!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Památky
Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně zámecké expozice. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Návštěvníky láká prohlídka stálé expozice 11 pokojů ve stylu rokoka a klasicismu, známý je také rozlehlý zrcadový sál, který je využíván pro pořádání svateb. Velmi oblíbenou bývá také návštěva francouzské zahrady zámku, která s květinovými ornamenty a stříhanými ploty navozuje atmosféru vídeňského Shönbrunu.

Pro romantický pobyt na zámku můžete využít jeden z 10 dvoulůžkových pokojů či přímo svatební apartmá. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness nebo si zapůjčit horské kolo v půjčovně hotelu.


Francouzský park je zavřený do roku 2021

Francouzský park prochází od sezóny 2018 do roku 2021 náročnou revitalizací. Do té doby je také park pro veřejnost uzavřen.

Cílem projektu je celková revitalizace zámecké oranžérie, která dodnes funguje jako skleník. Oprav se dočkají i její jižní prosklené stěny, střecha a čtyři sochy. Ve Francouzském parku například dojde k obnově veškerých opěrných stěn a závlahového systému. Během rekonstrukce se obnovy mimo jiné dočkají také zdejší nefunkční fontány.
 

Z historie zámku:

Současná podoba zámku v Dobříši pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl zámek spolu s francouzským a anglickým parkem vrácen do soukromého vlastnictví. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.
 

Prohlídkové okruhy:

I. okruh
Zámecká expozice -
11 pokojů ve stylu rokoka a klasicismu (min. 5 osob, 50 minut).

II. okruh
Dobříšské přízraky
- strašidelná podívaná nejen pro odvážné děti se zvukovou a světelnou kulisou (20 minut).

III. okruh
Galerie JCM -
rodová sbírka obrazů 18. a 19. století.

Doplňkové služby
Svatební obřady, ubytování, pronájem prostor, restaurace. 

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy
Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy