!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zimní prohlídky zámku Dětenice
Zimní prohlídky zámku Dětenice
"> "> ">
1.11.
31.3.
+ Přidat foto
Výstavy

Zimní prohlídky zámku Dětenice

  • 1. listopad 2021 10:0031. březen 2022 17:00
Zámek i historický pivovar můžete navštívit i v zimních měsících o víkendech.
Jako jeden z mála kulturních objektů je zámek Dětenice přístupný veřejnosti i zimním období. Při prohlídce zámku můžete vidět 14 plně zařízených pokojů a nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Zámecký interiér vychází z archivních materiálů převážně z 18. století a ukazuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství. Klasická prohlídka zámku se koná od 10:00 do 17:00. Poslední prohlídka začíná v 17:00.
 

Prohlídky zámku Dětenice

Klasická prohlídka (leden, únor, březen)
Při prohlídce zámku Dětenice můžete vidět 14 plně zařízených pokojů a nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Zámecký interiér vychází z archivních materiálů převážně z 18. století a ukazuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství. V uvítací hale se nachází ojedinělá sbírka zbraní Maltézských rytířů čítající cca 350 kusů převážně z třicetileté války včetně unikátních lodních děl z památné bitvy roku 1522 o ostrov Rhodos. Na zámku se nachází rovněž velká sbírka loveckých trofejí. Po prohlídce se můžete projít v zámeckém parku, kde naleznete dendrologicky zajímavé a staré dřeviny.

Čarodějnická prohlídka (leden, únor, březen)
Zcela nová humorně laděná prohlídka zámku s naší zdější čarodějnicí, která vám povypráví o historii zámku. Čarodějnice Žizelda barvitě a po svém povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Tento sobotní program je vhodný pro všechny děti, ale určitě pobaví i dospělé návštěvníky.

Prohlídka pivovaru (leden, únor, březen)
Milovníky piva jistě potěší prohlídka historického pivovaru. Dozvíte se zde, jak se vyrábělo pivo v 18. století a jak se vyrábí dnes. Není to jen plané povídání, v našem pivovaru se dodnes vaří kvasnicové Pivo lásky dle tajného receptu rytíře Artura. Během prohlídky naše pivečko samozřejmě ochutnáte! Prohlídky pivovaru se konají každou sobotu a neděli.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí