Úvod > Aktuality > Děti mají do konce března každý víkend vstup na zámek Dětenice zdarma
Zážitky

Děti mají do konce března každý víkend vstup na zámek Dětenice zdarma

  • Vydáno5. března 2020
Až do konce března 2020 má každé dítě do 15 let vstup na zámek Dětenice zdarma, a to každou sobotu i neděli. Využijte této nabídky a přijeďte se podívat na strašidelnou prohlídku. Za světla plápolajících svíček vám zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. V neděli se na zámku konají klasické prohlídky. Na oběd či večeři se můžete pak zastavit ve středověké krčmě, kde mají děti také jídlo zdarma!
ŽizeldaV doprovodu čarodějnice můžete každou sobotu společně se svými ratolestmi obdivovat zámecké pokoje v Dětenicích. Za světla plápolajících svíček vám zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém vypráví každou sobotu příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. Tento celoroční sobotní program je vhodný pro všechny děti, ale víme, že pobaví i dospělé návštěvníky.

Vstup na sobotní prohlídku mají děti do 15 let zcela zdarma a pokud zavítají s rodiči do pivovaru, podívají se i sem úplně zadarmo.

Krčmě DětenicePři klasické prohlídce zámku můžete vidět 14 plně zařízených pokojů a nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Zámecký interiér vychází z archivních materiálů převážně z 18. století a ukazuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. Také tady s dětmi ušetříte – do konce března dostanou v sobotu děti oběd i večeři také zdarma. Podávat se bude krůtí steak na grilu s ½ pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malým míchaným zeleninovým salátkem. Středověký program pak začne od 19 hodin, pro děti opět zdarma. Přespat pak můžete v unikátním Středověkém hotelu a nechte se překvapit, co se v noci bude dít.
Zimní prohlídky zámku Dětenice

1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Dětenice

Zámek i historický pivovar můžete navštívit i v zimních měsících o víkendech.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Další aktuality

Přijďte se podívat, jak Vánoce prožívali naši předci, do skanzenu Krňovice

Prožít Vánoce ve skanzenu můžete od 10. do 11. prosince v Krňovicích. Nasajte atmosféru Vánoc na vsi a ponořte se do života našich předků. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. K vidění jsou historické stavby, dobové vybavení a technika.
Královéhradecký kraj | Kultura

Krakonoš: démon, pohádkový dědeček i předloha Tolkienova čaroděje Gandalfa

Krkonošské pohádky z televizních Večerníčků a další filmové pohádky a příběhy, staré mapy, pohádkové muzeum, sochy, hotely a dokonce i pivovar: to jsou místa, kde se můžete setkat s Krakonošem. Prastarý vládce Krkonoš se dokonce stal předobrazem pro čaroděje Gandalfa z Hobita a Pána prstenů.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Objevte kouzlo adventu v Babiččině údolí

Babiččino údolí u České Skalice má svoje kouzlo i v zimě. Místa proslavená románem Boženy Němcové Babička i jeho filmovými přepisy jsou atraktivní jak pro milovníky přírody, tak historie. Od 1. do 4. prosince 2022 údolí ožije již tradiční akcí "Advent v Babiččině údolí".
Královéhradecký kraj | Památky

Prožijte veselou zimu na Broumovsku

Možná byste to neřekli, ale přelom podzimu a zimy je velmi vhodnou dobou pro pěší výlety. Broumovsko nabízí v tomto období zcela jedinečné přírodní scenérie. Ať se již rozhodnete pro jednodenní výlet nebo prodloužený víkend, určitě uděláte dobře. Užijete si jak skalní města bez davu lidí, tak i poklidné adventní akce.
Královéhradecký kraj | Zážitky