Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín slibuje zábavu pro celou rodinu
Kmochův Kolín, dechová hudba, Kudy z nudy
Kultura

Mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín slibuje zábavu pro celou rodinu

  • Vydáno9. června 2023
58. ročník festivalu Kmochův Kolín, jenž je pořádán na počest českého skladatele a kapelníka Františka Kmocha narozeného v Zásmukách u Kolína, slibuje od 9. do 11. června zábavu při výtečné muzice ve skvělé atmosféře. Do Kolína se opět sjedou desítky muzikantů převážně dechové hudby, která bude městem znít ve všech svých podobách, tedy v klasických pochodech, ale třeba i v podobě operních árií či divácky velmi oblíbených melodií filmových.

TrumpetyHlavní scénou festivalu Kmochův Kolín bude jako vždy Karlovo náměstí, kde se od pátku 9. do neděle 11. června budou střídat dechové soubory, české i zahraniční, malé i velké v doprovodu mažoretkových skupin různých věkových kategorií. Hrát se ale nebude jen na modrém a bílém podiu na Karlově náměstí, Kolín nabízí i další festivalové scény. Stalo se už příjemnou tradicí, že jeden z festivalových večerů nabízí Nocturno chrámu sv. Bartoloměje. Osm koncertů pak bude hostit také synagoga. Vyhrávat se bude ale i v Dělnickém domě ve Velkém Oseku anebo v kolínském domově pro seniory.

Kmochův KolínNa festival se i letos chystají známí hudebníci. Mezi hosty Kmochova Kolína jistě zazáří Čechomor s Martinou Pártlovou, jejichž koncert je plánovaný na sobotu. Na radnici věří, že zdravotní problémy neznemožní příjezd slovenskému zpěvákovi Richardu Müllerovi, který má vystoupit v pátek. Potěšit diváky přijedou tuzemské i zahraniční orchestry a skupiny, například z Itálie, Maďarska či Slovinska. Monstrkoncert bude mít letos hosty Annu Julii Slováčkovou a Felixe Slováčka ml. Nebude chybět ani tradiční velký průvod Kolínem, který proběhne v sobotu za účasti všech účinkujících. Vyjde od Vodního světa ve 14 hodin a zamíří do centra. Na Karlově náměstí se přes den představí nespočet orchestrů.
 

Spojte návštěvu Kmochova Kolína s výlety po okolí!

bartolomějské návršíV rámci festivalu Kmochův Kolín jsou pro návštěvníky Kolína připraveny i doprovdné akce. Otevřena bude rozhledna vodárna Kolín nebo věž Práchovna. Na sobotu je připraven 12. mezinárodní festival běhu. Spojit návštěvu Kmochova Kolína s výletováním po středních Čechách je další skvělý nápad. V okolí navštivte nejen krásnou Kutnou Horu, ale také třeba skanzen v Kouřimi nebo zámek Radim. Věděli jste, že až 80 % zámeckého vybavení pochází z aukcí a dražeb na zámcích na Loiře nebo že na zámku můžete obdivovat perfektně zakonzervovaný strop, který byl schovaný téměř 300 let díky protipovodňovým opatřením císařovny Marie Terezie? Zájemci se také budou moci o víkendu svézt vláčkem po Kolínské řepařské drážce. Ke svážení cukrové řepy z polí do cukrovarů nejen v Kolíně, ale i jinde v okolí, sloužila téměř 70 let. Dnes je z ní oblíbená turistická atrakce. Postavena byla roku 1894 jako vůbec nejstarší dráha v Polabí. Nadchne malé i velké. Své pasažery sveze ze Sendražic do Býchor.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech. Nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V průběhu roku se ve skanzenu konají rozmanité národopisné pořady.

