ÚvodAktualityCelostátní týden saunování přinese spoustu zážitků
Lázně a wellness

Celostátní týden saunování přinese spoustu zážitků

  • 30. října 2019
Již devátý ročník celostátní akce Týden saunování, která je zaměřená na propagaci správného saunování, se uskuteční v termínu od 2. do 10. listopadu 2019 na řadě míst po celé republice. V jednotlivých saunových centrech jsou připraveny speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, saunové ceremoniály, peelingy či saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování.

Saunování v Aquapalace Praha

Celostátní týden saunováníSaunový týden začne v největším saunovém světě v Aquapalace Praha, kde návštěvníci naleznou 14 prohříváren – klasické finské sauny, římské lázně a sauny ve venkovní části. Zde je připravena celá řada speciálních akcí a nových show saunových ceremoniálů. Ty si mohou návštěvníci užít ve dnech 2. až 9.11., vždy v 18, 20 a 22:20 hodin. Letošní novinkou je muzikoterapie.

Saunové ceremoniály v 18.00 a ve 20.00 hod se konají ve Srubové bani, Saunovový ceremoniál ve 22.00 hod se koná ve Finské malé sauně.
 

Saunová noc v Horalu

SaunováníRelaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice se v sobotu 2. listopadu připojuje k devátému ročníku Týdne saunování akcí Saunová noc. Koupání a saunování si v tento den užijete za svitu svíček v prodloužené otevírací době až do půlnoci. Každou hodinu budou saunéři provádět saunové rituály a hostům nabídnou i nové peelingy do parní lázně.

Návštěvníci budou moci v tuto sobotu za zvýhodněné vstupné zůstat až do půlnoci. Připraven pro ně bude i pitný režim a mísy s ovocem k občerstvení. S přítomnými pracovníky také mohou konzultovat zásady správného saunování a každou hodinu se zúčastnit saunovacího ceremoniálu.
 

Týden saunování v Jedenáctce

SaunaV rámci "Týdne saunování" pro vás sportovně relaxační areál Jedenáctka připravil odpočinek, regeneraci a doteky saunových procedur. K dispozici máte aroma a finskou saunu a parní lázeň.

Po saunování se můžete zchladit některou ze sprch, v ochlazovacím bazénku s teplotou vody okolo 10 °C nebo ledovou tříští, která se nabírá holýma rukama a hází se na nahé tělo (ramena, záda, hruď apod.), nedoporučuje se dávat na hlavu. Je zde také přívalové polévací vědro se studenou vodou, které umožní rychlé a prudké ochlazení. Přibližně 15minutový odpočinek si dopřejte v relaxační zóně, kde je k dispozici příjemná relaxační hudba, ale také denní tisk a občerstvení v saunovém baru.
 

Skvělé saunování v Aqualandu Moravia

Sauna
Fórum Romanum Wellness – svět wellness zážitků pod Pálavou je součástí nejmodernějšího a největšího vodního světa v České republice, Aqualandu Moravia. Milovníkům saunování je k dispozici 9 různých saun z nichž část je inspirována římskými lázněmi. Dále 3 vířivky, Kneippova lázeň, masáže a další procedury jako koupele v sirné vodě s prokazatelně léčivými účinky. Skutečným požitkem je pak koupel pod širým nebem v bazénu s geotermální vodou o teplotě 38°C, který je součástí wellness a nabízí panoramatický výhled na pálavskou krajinu.

Saunový svět Fórum Romanum pořádá pravidelné saunové eventy a každou středu, pátek, sobotu a neděli si můžete užít saunové ceremoniály. Pro nejmenší saunery a jejich rodiče je každou neděli od 11:30 do 13:30 k dispozici dětské saunování včetně závěrečného dětského ceremoniálu.

 

Další místa a další zážitky po celé ČR

SaunaV třebíčském Aquaparku Laguna se 4. až 9. 11. uskuteční tématické ceremoniály. Finále bude v sobotu 9.11. a zajistí jej profesionální ceremoniáři v rámci saunového divadla! Začíná se každý den v 17:30 hodin.

Nově zrekonstruovaná tradiční městská sauna Čeklákovice, kterou původně navrhl dr. Antonín Mikolášek, nestor českého saunování, se také přidává k Týdnu saunování. Speciální saunový event je připraven na sobotu 2.11., kdy zdejším hostem bude Sarah Matilda Tomšů.

SaunaBar v Jihlavě má nabitý program na celý týden – v sobotu 2. 11. halloween sauna night, muzikoterapii v neděli, středeční wellness pro ženy, v pátek si vyzkoušíte práci saunéra a v neděli přijde na řadu svatomartinské saunování pro rodiče s dětmi. Na saunové rituály se můžete vypravit i do Wellness Centra Babylon v Liberci.
Plavecký areál Strakonice Letní sporty

Plavecký areál Strakonice

Plavecký areál ve Strakonicích nabízí krytý bazén i venkovní koupaliště se spoustou aktivit.

