Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín slibuje zábavu pro celou rodinu

Mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín slibuje zábavu pro celou rodinu

Vydáno 2. června 2019 Kultura
56. ročník festivalu Kmochův Kolín, jenž je pořádán na počest českého skladatele a kapelníka Františka Kmocha narozeného v Zásmukách u Kolína, slibuje od 7. do 9. června zábavu při výtečné muzice ve skvělé atmosféře. Určitě vás také potěší, že i letošní ročník Kmochova Kolína je zdarma.

TrumpetyHlavní scénou festivalu Kmochův Kolín bude jako vždy Karlovo náměstí, kde se od pátku 7. do neděle 9. června budou střídat dechové soubory, české i zahraniční, malé i velké v doprovodu mažoretkových skupin různých věkových kategorií.

Tradici zůstává festival věrný i v pestré dramaturgické skladbě tuzemských a zahraničních orchestrů. Kromě domácích kolínských orchestrů, jejichž účast zdobí každý ročník, budou mít festivaloví hosté možnost užít si například koncerty hudebníků z Krnova, Prostějova či Jeseníku. Mezi zahraniční hosty se zařadí letos orchestry z Chorvatska, Maďarska nebo exotického Mexika.

Kmochův KolínMilovníci lidové dechové hudby jistě zaplesají, když zazní jména slovutných kapel Straňanka a Mistříňanka. Ty se představí ve společném koncertním bloku a nabídnou všem tancechtivým jedinečnou šanci zaplnit velký taneční parket na Karlově náměstí.

Léty osvědčeným tělesem je také velký jazzový a taneční orchestr, složený ze špičkových muzikantů působících v Kolíně a okolí. Kolínský Big Band letos přináší dalšího ze série exkluzivních hostů, herečku a zpěvačku Jitku Čvančarovou.

KollerPřízeň diváků si festival za poslední léta získal i ideálním programovým mixem dechové hudby s těmi nejlepšími interprety z oblasti hudby populární. Diváckou oblibou oplývají zejména páteční a sobotní večerní koncerty, které beze zbytku zaplňují největší kolínské náměstí. Do takových událostí jistě budeme moci letos řadit například páteční koncert Davida Kollera. Aby nebylo prozrazeno úplně všechno, dodejme už jen jméno dámy, která svým vystoupením uzavře 56. ročník Kmochova Kolína. Bude jí někdejší hvězda divadla Semafor a stálice populárního nebe, paní Eva Pilarová.

TrumpetyZ nedělního programu je možné též zmínit divácky mimořádně oblíbený monstrkoncert, během kterého mají diváci možnost ve dvou blocích vidět a slyšet členy takřka všech vystupujících orchestrů. Za mikrofon se letos premiérově postaví absolventka Základní umělecké školy Fr. Kmocha v Kolíně, muzikálová zpěvačka Vlaďka Skalová. Vyvrcholením tohoto mimořádného hudebního zážitku je interpretace nejznámějších děl Františka Kmocha výjimečně početným orchestrem, sestaveným výhradně pro tuto unikátní příležitost.

Kmochův Kolín 2020 – mezinárodní festival dechové hudby

Kmochův Kolín 2020 – mezinárodní festival dechové hudby

57. ročník festivalu, jenž je pořádán na počest českého skladatele a kapelníka Františka Kmocha narozeného v Zásmukách u Kolína, slibuje zábavu při výtečné muzice ve skvělé atmosféře. Letošní ročník Kmochova Kolína se uskuteční ve dnech 12. – 14. června 2020.

Židovská synagoga v Kolíně

Židovská synagoga v Kolíně

Areál kolínské synagogy leží v prostoru někdejšího židovského ghetta. Synagoga sloužila náboženským účelům až do zániku místní židovské obce v roce 1955.

Chrám svatého Bartoloměje - poznejte Kolín z nadhledu

Chrám svatého Bartoloměje - poznejte Kolín z nadhledu

Navštivte Kolín s dominantním gotickým chrámem sv. Bartoloměje, který nabízí široký rozhled na město z vyhlídkové věže.