Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Zejména v podzimní a zimní sezóně jsou oblíbené wellness programy, které zaženou chmury z nevlídného počasí a příjemně nás rozehřejí. Relaxační pobyty si ale samozřejmě užijete i v létě. Wellness programy jsou uceleným zážitkem pro všechny vaše smysly. Nejprve se protáhnete plaváním v bazénu, poté se ohřejete v sauně nebo ve výřivce a nakonec si užijete masáž nebo regenerační zábal. Relaxační pobyt je většinou spojený s ubytováním v příjemném prostředí hotelu nebo horské chaty, ale i na netradičních místech, např. na zámku. A aby byl celkový dojem kompletní, nesmí chybět výborné jídlo a lahodné víno nebo dobře vychlazené pivo. Naše komplexní nabídka obsahuje aktuální tipy a poslouží vám jako skvělá inspirace pro váš příští výlet.

Za krásou těla i ducha: 10 tipů na příjemné wellness

Cítíte se unavení a vyčerpaní anebo si chcete užít příjemnou relaxaci a udělat něco pro své fyzické i dušení zdraví? V obou případech se nabízí řada wellness programů zahrnující nejrůznější koupele, masáže, relaxační bazény s vířivkami nebo třeba polária! Přehled toho nejlepšího vám přináší Kudy z nudy.
Lázně a wellness

Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Nevíte čím překvapit a potěšit svojí partnerku nebo partnera na Valentýna? Vyrazte si na víkend či na pár dní do jednoho z nejkrásnějších lázeňských měst u nás: Mariánských Lázní, Karlových Varů nebo Františkových Lázní, a dopřejte si romantické chvíle jen ve dvou při lázeňských wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně nebo ve vířivce. Večer nic nezkazíte večeří při svíčkách u krbu a ráno ji (nebo jeho) překvapte třeba snídaní rovnou do postele.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Dopřejete si saunové rituály ve Velkých Karlovicích

Jedním z účinných způsobů, jak si udržet dobrou kondici a podpořit imunitu, je saunování. Moderní saunové rituály navíc dokážou pobyt v sauně zpestřit, a ještě zvýšit jeho efekt. Vyhlášené jsou ty v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, při nichž se například používá i med a slivovice.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Prožijte romantický i originální Valentýn v Praze

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

10 tipů, kde si užít spa a wellness v Praze

Chcete zažít pravý wellness v Praze? Vyberte si z řady wellness aktivit portálu Kudy z nudy! Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechejte o sebe pečovat profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa a wellness centrech si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy. Užijte si masáž, saunu, kryoterapii i fitness centra.
Praha | Lázně a wellness

Slunce, voňavý vzduch a hory: pět tipů, kde prožijete babí léto ve vzdušných lázních

Máme pro vás tip na skvělý podzimní relax: pobyt na prosluněných pláních uprostřed svěží přírody a s pořádnou porcí kyslíku. Pokud nevíte kam, inspirujte se v časech první republiky: vzdušné, sluneční a světelné lázně tehdy patřily k módním trendům.
Moravskoslezský kraj | Lázně a wellness

10 tipů, kde si dopřát vinné lázně

Už jste vyzkoušeli vinnou lázeň? Připravuje se většinou z červeného vína a je velmi prospěšná zejména na pocuchané nervy. Hlavní složkou procedury s vůní vína je vinný extrakt, olej z hroznových jadérek a vinné slupky, které obsahují velké množství vitamínů a mají antioxidační vlastnosti. Někdy je voda v lázni o teplotě do 38 °C obohacená například i o vinné kvasnice anebo éterické oleje. Dopřejte si vinnou lázeň a vyzkoušejte její účinky na vlastí kůži!
Lázně a wellness

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném černobílém filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!
Lázně a wellness

Czech Hotel Awards: Nejlepší Wellness & Spa hotely

Czech Hotel Awards – Hotel roku 2022 představuje prestižní ocenění Hotel roku. Vítězem se v každém kraji a kategorii stává hotel, který získal od svých příznivců a hostů nejvíce hlasů. Na základě vítězství je hotel oprávněn titul používat. Soutěže se účastní nominované hotely napříč čtrnácti kraji České republiky, které soutěží v pěti kategoriích – 3*, 4*, 5*, Wellness&Spa a Congress. Kudy z nudy vám dnes přináší seznam nejlépe hodnocených zařízení v kategorii Wellness & Spa hotel. Ta je vyhrazena pro hotely zaměřené na relaxaci a odpočinek svých hostů, které jim poskytují lázeňské služby, sauny, masáže a další produkty se zaměřením na zdraví, krásu a pohodu.
Lázně a wellness

10 tipů na relaxaci v pivě

Nejoblíbenějšímu českému nápoji, pivu, se ne nadarmo říká tekutý chléb. Studené pivo v půllitru vás osvěží v horkém dni, pivní koupel napomůže vaší relaxaci a regeneraci pokožky kdykoliv, zvláště však v zimním sychravém počasí. Inspirujte se našimi dnešními deseti tipy a vyzkoušejte účinek pivní kúry přímo na sobě.
Lázně a wellness

V Hustopečích si užijete husu i relax ve vinném wellness

V sobotu 13. listopadu bude na Dukelském náměstí v Hustopečích probíhat od 10 hodin již tradiční ochutnávka mladých vín. Ve stáncích na náměstí pro vás budou připravena nejen svatomartinská vína, ale i pečené husy. V rámci dopoledního programu zazní v 11:11 hodin slavnostní fanfáry z oken radnice, které přivítají družinu sv. Martina na bílém koni, v odpoledních hodinách zahraje cimbálová muzika Kapric. Součástí akce bude malý jarmark a otevřené sklepy místních vinařů. A pokud se před zimou cítíte unaveně, určitě vyzkoušejte zdejší vinné wellness, vůbec první v České republice.
Jihomoravský kraj | Lázně a wellness

10 tipů na relaxační koupele

Jste unavení, vystresovaní a necítíte se uvolněně? Nechte své tělo hýčkat teplou vodou s různými příměsemi a v klidu odpočívejte. Relaxační koupele doprovázené vší myslitelnou péčí a komfortem vám uleví od každodenních starostí. Věnujte se chvíli jen a jen sobě a relaxujte.
Lázně a wellness