Úvod > Aktuality > Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

Vydáno 8. března 2018 Zážitky
Až do konce března 2018 má každé dítě do 15 let vstup na zámek Dětenice zdarma. Využijte této nabídky a přijeďte se podívat na Šípkovou Růženku či strašidelné bytosti. Za světla plápolajících svíček, zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Prohlídky s princeznou probíhají každou neděli.
ŽizeldaV doprovodu čarodějnice můžete každou sobotu společně se svými ratolestmi obdivovat zámecké pokoje v Dětenicích. V neděli čeká vás s bsše ratolesti netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. V zámeckých komnatách během pohádkové prohlídky prožijete příběh princezny, který možná i dobře znáte.

Při klasické prohlídce zámku můžete vidět 14 plně zařízených pokojů a nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Zámecký interiér vychází z archivních materiálů převážně z 18. století a ukazuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. A nejen dámám chutná dětenické pivo lásky, které se vaří v místním pivovaru. Přespat můžete v unikátním Středověkém hotelu a nechte se překvapit, co se v noci bude dít.
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

V přízemí Středověkého hotelu v Dětenicích se nachází expozice Dětenické peklo. Během prohlídky se od pekelné kněžky dozvíte, jak to v pekle chodí a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali. Další částí této unikátní prohlídky je ukázka tortury, neboli práva útrpného.