Úvod > Aktuality > Koncert legendární skupiny Klíč na Karlštejně
Koncert legendární skupiny Klíč na Karlštejně
">
Památky

Koncert legendární skupiny Klíč na Karlštejně

  • Vydáno9. října 2012
Koncert legendární skupiny Klíč na Karlštejně proběhne 13. října v rámci koncertního turné u příležitosti 30 let od založení skupiny.
Skupina Klíč ukončí už 13.10.2012 na Karlštejně svoje koncertní turné, které obsahuje 10 koncertů po celé ČR.
 
  • Začátek v 19 hod.
  • Plné vstupné: 290 Kč
  • Snížené vstupné: 190 Kč
  • Snížené vstupné platí pro děti do 15 let, studenty a seniory nad 65 let věku. Děti do 6 let zdarma.
 
Kapela vznikla v roce 1982, vrcholem jejích úspěchů byl konec 80. a 90. let minulého století. V prosinci 2002 skupina ukončila po dvaceti letech existence veřejné vystupování. Hlavní protagonisté skupiny Klíč, manželé Pavla a Jaroslav Marianovi, začali od roku 2005 opět občas koncertně vystupovat jako manželské duo. Vystupují s nejúspěšnějšími písněmi skupiny klíč v komornějším provedení.
 
Skupina v roce 1988 získala na celostátním finále Porty Plzni "Cenu diváků", v roce 1990 obdržela „Autorskou portu“ za píseň "Omnia vincit amor" a v roce 1992 pak byla oceněna i „Zlatou portou“ za její celkový přínos pro českou folkovou hudbu. Kromě toho je skupina Klíč držitelem i mnoha dalších hudebních a diváckých ocenění – např. jí byly uděleny i dvě Zlaté desky, a to za její první dvě profilová alba.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.