čapka.

Další aktuality

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 na Točníku nedaleko Prahy a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ, dále pak kapel Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.
10. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Český ráj

Vydejte se mimo davy a prozkoumejte neobjevená místa Českého ráje! Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Poznejte neobjevené ráje!
9. červenec 2024 15:32
Příroda, Středočeský kraj

Na Jezeře v Poděbradech zažijete Barvy léta

Již 23. ročník Barev léta se uskuteční od pátku do neděle 12. až 13. 7. 2024 opět v areálu Jezera Poděbrady. Jako vždy se můžete těšit na řadu československých hvězd. Vedle areálu je hned koupaliště Jezero, takže se můžete jít v případě přehřátí krásně ochladit! Letošní dramaturgie je opravdu pestrá a každý si zde zcela určitě najde to své. Těšit se můžete i na páteční večírek pro nedočkavé.
9. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Kutnohorské léto nabídne zážitkové noční prohlídky mnoha památek!

Během léta, od července do srpna 2024, můžete denně poznat Kutnou Horu v jiné atmosféře, ale vždy jako město pohostinné a pozorné ke svým návštěvníkům a hostům. Bohatý celoprázdninový program pro malé i velké nabízí nejen zábavu pro celou rodinu, ale hlavně netradiční noční prohlídky. V nevšední čas si prohlédnete kostnici, kutnohorské chrámy a poznáte Kutnou Horu i z odvrácené strany.
8. červenec 2024 12:00
Památky, Středočeský kraj

Poznejte 10 nej středočeských rozhleden

Středočeské rozhledny, v mnoha případech obdivovaná architektonická díla, která obdržela ceny v různých soutěží, se často nacházejí v lokalitách plných vzácných památek a v místech, která jsou jako stvořená k letním výletům. Odměnou za vystoupání na vrchol rozhledny vám bude navíc ještě překrásný výhled do dalekého okolí. Užijte si letní dny vysoko nad zemí.
7. červenec 2024 10:34
Příroda, Středočeský kraj

Svezte se mimořádným parním vlakem po Kolešovce

V neděli 7. července 2024 vyrazí opět na svou trasu parní vlak Kolešovka, která sveze zájemce z Lužné u Rakovníka do Kolešovic malebnou krajinou chmelnic chmelařské oblasti Kněževes a Kolešovice. Nostalgické jízdy krajem plným chmelnic vás čekají nejen první neděli v červenci (7. 7.) ale i v srpnu (4. 8.). V Kněževsi si také můžete prohlédnout expozici Klubu historie kolejové dopravy.
6. červenec 2024 13:17
Zážitky, Středočeský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat ve středních Čechách

Za pěkných slunečních dnů je nejlépe strávit čas někde u vody. Pokud bydlíte ve Středočeském kraji, naše dnešní tipy vám určitě přijdou vhod. A daleko k vodě to nebudou mít ani obyvatelé Prahy, kteří hledají únik před rozpáleným městem. Prožijte letní dny u lomových jezírek, na přehradě, písečných plážích zatopených pískoven nebo v pohodlí koupališť a aquaparků, stačí si jen vybrat.
6. červenec 2024 13:07
Letní sporty, Středočeský kraj