Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Středočeského kraje: aquapark Čestlice, kostnice a chrám sv. Barbory v Kutné Hoře
Nejnavštěvovanější místa Středočeského kraje: aquapark Čestlice, kostnice a chrám sv. Barbory v Kutn
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">

Nejnavštěvovanější místa Středočeského kraje: aquapark Čestlice, kostnice a chrám sv. Barbory v Kutné Hoře

Vydáno 21. května 2020 Památky
Milovníci vodních radovánek se postarali o to, že nejnavštěvovanějším místem Středočeského kraje je aquapark AquaPalace v Čestlicích. Druhé a třetí místo patří Kutné Hoře a jejím významným památkám, sedlecké kostnici a gotickému chrámu sv. Barbory.
Ve středověku se o Kutné Hoře hovořilo jako o stříbrné pokladnici českého království. Ve městě, zapsaném na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, můžete navštívit řadu půvabných památek. Mezi ty nejnavštěvovanější patří kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci s unikátní výzdobou z kostí tisíců mrtvých, gotický chrám zasvěcený patronce havířů sv. Barboře a také katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, součást bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci. Nezapomeňte si také prohlédnout České muzeum stříbra včetně středověkého stříbrného dolu, královskou mincovnu ve Vlašském dvoře, kde se od roku 1300 razily pražské groše či Galerii Středočeského kraje (GASK).
 

TOP místa: zábava ve vodě, muzeích i v bludištích

Nejnavštěvovanějším místem Středočeského kraje je aquapark Čestlice, který se současně zařadil mezi TOP 10 turistických cílů roku 2019 v celém Česku. O kousek dál najdete další oblíbená místa, zámek s rozlehlým parkemPrůhonicích a pivovar Velké Popovice; při prohlídce se seznámíte s jeho historií a ochutnáte nefiltrovaného Kozla přímo v ležáckých sklepech. Fandy automobilů přivítá Mladá Boleslav a Škoda Muzeum: představí vám příběh automobilky, která se chlubí více než 120 let dlouhou a nepřerušenou výrobní tradicí. A pak je tu trojlístek známých šlechtických sídel: hrad Karlštejn, zámek Konopiště a zámek Loučeň, kde v zámeckém parku objevíte řadu bludišť a labyrintů.

Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci

Klášter cisterciáků je nejstarším klášterem řádu v ČR z roku 1142. V posledních letech prodělala katedrála celkovou rekonstrukci a je opět otevřena pro veřejnost. Ve zdech katedrály objevili restaurátoři během svých prací ostatky pohřbených mnichů.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - jedinečná možnost poznat středověký důl

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - jedinečná možnost poznat středověký důl

Vydejte se na výlet do Českého muzea stříbra a středověkého stříbrného dolu! Během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality