Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Dobříš – na výlet po celý rok
Památky

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Velmi oblíbenou bývá také návštěva francouzské zahrady zámku, která s květinovými ornamenty a stříhanými ploty navozuje atmosféru vídeňského Shönbrunu.

Pro romantický pobyt na zámku můžete využít jeden z 10 dvoulůžkových pokojů či přímo svatební apartmá. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness nebo si zapůjčit horské kolo v půjčovně hotelu.


Francouzský park

Francouzský park prochází od sezóny 2018 do poloviny července roku 2020 náročnou revitalizací. Do té doby je také park pro veřejnost uzavřen.

Cílem projektu je celková revitalizace zámecké oranžérie, která dodnes funguje jako skleník. Oprav se dočkají i její jižní prosklené stěny, střecha a čtyři sochy. Ve Francouzském parku například dojde k obnově veškerých opěrných stěn a závlahového systému. Během rekonstrukce se obnovy mimo jiné dočkají také zdejší nefunkční fontány. Otevřen v polovině července 2020.
 

Z historie zámku:

Současná podoba zámku v Dobříši pochází z let 1745 – 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo – Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl zámek spolu s francouzským a anglickým parkem vrácen do soukromého vlastnictví. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.
 

Prohlídkové okruhy:

Galerie JCM – rodová sbírka obrazů 18. a 19. století. Konají se zde také krátkodobé výstavy.

Muzeum hraček – expozice představuje jedinečnou sbírku hraček paní Marcely Hlušičkové, která muzeu zapůjčila větší část své sbírky. Muzeu doplňuje stará školní třída, ve které si děti mohou pohrát a vyzkoušet různé staré školní pomůcky. Během roku 2017 by měl do muzea přibýt i model dobříšské železnice, na kterém pracuje pan Petr Hanuš. I on zapůjčil do muzea část své sbírky – především různé modely autíček a další věci z jeho sbírky.


Doplňkové služby

  • svatební obřady
  • ubytování
  • pronájem prostor
  • restaurace
Zobrazit více

Zámek Dobříš

Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy
Restaurace Pivovar Kytín

Restaurace Pivovar Kytín

Kytín, Střední Čechy