Úvod > Aktuality > Polovina srpna v Dačicích patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba
Polovina srpna v Dačicích patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba
"> "> "> ">
Zážitky

Polovina srpna v Dačicích patří řezbářskému sympoziu Dačická řežba

  • Vydáno17. srpna 2020
Tradiční akce nabízí návštěvníkům od 17. do 22. 8. 2020 pohled na to, jak z kusu dřeva vznikají pod rukama řezbářů krásná díla na určené téma. Sochy z předchozích ročníků jsou rozestavěny po celém městě a lidé se tak mohou projít Po stopách Dačické řežby a díla si prohlédnout. V sobotu 22. 8. budou sochy slavnostně předány městu.
Od pondělí 17. srpna do soboty 22. srpna hostí město Dačice řezbářské sympozium Dačická řežba. V Kancnýřově sadě na Palackého náměstí uvidíte řezbáře, vytvářející svá díla na volné téma, opracovávání dřeva na soustruhu, kovářskou dílnu a práci s odlévaným mramorem a šamotovou hlínou.

Letní podvečery během sympozia zpříjemní koncerty, ve čtvrtek proběhne řezbářská show a v sobotu 22. srpna 2020 odpoledne, ve 14:00 hodin, budou dřevěné sochy předány městu, aby ozdobily nejrůznější zákoutí a prostranství. Během letních koncertů se můžete těšit na kapely Koláčovo trio (18. 8.), Patrola ČB (19. 8.), Parta starýho Hrouze (20. 8.) a Flying Parties (21. 8.).
Nový zámek v Dačicích – zámek s muzeem a galerií

Nový zámek v Dačicích – zámek s muzeem a galerií

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší "Nový zámek". Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie.