ÚvodAktualityHřebčín Favory v barokním statku Benice zve na koně i zážitkové létání
Barokní statek Benice zve na kone, pohádky i kotlíkový guláš
Zážitky

Hřebčín Favory v barokním statku Benice zve na koně i zážitkové létání

  • 30. dubna 2015
Láká vás pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla? Na statku v Benicích pro vás osedlají některého z královských koní. V sobotu 2. května 2015 si navíc užijete krásný pohled na konopišťské panství a na Slapy i z letadla.
jahodyBarokní statek Benice je otevřen všem, nejen milovníkům koní. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, příznivci dobrého jídla a pití i návštěvníci, kteří hledají pohodu a klid.

O víkendu 2. a 3. května zde můžete využít lákavé nabídky proletět se vyhlídkovým letadlem. Zkušený pilot vám ukáže nádhernou krajinu Posázaví nebo s vámi zaletí nad konkrétní místo, které si budete přát. Z ptačí perspektivy ta uvidíte konopišťské panství nebo přehradu Slapy. Cena letu na dvacet minut je naprosto bezkonkurenční, pouze 800 Kč na osobu. Současně mohou letět tři pasažéři a pilot.

Ukázky plemenných hřebců, kobyl s měsíčními hříbaty i jezdeckého umění, soutěže pro děti a projížďky na ponících i v kočárech budou na programu Den otevřených dveří hřebčína, který se uskuteční v sobotu 23. května. Svá vrata hřebčín návštěvníkům otevře od 10 do 17 hodin. Divácky velmi atraktivní budou také závody spřežení Pohár Ferdinanda d´Este. Ty proběhnou o posledním květnovém víkendu, tedy 30. a 31.5.

Barokní statek Benice zve na koně, pohádky i kotlíkový gulášV polovině června, přesněji řečeno 20.6. 2015 bude na statku Jahodobraní – v kraji v minulosti spjatém s pěstováním jahod, se nic podobného zatím nekoná. Akce by proto měla připomenout jednu téměř zapomenutou kapitolu historie regionu. Málokdo totiž ví, že první velkoplodé jahody pochází z nedalekého Teletína, kde správce dvora Chlistov Rudolf Strimpl v roce 1896 založil jahodářskou tradici v Čechách.

Barokní statek Benice byl postaven v místě osady s tvrzí z počátku 14. století. Tvrz byla od roku 1597 součástí konopišťského panství a měla několik majitelů, mimo jiné Albrechta z Valdštejna. V roce 1734 panství zdědil František Václav z Vrtby, který nechal v Benicích postavit barokní statek ve tvaru rovnostranného trojúhelníku, který byl symbolem sv. Anny. Zdejší hřebčín se specializuje na chov starokladrubských koní, kteří jsou jedním z nejstarších plemen koní na světě.

Další aktuality

Kutná Hora nabízí prohlídky s profesionálním průvodcem

Pokud se chcete dozvědět více o historii Kutné Hory, navštívit významné památky a odnést si nezapomenutelný zážitek, Průvodcovská služba Kutná Hora je ta správná volba. Stříbrným městem vás provedou zkušení průvodci, kteří vás zasvětí do tajů středověkého života. Můžete si vybrat z široké palety připravených okruhů městem. V nabídce jsou i zážitkové programy s ukázkou ražby mincí, průvodci v kostýmu, nebo prohlídky ve večerních hodinách.
22. červenec 2024 14:00
Památky, Středočeský kraj

Dovolená na vodě ve středních Čechách: vodácká romantika, kolesový parník nebo kajutová loď

Pobyt na vodě má své kouzlo. Kdo chce strávit víkend nebo dovolenou přímo na vodě, nemusí vyrážet až k moři. Stejně krásnou dovolenou anebo volný víkend si užijete i ve středních Čechách, a to jak v kánoi, tak i na parníku nebo jachtě. K zapůjčení malé motorové lodě nebo plachetnice dávno není výsadou bohatých, vyplout dnes může každý – a dokonce k tomu ani nepotřebuje kapitánský průkaz, stačí rychlé zaškolení. Díky omezenému výkonu lodě není průkaz vůdce malého plavidla potřeba. Kajutovou loď tak může řídit každý dospělý. Na lodi je k dispozici veškeré vybavení na přespání, vaření i sociální zařízení. A kam se vydat? To vám poradí Kudy z nudy.
21. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Středočeský kraj

Mníšek i nedaleký vrch Skalka připravuje nejvýznamnější kulturní, společenskou a náboženskou akcí regionu

V poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se už tento pátek sejdou poutníci z celého Česka. V pátek 19. července se bude totiž konat tradiční Den poutníka, kde si společně připomenou fenomén posledních let – poutnictví, které je u nás na vzestupu. Unikátní poutní areál bude hostit poutníky ze všech koutů země, a kromě poutní mše svaté v sobotu, nabídne také zajímavý program spojený s historií místa a pěším putováním. Zkrátka nepřijdou ani děti.
15. červenec 2024 10:20
Památky, Středočeský kraj

Romantika na vodě: vyjeďte si na výlet parníkem

Nechte se kolébat vodou na výletní lodi a poznejte krajinu kolem sebe z jiné perspektivy. Plavba po klidné vodní hladině řeky nebo nádrže poslouží nejen jako příjemně strávené odpoledne, ale i jako dokonalá kulisa pravé romantické schůzky.
14. červenec 2024 15:00
Zážitky, Středočeský kraj

20 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi ve středních Čechách

Chcete vyrazit na výlet ve středních Čechách? Nebo zůstáváte na letošní dovolenou doma a hledáte inspiraci na příjemné chvíle s celou rodinou? Pak se vám budou hodit naše tipy na zážitky ve středních Čechách, které nabízí spoustu atraktivních možností využití volného času – od zoologických zahrad přes aquaparky, projížďky malebnými lokálkami po zábavní parky, výletní plavby a další atrakce, ze kterých si vyberou malí i velcí.
13. červenec 2024 6:53
Zážitky, Středočeský kraj

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 na Točníku nedaleko Prahy a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ, dále pak kapel Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.
10. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Český ráj

Vydejte se mimo davy a prozkoumejte neobjevená místa Českého ráje! Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Poznejte neobjevené ráje!
9. červenec 2024 15:32
Příroda, Středočeský kraj