Úvod > Aktuality > Kam s dětmi, které milují stavebnice Lego?
Zážitky

Kam s dětmi, které milují stavebnice Lego?

  • Vydáno30. července 2023
Hledáte tip na rodinný výlet, kde se zabaví malí i velcí? Vyzkoušejte některou akci nebo výstavu, kde hračky značky Lego hrají hlavní roli. Portál Kudy z nudy nabízí celou řadu nápadů pro ty, kdo si rádi hrají. Stačí si jen vybrat!
LegoLetos na podzim můžete výstavy Lega navštívit na mnoha místech. Na výstavu stavebnic značky Lego Creator Expert a vlastní tvorby soukromého majitele Ludvíka Šimka narazíte v prostoru turistického informačního centra ve Vizovicích, a to až do 31. srpna 2023. Vstupné je zdarma.

V Domě kultury ve Žďáru nad Sázavou je k vidění interaktivní výstava stavebnice Lego ze soukromé sbírky pana Michala Plose. Děti zde uvidí nejrůznější roboty, draky, lodě, auta i filmové a pohádkové stavby, které budou rozmístěné na stolech, ve vitrínách a v policích. U vystavených exponátů také mohou plnit různé hledací úkoly a doplňovat do tajenky. Výstava je přístupná do konce srpna za 50 Kč.

LegoMalí ani velcí milovníci kostiček Lego® by si o prázdninách neměli nechat ujít návštěvu Obchodního domu Zlín. Prostory Galerie Desítka v 10. podlaží, kde se obvykle konají výstavy nebo oslavy, jsou na léto vyhrazeny právě fanouškům legendární stavebnice. Výstava a herna plná kostek vám představí Lego svět od těch nejmenších stavebnic až po velké Fun blocky, ze kterých se dají stavět domy či hradby. V herně jsou i kreativní stolky pro práci s menšími kostičkami a mozaikami, „bazének“ pro nejmenší děti plný velkých kostek Duplo® včetně oblíbených vláčků, graffiti stěna či figuríny, které se dají kostičkami „oblékat“. V herně a v přízemí jsou navíc umístěny vitríny s již složenými stavebnicemi z řad jako Star Wars™, Minecraft® či seriálových Přátel, a také originální výtvory, kupříkladu Středověké podhradí, Starověký Jeruzalém nebo Zimní městečko. K vidění jsou i různé sběratelské rarity, ale také úplné novinky, jako třeba Velká pyramida v Gíze, Psací stroj nebo Velké piano. Fanoušky motorismu jistě nadchnou Lego modely aut, mezi nimiž nechybí legendární vůz Jamese Bonda. Otevřeno je až do 31. srpna deně 10:00 – 18:00 hodin, za vstupné se platí 90 Kč.

Svět kostičekSvět kostiček si užijete také ve východočeské Litomyšli. Zámeckou jízdárnu zaplnily desítky modelů sestavených z dílků známých stavebnic Lego, Cheva, Seva a Roto. Je tu Lego město s pohyblivými vláčky a postavičkami Lego Friends, přehlídka vozidel a strojů Lego Technic, NASA a City. Nechybí scény ze známých filmů jako Star Wars, Simpsonovi, Mimoňové nebo Krotitelé duchů. Krásné jsou Cheva modely architektury z různých kontinentů a děti určitě ocení i autodráhu Ites s jezdícími autíčky nebo soubor originálních prototypů vlakových souprav “Století páry” z dílků stavebnice Seva. Prostor pro zábavu i odpočinek poskytuje devět herních stanovišť a posezení s občerstvením. Otevřeno je do 30. srpna denně, vstup stojí 90 Kč.

Letní dětská herní expozice v DEPO2015 z Lego kostek pro malé i velké stavitele, spojená s digitálními a světelnými herními prvky, vás zavede do světa kreativity, kde můžete stavět a kombinovat co vám jen fantazie dovolí. Otevřeno je každý den od 10:00 do 18:00, a to až do 31. srpna 2023.

