Úvod > Aktuality > Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Vydáno 10. června 2019 Příroda
V sobotu 15. června se na zámku Veltrusy koná výstava růží. Každý návštěvník bude moci o vítězi rozhodnout svým hlasem. Návštěvníci si budou moci zakoupit sazenice růží, med a další produkty. Přilehlá loučka u zámku se promění v drobné tržiště, nebudou chybět ani dílny a doprovodný program v podobě hudebních i divadelních vystoupení.

Jako každý rok, tak i letos proběhne na zámku Veltrusy soutěžní výstava růží, které se může se svými růžemi zúčastnit každý. Návštěvníci o vítězi rozhodnout sami, součástí každé vstupenky bude hlasovací lístek.
Letos se akce rozšíří do prostor samotného zámku a nádvoří, které se promění v pódium pro koncerty a vystoupení.

Výstava s drobným tržištěm a občerstvením a kulturní program probíhá od 10 do 17 hodin. Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele růží, neváhejte a přihlašte své květiny na: chlupacek.tomas@npu.cz, 602 452 444.

Zahrady a parky

Zahrady a parky

Na chvíli se sami proměníme v prvky barokní zahrady a v závěru vytvoříme model zahrady nebo parku podle svých představ.

Zámek Veltrusy - barokní sídlo rodu Chotků

Zámek Veltrusy - barokní sídlo rodu Chotků

Barokní zámek rodiny Chotků z první poloviny 18. století, který byl později klasicistně upraven, stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami.

Kuchyňská zámecká zahrada Veltrusy

Kuchyňská zámecká zahrada Veltrusy

Poznejte zásobní historickou zahradu zámku Veltrusy. Ta je otevřená každý rok při tradiční akci Dožínky hraběte Chotka.

Geolokační hra Veltrusy: Ostrov pokladů

Geolokační hra Veltrusy: Ostrov pokladů

Přijeďte si zahrát první vzdělávací geolokační hru v České republice! Jediné, co k účasti ve hře nazvané Veltrusy: Ostrov pokladů potřebujete, je chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android a hravého ducha.

Veltruským zámeckým parkem na kole

Veltruským zámeckým parkem na kole

Poznejte jeden z největších přírodně-krajinářských parků s průvodcem na kole, prohlédněte si zámek Veltrusy a jinak zamčené pavilony a odhalte tajemství Sfingy a Egyptského kabinetu.

Další aktuality