Úvod > Aktuality > Hřebčín Favory v barokním statku Benice zve na koně i zážitkové létání
Barokní statek Benice zve na kone, pohádky i kotlíkový guláš
"> Barokní statek Benice zve na kone, pohádky i kotlíkový guláš "> Jízda na kladrubských koních v hrebcíne Favory "> Zábavný den s konmi Benice
Zážitky

Hřebčín Favory v barokním statku Benice zve na koně i zážitkové létání

  • Vydáno30. dubna 2015
Láká vás pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla? Na statku v Benicích pro vás osedlají některého z královských koní. V sobotu 2. května 2015 si navíc užijete krásný pohled na konopišťské panství a na Slapy i z letadla.
Barokní statek Benice je otevřen všem, nejen milovníkům koní. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, příznivci dobrého jídla a pití i návštěvníci, kteří hledají pohodu a klid.

statek BeniceO víkendu 2. a 3. května zde můžete využít lákavé nabídky proletět se vyhlídkovým letadlem. Zkušený pilot vám ukáže nádhernou krajinu Posázaví nebo s vámi zaletí nad konkrétní místo, které si budete přát. Z ptačí perspektivy ta uvidíte konopišťské panství nebo přehradu Slapy. Cena letu na dvacet minut je naprosto bezkonkurenční, pouze 800 Kč na osobu. Současně mohou letět tři pasažéři a pilot.

Ukázky plemenných hřebců, kobyl s měsíčními hříbaty i jezdeckého umění, soutěže pro děti a projížďky na ponících i v kočárech budou na programu Den otevřených dveří hřebčína, který se uskuteční v sobotu 23. května. Svá vrata hřebčín návštěvníkům otevře od 10 do 17 hodin. Divácky velmi atraktivní budou také závody spřežení Pohár Ferdinanda d´Este. Ty proběhnou o posledním květnovém víkendu, tedy 30. a 31.5.

Barokní statek Benice zve na koně, pohádky i kotlíkový gulášV polovině června, přesněji řečeno 20.6. 2015 bude na statku Jahodobraní – v kraji v minulosti spjatém s pěstováním jahod, se nic podobného zatím nekoná. Akce by proto měla připomenout jednu téměř zapomenutou kapitolu historie regionu. Málokdo totiž ví, že první velkoplodé jahody pochází z nedalekého Teletína, kde správce dvora Chlistov Rudolf Strimpl v roce 1896 založil jahodářskou tradici v Čechách.

Barokní statek Benice byl postaven v místě osady s tvrzí z počátku 14. století. Tvrz byla od roku 1597 součástí konopišťského panství a měla několik majitelů, mimo jiné Albrechta z Valdštejna. V roce 1734 panství zdědil František Václav z Vrtby, který nechal v Benicích postavit barokní statek ve tvaru rovnostranného trojúhelníku, který byl symbolem sv. Anny. Zdejší hřebčín se specializuje na chov starokladrubských koní, kteří jsou jedním z nejstarších plemen koní na světě.

Další aktuality