Svět LegoAž do 3. září se na vás těší Muzeum Zubří, kde nyní probíhá výstava Svět kostiček. Hlavním lákadlem výstavy jsou ukázky z vlastní tvorby českých stavitelů – realistické vlakové soupravy, kolejové jeřáby nebo 2D architektura, sběratelské speciality nebo skulptury zvířat a osob. Pro malé i velké návštěvníky bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění z kostek Lego® Classic – Basic®, a Lego® Duplo®. Kromě středy je otevřeno denně, za vstup dáte 50 Kč.

Vůbec nejdelší sezónní výstavou Czech Repubrick – výstava Lego modelů na zámku Blatná – velkým i malým návštěvníkům je k dispozici do 31. října! Mezi oblíbenými modely najdet ty s tématikou Star Wars a Harry Potter. Dále navštívíte Cestovatelský sál s mini stavbami z celého světa a samozřejmě nemohou chybět Lego® herny, kde si vyhrají nejmenší děti s kostičkami Duplo® a větší děti, ale i dospělí fanoušci Lega® si vyzkouší stavění z kostek v duchu různých architektonických stavebních slohů. Přijít můžete vždy o víkendech, vstupné stojí 100 Kč.
 

Stálé expozice stavebnice Lego

výstava LegoPřímo v centru Prahy najdete první soukromé Muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček Lega. Uvidíte např. 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, pohádkový svět, architekturu a mnoho dalších. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné je za 280 Kč.

LegoPři návštěvě Muzea Lega v Táboře mezi exponáty můžete zhlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 tisíc Lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Jinak celá expozice muzea je tématicky dělena, např. Lego Architecture, Technic, Ideas atp. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při vlastní prohlídce máte možnost zhlédnout i příběh o celé historii a vzniku Lego kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu kostiček. Muzeum je otevřeno o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin, vstupné pro dospělé vyjde na 150 Kč.

Czech RepubrickNa jednom místě navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrálu sv. Víta, zámek Hlubokou nebo třeba vysílač Ještěd. Řeč je o výstavě Czech Repubrick, stálé výstavě modelů z Lega v Lipně nad Vltavou. Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, dechberoucí technické modely na ovládání, hojnost nevšedních příběhů a parádní lego vtípky, ze kterých se budete popadat za břicho. K tomu vás čekají pozoruhodné atrakce i největší horská dráha na světě. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je 250 Kč a pro děti 190 Kč.

LegoDalším naším tipem je Muzeum Lega v Jeseníku v budově lázeňské Kavárny Sofie. V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 200 Kč. Ve speciálním obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií Lego, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

LegoI v krkonošském horském městečku Špindlerův Mlýn najdete muzeum Lega. Mezi modely zaujímá přední místo vesmírná loď z 5195 dílků, největší z celé řady Star Wars a druhý největším model muzea vůbec. Mimo „moderních kusů“ v muzeu najdete také modely z 50. let, které patří mezi největší zdejší unikáty a jedny z prvních plastových hraček firmy Lego. V místní Lego prodejně kromě klasického sortimentu Lega najdete i spoustu exkluzivních modelů pro zapálené sběratele. Špindlerovské muzeum je otevřeno o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné je za 270 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti.
Museum of Bricks v Kutné Hoře

Museum of Bricks v Kutné Hoře

Na ploše více než 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Brick Corner – zábavný svět stavebnice Lego

Brick Corner – zábavný svět stavebnice Lego

Užijte si originální exponáty na světové úrovni, interaktivní zábavu v herních zónách, stavění dle vaší fantazie, případně odpočinek u kávy či zákusku v kavárně.

Museum of Bricks v Praze

Museum of Bricks v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Lego výstava Czech Repubrick je největší český lego svět. Na ploše 2 000 m² najdete přes 40 gigantických staveb z lega. Obří české památky, filmové hrdiny v životní velikosti, technické modely na ovládání a spoustu doprovodných her pro celou rodinu.

Museum of Bricks v Jeseníku

Museum of Bricks v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely Museum of Bricks.

