Úvod > Aktuality > Polovina srpna v Dačicích patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba

Polovina srpna v Dačicích patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba

Vydáno 11. srpna 2019 Zážitky
Tradiční akce nabízí návštěvníkům od 12. do 17. 8. 2019 pohled na to, jak z kusu dřeva vznikají pod rukama řezbářů krásná díla na určené téma. Sochy z předchozích ročníků jsou rozestavěny po celém městě a lidé se tak mohou projít Po stopách Dačické řežby a díla si prohlédnout. V sobotu 17. 8. budou sochy slavnostně předány městu.
Od pondělí 12. srpna do soboty 17. srpna hostí město Dačice řezbářské sympozium Dačická řežba. V Kancnýřově sadě na Palackého náměstí uvidíte řezbáře, vytvářející svá díla na volné téma, opracovávání dřeva na soustruhu, kovářskou dílnu a práci s odlévaným mramorem a šamotovou hlínou.

Letní podvečery během sympozia zpříjemní koncerty, ve čtvrtek proběhne řezbářská show a v sobotu 17. srpna 2019 odpoledne budou dřevěné sochy předány městu, aby ozdobily nejrůznější zákoutí a prostranství.

Zajímají vás další dřevařské akce, při nichž budete moci sledovat práci uměleckých řezbářů a dřevosochařů a obdivovat postupně se rodící díla? Pak vás portál Kudy z nudy zve na začátku září na řezbářské sympoziumDoksech.
Dačická řežba

Dačická řežba

Denně se můžete podívat na zručné mistry řezbáře při práci a večer strávit poslechem některé z kapel.

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší "Nový zámek". Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky