Úvod > Aktuality > Klementinum otevírá Astronomickou věž s krásným výhledem
Klementinum otevírá Astronomickou věž s krásným výhledem
">
Památky

Klementinum otevírá Astronomickou věž s krásným výhledem

  • Vydáno2. června 2012
Chcete se podívat na Prahu z výšky z netradičního místa? Zveme vás na nově otevřenou astronomickou věž pražského Klementina. Navštívit ji můžete od 1. června.
Astronomická věž je vysoká 68 metrů a je z ní nádherný výhled na historické centrum Prahy do všech světových stran. Na vrcholu věže je usazena téměř dva a půl metru vysoká a 600 kilogramů těžká olověná postava Atlanta, který nese nebeskou sféru.

V Klementinu můžete dále navštívit Zrcadlovou kapli, která patří k největším skvostům Klementina. Její bohatě řešený interiér s unikátním zasazením zrcadel nemá v Čechách obdoby.

V Zrcadlové kapli se pořádají koncerty zejména vážné nebo jazzové hudby v podání špičkových tuzemských i zahraničních interpretů. Unikem jsou dvojí varhany, které byly nainstalovány do Zrcadlové kaple v průběhu 18. století.
Klementinum Praha – druhý největší komplex v metropoli

Klementinum Praha – druhý největší komplex v metropoli

Monumentální stavební komplex Klementina, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech.