!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Hřebčín Favory v barokním statku Benice u Benešova

Hřebčín Favory v barokním statku Benice u Benešova

Letní sporty
Láká vás pohlédnout na svět z jiné perspektivy, třeba ze sedla? Na statku v Benicích pro vás osedlají některého z královských koní. Pojedete překrásnou přírodou bývalého panství Františka Ferdinanda d´Este, zažijete euforii z jízdy a pocítíte sílu těchto ušlechtilých zvířat.

Hřebčín Favory, soukromý chovatel kladrubských koní, vám nabízí krátké i celodenní vyjížďky do přírody, výuku jízdy na koni, výuku řízení spřežení, jezdecké pobyty, letní dětské tábory s výukou jezdectví, projížďky v kočáře, zapůjčení kol, po domluvě prohlídky hřebčína s průvodcem, stravování, ubytování či uspořádání oslavy, v zimě skijöring a jízdy na saních tažených koňmi.

Hřebčín najdete hodinu jízdy z Prahy, 10 km od zámku Konopiště a 15 km od přehrady Slapy.

Vztah člověka a koně má své kořeny v hluboké minulosti. První dochované obrazy koní se objevují na jeskynních malbách starých 15 000 let. Ačkoliv se dnes již nedozvíme, kdo usedl na koně jako první, jedno je jisté. Byl to čin nedozírného významu pro celou lidskou civilizaci.

Putovat přírodou na hřbetu koně, cítit jeho sílu, vnímat celým svým tělem každý jeho pohyb, jeho teplo, zažívat slovy nepopsatelnou euforii z rychlé jízdy, uvědomovat si partnerství s živým tvorem, jeho věrnost, patří zřejmě k bytostné potřebě každého člověka. Řečeno slovy klasika: koně nám propůjčují křídla, která postrádáme.

Kladrubští koně jsou v českých zemích chovaní více než 400 let, jejich chov založil v roce 1579 císař Rudolf II. Jedná se o unikátní plemeno exkluzivně vyšlechtěné pro ceremoniální účely císařského dvora, které bylo a je i dnes stále oblíbeno na královských dvorech celé Evropy.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019