Chrám svatého Bartoloměje – objevte poklad v srdci Kolína

Chrám svatého Bartoloměje – objevte poklad v srdci Kolína

Dominantou města Kolína je chrám sv. Bartoloměje. Stavbu vysokého katedrálního chóru prováděl v letech 1360-1378 významný stavitel té doby Petr Parléř. Obohatil tak Kolín o jedno z neoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období. Ze zvonice se vám naskytne krásný výhled na město.

Židovská synagoga v Kolíně

Židovská synagoga v Kolíně

Areál kolínské synagogy leží v prostoru někdejšího židovského ghetta. Synagoga sloužila náboženským účelům až do zániku místní židovské obce v roce 1955.

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.

Další aktuality

Víkendové Křivoklání bude přehlídkou středověkých soubojů i řemesel

Letošní, v pořadí již 27. ročník rytířských slavností Křivoklání, které pořádají skupina historického šermu Merlet a státní hrad Křivoklát, přináší spoustu hradní zábavy. Na vlastní oči spatříte šermíře, tanečnice, kejklíře, uslyšíte dobovou hudbu, prožijete divadelní příběhy, budete fandit udatným rytířům, ohmatáte si zbraně a zbroje či si vystřelíte z luku nebo kuše. Křivoklání opanuje královský hrad v tradičním termínu od 30. 9. do 1. 10. 2023.
Středočeský kraj | Zážitky

Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů

Den svatého Václava, patrona českých zemí, se slaví různě. V Mladé Boleslavi svátek české státnosti pojali tak, jak to umí nejlépe – do ulic vyrazí desítky automobilů. Historická auta vyjedou na 21. Svatováclavskou jízdu ve čtvrtek 28. září 2023 v 9:30 hodin.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023 po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Cesty za uměním: architekt Benedikt Rejt a kouzlo stanových střech

Benedikt Rejt (1454–1536) byl stavitel a architekt, jehož stopy najdeme na řadě míst po celých Čechách. S jeho jménem je spojená velkolepá přestavba Pražského hradu s Vladislavským sálem a severním opevněním, chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře a hradu Švihova. Na řadě míst zanechal svůj umělecký podpis v podobě stanových střech – i když ne všude se dochovaly.
Středočeský kraj | Památky

Ve Staré Boleslavi se opět uskuteční Národní svatováclavská pouť

Jako připomínku státního svátku Dne české státnosti a úmrtí patrona Českého národa sv. Václava se každoročně konají oslavy na jeho počest. V podvečer přijíždí relikvie sv. Václava do Boleslavi. Za zvuku zvonů bude relikvie přenesena do baziliky sv. Václava, vnesena do starobylé románské krypty sv. Kosmy a Damiana a instalována na oltáři. Ústředním bodem celé svatováclavské slavnosti bude koncelebrovaná mše svatá, která 28. září začíná v 10 hodin na Mariánském náměstí.
Středočeský kraj | Památky

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

V sobotu a v neděli 23. a 24. září 2023 se můžete podívat na hrad Karlštejn, ale také do podhradí, kde bude probíhat Karlštejnské vinobraní. Na programu bude přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám císař Karel IV., který by letos oslavil své 707. narozeniny. Doprovázet jej bude jak jeho choť císařovna Eliška Pomořanská, tak více jak 300 dvořanů z Karlova dvora. V sobotu pojede na Karlštejn speciální Karlštejnský expres.
Středočeský kraj | Gurmánská turistika

Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava

Během tohoto víkendu 22. až 24. 9. 2023 proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2023. Na výstavě bude vystaveno více než 120 koní všech plemen – uvidíte plemena teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníky a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Návštěvníci si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.
Středočeský kraj | Příroda

Vodní dům Hulice nabízí zábavu i poznání

Vodní dům u přehrady Želivka je moderní návštěvnické středisko, které nabízí spoustu zábavy s hlavním důrazem na vodu a zdejší evropsky významnou lokalitu. Ve Vodním domě najdete moderní expozici, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti s dvěma tvářemi vody. Představí vám vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. Venku vás čekají interaktivní exponáty a hrátky s vodou.
Středočeský kraj | Životní styl