Úvod > Aktuality > Svatováclavská koruna bude k vidění v Písku
Písecký most
"> Písecký most "> Práchenské muzeum "> Písecká sladovna
Kultura

Svatováclavská koruna bude k vidění v Písku

  • Vydáno30. října 2013
V Prácheňském muzeu v Písku bude mimořádně vystavena kopie Svatováclavské koruny českých králů z hradu Karlštejna. Korunu můžete spatřit od čtvrtka 31. října do pondělí 4. listopadu. Výstava je spojena s přednáškou a s odhalením pamětní desky.
Svatováclavská koruna v PískuSvatováclavská koruna českých králů bude v píseckém Prácheňském muzeu k vidění od čtvrtka 31. října do neděle 3. listopadu vždy od 9 do 17 hodin, dále pak v pondělí 4. listopadu od 9 do 14 hodin.

K výstavě je připravený i doprovodný program. Ve čtvrtek 31. října se uskuteční v 16 hodin přednáška restaurátora korunovačních klenotů Andreje Šumbery. Přijďte do Přednáškového sálu muzea na dolním nádvoří – vchod je průchodem Obchodní akademie.

V neděli 3. listopadu dojde v 16:30 k odhalení pamětní desky připomínající pobyty českých králů na píseckém hradě. Deska bude instalována na městskou hradbu v prostoru pod Rytířským sálem na nábřeží. Kdy se vám podaří vidět takovou krásu v Písku? 
Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Prácheňské muzeum v Písku

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.