Úvod > Aktuality > Za poznávání Orientu se vypravte na zámek Červená Lhota
Památky

Za poznávání Orientu se vypravte na zámek Červená Lhota

  • Vydáno25. srpna 2017
Letní kulturní aktivity pořádané na jihočeských památkách vyvrcholí v sobotu 26. srpna 2017 již osmým ročníkem Hradozámecké noci. K této celorepublikové akci se na jihu Čech připojí i zámek Červená Lhota. Letošní téma Hradozámecké noci na Červené Lhotě je zaměřeno zaměřeno na cestování a poznávání Orientu. Čeká na vás bohatý program, jak pro děti, tak pro dospělé.
Pro děti jsou na Červené Lhotě nachystány výtvarné dílny, kde si děti budou moci vyzkoušet ruční práce, , které k nám přišli z dálného východu.

V hlavní části programu čekají na návštěvníky dvě přednášky.Jejich  téma je "Asie očima historických cestopisů" a "Cesta napříč Kavkazem", která se věnuje rodině posledních majitelů zámku Červená Lhota a jejich cestě na Kavkaz

Od 22:00 bude možné si do půlnoci zapůjčit osvětlenou lodičku a vychutnat si tak jedinečnou atmosféru Červené Lhoty z vodní hladiny (doba půjčení je pevně stanovena na 20 minut, za 60 Kč).
Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.