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS Letní sporty

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha Letní sporty

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích Ubytování

Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Aquapark Laguna Třebíč Lázně a wellness

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Další aktuality

Prázdniny v lázních: prožijte léto plné relaxace a kulturních zážitků

Chystáte se v letních měsících do lázní, vybíráte wellness pobyt anebo dovolenou poblíž známých lázeňských míst? Pak se vám budou určitě hodit tipy, které vám přiblíží kulturní program i nevšední zážitky vybraných lázeňských míst napříč Českou republikou. Kudy z nudy vám nabídne Prvorepublikový piknik, jízdy kočárem i hudební a divadelní vystoupení známých interpretů a herců.
15. červen 2024 12:00
Lázně a wellness

20 tipů na nejlepší aquaparky u nás

Zadovádět si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na toboganu a pořádně si zaplavat! Tak nějak vypadá správný den v aquaparku... Zážitky nabízejí vodní areály v Česku po celý rok, ale které z nich jsou ty nejlepší?
13. červen 2024 12:00
Lázně a wellness

Lázeňská místa Česka: kam do českých a moravských lázní?

V Česku se nachází velké množství lázní na špičkové úrovni. Vybrat si město či lázně, které poctíte svou návštěvou je snadné, portál Kudy z nudy nabízí celou řadu tipů. Vyberte si lázně ze seznamu lázeňských míst v České republice, které jsou držitelem statutu lázeňského místa a v místě je poskytována lázeňská léčebně rehabilitační péče. Podívejte se, kde vám pomohou s jakým neduhem.
28. březen 2024 12:16
Lázně a wellness

Kalendář 2024: Lázeňská sezona, otevírání pramenů, přehled akcí v českých a moravských lázních

Ve většině českých lázní se zahájení nové sezony odehraje až v květnu. Ale například v Mariánských Lázních můžete poslední dubnový den být u otevření zpívající fontány. Lázně Hodonín budou v červnu slavit 45. výročí svého založení. Podívejte se s portálem Kudy z nudy na tipy na slavnostní zahájení lázeňské sezony v českých a moravských lázních.
26. březen 2024 8:14
Lázně a wellness

Za krásou těla i ducha: 10 tipů na příjemné wellness

Cítíte se unavení a vyčerpaní anebo si chcete užít příjemnou relaxaci a udělat něco pro své fyzické i dušení zdraví? V obou případech se nabízí řada wellness programů zahrnující nejrůznější koupele, masáže, relaxační bazény s vířivkami nebo třeba polária! Přehled toho nejlepšího vám přináší Kudy z nudy.
5. březen 2024 14:00
Lázně a wellness

Vycestujte vstříc svému zdraví! Přijeďte do lázní!

Existuje jistě mnoho důvodů, proč zamířit do lázní. Může to být touha odpočinout si a načerpat nové síly či strávit pár volných dní v příjemném prostředí, které vám zároveň poslouží jako zázemí pro objevování kouzel regionu. Je to ale hlavně zdraví, které nás do lázní přivádí. A nemusí to být jen onemocnění, které si žádá speciální léčbu či rekonvalescenci. Je to i prevence. Pečovat o své zdraví, ještě když nás nic nebolí, je tou nejlepší cestou, jak zůstat fit co nejdéle.
1. březen 2024 14:26
Lázně a wellness

10 tipů na nejkrásnější kryté bazény aneb ve stínu i na výsluní

Baví vás plavání? Patří mezi nejzdravější a nejšetrnější sportovní aktivity, navíc posílíte svaly, zlepšíte si kondici a voda má kouzelnou schopnost odplavit i únavu a stres. V České republice navíc najdete řadu architektonických bazénových skvostů, kde je plavání radostí nejenom pro fyzičku, ale i pro oči. Pojďte s Kudy z nudy do vody!
29. únor 2024 8:41
Lázně a wellness

Dopřejte si relaxaci ve wellness a utužte tak své zdraví

O tělo je třeba pečovat – měli bychom se o ně starat pravidelně, protože máme pouze jedno, a to doživotně. Pokud si je zničíme, náhradní jen tak nedostaneme. Doposud u nás převládá přesvědčení, že na masáže se chodí tehdy, když nás nesnesitelně bolí záda, popřípadě když se nemůžeme pohnout. Tak to není. Masáže a další aktivity pomáhají zbavit naše tělo naakumulovaného stresu, který nás pomalu ale jistě ubíjí. Tisíckrát nic umořilo osla, říká jedno staré přísloví a má pravdu! Předejděte skutečným problémům a věnujte se správné relaxaci.
15. únor 2024 14:00
Lázně a wellness