Úvod > Aktuality > Ferrata Hluboká láká sportovce i rodiny s dětmi
Ferrata Hluboká láká sportovce i rodiny s dětmi
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Ferrata Hluboká láká sportovce i rodiny s dětmi

  • Vydáno9. června 2022
Zbrusu nová část Ferraty Hluboká se v tomto týdnu otevřela pro veřejnost. Již třetí trasa tohoto druhu je vedena opět nad hladinou Vltavy několik kilometrů po proudu od Hluboké. Nově vzniklá trasa přímo vybízí k celodennímu výletu na kole, kdy prvně zdoláte úseky A a B na levém břehu, dále po proudu navštívíte nedalekou zříceninu Karlova hrádku a po obědě v Purkarci přejedete přívozem na pravý břeh a cestou zpět na Hlubokou zvládnete ještě nový úsek C.

Ferrata Hluboká - zajištěné lezení nad řekou Vltavou

Ferrata Hluboká se v posledních dvou letech stala fenoménem pro návštěvníky Budějovicka i místní obyvatele, kteří si chtějí užít bezpečný pohyb na skalách. K původním dvěma trasám, které se nachází jen několik kilometrů od Hluboké nad Vltavou a vorařské obce Purkarec, nyní přibyla ještě třetí.

Trasy jsou atraktivní díky své poloze necelých 9 kilometrů od zámku Hluboká, ale také proto, že lezení na ní je možné spojit s výletem na kole, nebo s plavbou po řece. V blízkosti se navíc nachází dvě další zajímavá místa – vyhlídka Baba a zřícenina Karlova Hrádku, která jsou také přístupná z přístavních mol na řece.

Provozovatelem ferraty je Sokol Hluboká nad Vltavou. Zájemci si mohou domluvit také lezení s instruktorem, popřípadě zapůjčení ferratových setů a potřebného vybavení ve Sportovně relaxačním areálu Hluboka.
Via Ferrata Hluboká

Via Ferrata Hluboká

Ferrata Hluboká se nachází v chráněnné přírodní oblasti Karvanice na skalním útvaru cca 8 km od Hluboké nad Vltavou na levém břehu Vltavy poblíž cyklostezky směr Purkarec. V současné době je zpřístupněná část A o náročnosti B/C, část B (náročnost C/D). Na pravé straně řeky je umístěna část C.

#světovéČesko a pozvánka na ferraty: novinka u Hluboké a nejlepší trasy

#světovéČesko a pozvánka na ferraty: novinka u Hluboké a nejlepší trasy

Kdybychom je měli pojmenovat „hezky česky“, asi bychom měli užívat výraz zajištěné cesty. Nezní ale vašim uším lépe ferraty? Voní dálkami a dobrodružstvím, a hlavně už dávno nejsou jen doménou alpských zemí. V Česku jich najdete přibližně dvacet a další se právě nyní chystá na slavnostní otevření. Kde? V jižních Čechách u pohádkového zámku Hluboká!

Stezka řeky Vltavy pro pěší a cyklisty

Stezka řeky Vltavy pro pěší a cyklisty

Vltavská vodní cesta má co nabídnout i "suchozemcům", tedy pěším a cyklo turistům. Podél obou břehů Vltavy naleznou mnoho volnočasových aktivit, které zpetstří putování z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou třeba plavbou na lodičkách, lezením po skále či návštěvou památek.