Vzdělávací centrum Smart Bricks

Vzdělávací centrum Smart Bricks

Vzdělávací centrum pro děti ve věku od 4 do 14 let, které milují stavebnici LEGO® a poznávání světa okolo sebe.

Museum of Bricks ve Špindlerově Mlýně

Museum of Bricks ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Museum of Bricks v Poděbradech

Museum of Bricks v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.

Další aktuality

Klíč svatého Petra: tipy na místa, kde se natáčela nová štědrovečerní pohádka

Česká televize připravila na letošní Vánoce novou filmovou pohádku s názvem Klíč svatého Petra. V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Chcete být u toho, až se na náměstí rozsvítí obří vánoční stromy a ulicemi budou procházet čerti a poletovat andělé? Kudy z nudy vás zve nejenom na vánoční trhy do velkých měst, ale také na akce méně známé, třeba pochod pravých čertů nebo andělské adventní neděle.
Zážitky

Města opět rozzáří vánoční stromy

Také milujete tu pravou vánoční atmosféru? Ke správným Vánocům patří mimo jiné samozřejmě i ozdobený a nasvícený stromeček, který se v průběhu prvního prosincového týdne rozzáří snad v každém městě. A kde a kdy to přesně bude? To se dozvíte v našich dnešních tipech!
Zážitky

Rohaté výlety a pekelná podívaná: kam se vypravit do pekla a za čerty?

Až vás někdo pošle k čertu, neváhejte ani vteřinu! Pomocníkem a pekelným průvodcem vám bude portál Kudy z nudy – ten nabízí spoustu báječných míst, kde se to čerty jen hemží. Ukážeme vám pohádková pekla, představíme nejlepší české filmy s čerty, zastavíme se v několika pekelných expozicích a také u Čertovy kaple, Čertovy stěny nebo na Čertově hrbatině. Držte si klobouky, pekelná výprava za čerty začíná!
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (02.12. – 03.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Vánoce na Hrádku, Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, Valašský mikulášský jarmek. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Udělejte si výlet na místa, která znáte z lidových písní

Jestliže patříte k milovníkům lidovek, které si rádi zanotujete s kamarády při kytaře, harmonice anebo třeba ve sklípku u cimbálu, určitě znáte spoustu písniček, ve kterých se zpívá o určitém místě. Pojďme si dnes připomenout některá z nich – třeba vás budou inspirovat k zajímavému hudebnímu výletu za lidovou písní…
Zážitky

Zábavné lesní a pohádkové stezky pro děti, které snadno zvládnete i v prosinci

Pohádkových stezek stále přibývá, ale spousta z nich se přes zimu promění v klasické lesní cesty: dřevěné sochy, výtvarné dílny a další zábavné prvky se na zimu přesunou pod střechu, a až do jara je klid. Kam se ale můžete vypravit i teď, v zimě? Z desítek okruhů jsme pro vás vybrali několik, které snadno zvládnete i s malými dětmi, nejsou příliš dlouhé, nezavedou vás příliš vysoko do kopců a nenajdete na nich zrádná klesání a stoupání. A někde dokonce na konci čeká rozhledna!
Zážitky

Čtvrtá adventní neděle je zlatá: využijte ji k poděkování za hojnost, kterou v životě máme

Čtvrtá adventní neděle (zlatá) je letos 24. prosince. Čtvrtá adventní neděle připadá vždy na neděli před 25. prosincem. Čtvrtá adventní neděle může díky tomu nastat mezi 18. až 24. prosincem, tedy i na Štědrý den. Tato neděle je tradičně ve znamení posledních příprav na slavnost Narození Páně. Zapaluje se 4. svíce na adventním věnci, tzv. andělská, představující mír a pokoj. Udělejte si procházku k neobyčejným betlémům, svezte se vánočně vyzdobenou tramvají nebo počkejte na západ slunce a udělejte si výlet za netradiční vánoční výzdobou. Nechte se pozvat na zajímavá místa, kde můžete v klidu strávit Štědrý den a zlatou adventní neděli.
Zážitky