Úvod > Aktuality > Kam s dětmi, které milují stavebnice Lego?
Kam s dětmi, které milují stavebnice Lego?
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kam s dětmi, které milují stavebnice Lego?

  • Vydáno29. července 2021
Hledáte tip na rodinný výlet, kde se zabaví malí i velcí? Vyzkoušejte některou akci nebo výstavu, kde hračky značky Lego hrají hlavní roli. Portál Kudy z nudy nabízí celou řadu nápadů pro ty, kdo si rádi hrají. Stačí si jen vybrat!
LegoLetos na podzim můžete výstavy Lega navštívit na několika místech. V Domě umění ve Znojmě je momentálně na půl milionu dílků této stavebnice. K vidění je dioráma města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí také vlastní tvorba vlakových souprav, architektonických památek, modely leteckého a raketového provozu (Nasa Discovery) a vybrané tovární sety – ediční modely za posledních 15 let. Každý fanoušek stavebnice Lego určitě ocení edice filmové tvorby, válečnou zónu robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, ale také další zajímavé exponáty ze sbírky projektu Svět kostiček. Výstava je do 25. 8. 2021 přístupná mimo pondělí denně od 9:00 do 17:00, v neděli od 13:00 do 18:00 hodin.

LegoSvět kostiček si užijete také v jihočeském městě Veselí nad Lužnicí. V kukturním domě je velkým lákadlem výstava Postaveno z kostek Lego. Prohlédnete si LEGO obyčejné, ale i vybrané limitované edice a také vlastní návrhy vystavovatele. Výstava je otevřena do 16. 9. 2021.

Ve velkém sále zámeckých jízdáren Lednice milovníky Lega potěší výstava Lego a Cobi. Na ploše přes 400 m2 se nachází stovky modelů a scének. Vlaky, kolotoče, vesmír a další tématické modely. Výstava je přístupná do 14. 8. 2021 denně od 9:00 do 17:00 hodin.

Návštěvníci zámku Doksy se mohou do 29. srpna 2021 těšit na expozičně – herní výstavu Svět kostiček® se světovým fenoménem. Z dánské stavebnice Lego® představil autor výstavy a patriot projektu Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů, ale také unikátní modely z vlastní tvorby. Za pozornost stojí např. filmová tématika, sběratelské skvosty, středověké hrady, městská stavební technika, nebo výběr modelů z dnes již muzejní edice Baby Primo.
 

Stálé expozice stavebnice Lego

výstava LegoPřímo v centru Prahy najdete první soukromé Muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček Lega. Uvidíte např. 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, pohádkový svět, architekturu a mnoho dalších. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné je za 270 Kč.

LegoPři návštěvě Muzea Lega v Táboře mezi exponáty můžete zhlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 tisíc Lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Jinak celá expozice muzea je tématicky dělena, např. Lego Architecture, Technic, Ideas atp. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při vlastní prohlídce máte možnost zhlédnout i příběh o celé historii a vzniku Lego kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu kostiček. Muzeum je otevřeno o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin, vstupné pro dospělé vyjde na 130 Kč.

Czech RepubrickNa jednom místě navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrálu sv. Víta, zámek Hlubokou nebo třeba vysílač Ještěd. Řeč je o výstavě Czech Repubrick, stálé výstavě modelů z Lega v Lipně nad Vltavou. Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, dechberoucí technické modely na ovládání, hojnost nevšedních příběhů a parádní lego vtípky, ze kterých se budete popadat za břicho. K tomu vás čekají pozoruhodné atrakce i největší horská dráha na světě. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je 240 Kč a pro děti 180 Kč.

LegoDalším naším tipem je Muzeum Lega v Jeseníku v budově lázeňské Kavárny Sofie. V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 200 Kč. Ve speciálním obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií Lego, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

LegoI v krkonošském horském městečku Špindlerův mlýn najdete muzeum Lega. Mezi modely zaujímá přední místo vesmírná loď z 5195 dílků, největší z celé řady Star Wars a druhý největším model muzea vůbec. Mimo „moderních kusů“ v muzeu najdete také modely z 50. let, které patří mezi největší zdejší unikáty a jedny z prvních plastových hraček firmy Lego. V místní Lego prodejně kromě klasického sortimentu Lega najdete i spoustu exkluzivních modelů pro zapálené sběratele. Špindlerovské muzeum je otevřeno o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné je za 270 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti.
Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Muzeum Lega v Poděbradech

Muzeum Lega v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Lego výstava Czech Repubrick je největší český lego svět. Na ploše 2 000 m² najdete přes 40 gigantických staveb z lega. Obří české památky, filmové hrdiny v životní velikosti, technické modely na ovládání a spoustu doprovodných her pro celou rodinu.

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Vzdělávací centrum Smart Bricks

Vzdělávací centrum Smart Bricks

Vzdělávací centrum pro děti ve věku od 4 do 14 let, které milují stavebnici LEGO® a poznávání světa okolo sebe.