Úvod > Aktuality > Děti mají do konce března každý víkend vstup na zámek Dětenice zdarma
Děti mají do konce března každý víkend vstup na zámek Dětenice zdarma
"> "> "> "> "> "> ">

Děti mají do konce března každý víkend vstup na zámek Dětenice zdarma

Vydáno 5. března 2020 Zážitky
Až do konce března 2020 má každé dítě do 15 let vstup na zámek Dětenice zdarma, a to každou sobotu i neděli. Využijte této nabídky a přijeďte se podívat na strašidelnou prohlídku. Za světla plápolajících svíček vám zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. V neděli se na zámku konají klasické prohlídky. Na oběd či večeři se můžete pak zastavit ve středověké krčmě, kde mají děti také jídlo zdarma!
ŽizeldaV doprovodu čarodějnice můžete každou sobotu společně se svými ratolestmi obdivovat zámecké pokoje v Dětenicích. Za světla plápolajících svíček vám zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Tento celoroční sobotní program je vhodný pro všechny děti, ale víme, že pobaví i dospělé návštěvníky.

Vstup na sobotní prohlídku mají děti do 15 let zcela zdarma a pokud zavítají s rodiči do pivovaru, podívají se i sem úplně zadarmo.

Krčmě DětenicePři klasické prohlídce zámku můžete vidět 14 plně zařízených pokojů a nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Zámecký interiér vychází z archivních materiálů převážně z 18. století a ukazuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. Také tady s dětmi ušetříte - do konce března dostanou v sobotu děti oběd i večeři také zdarma. Podávat se bude krůtí steak na grilu s ½ pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malým míchaným zeleninovým salátkem. Středověký program pak začne od 19 hodin, pro děti opět zdarma. Přespat pak můžete v unikátním Středověkém hotelu a nechte se překvapit, co se v noci bude dít.
Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...