Úvod > Aktuality > Cukr, káva, čokoláda…
Gurmánská turistika

Cukr, káva, čokoláda…

  • Vydáno6. října 2017
Pro tentokrát zveme na čaj, kávu, čokoládu a další pochoutky. Ochutnáte nejenom novinky a osvědčené šlágry kavárenských stolků, ale také regionální dobroty. Kam se v říjnu vypravíte?
Portál Kudy z nudy nabízí také několik zaručených tipů pro kavárenské povaleče!

Od soboty do neděle od 7. do 8. října se v Brně koná, v rámci Týdne kávy, Trh kávy se speciálním kávovým programem na Zelném trhu. Co na vás dál čeká? Neomezená dvoudenní konzumace káv od více než dvou desítek kávových značek a dodavatelů, přednášky profesionálů z kávového světa, workshopy a cuppingy zúčastněných pražíren. Rozšiřovat kávové obzory však půjde nejen degustací kávy. S sebou si můžete odnést kávová zrna a nejrůznější pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich používání.

ČajováníBěhem následujícího víkendu 14. a 15. října se vypravte na Prague Coffee Festival, který se bude letos konat v Hyberské ulici, ve Studentské kavárně Filozofické fakulty UK. Užijete si přehlídku předních českých kaváren, degustace vzorků kávy z lokálních i zahraničních pražíren, ukázky pražení, workshopy alternativních kávových metod a bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti.

Pokud víc než kávě dáváte přednost čaji, nezapomeňte přijít na cestovatelský festival Caminos, který proběhne 3. až 5. listopadu v Karlových Varech. V sobotu od 11 hodin vás zde čeká velmi zajímavá přednáška s názvem "Čajová zastavení aneb za krásami přírody nemusíte jezdit daleko" cestovatele Jaroslava Rejchy, který vám odkryje krásy nového fenoménu: čajování. Vstupné na festival je 200 korun.

ČokoládaA komu by snad čaj a káva nevoněly, ten se může 14. října vydat do čokoládovny Troubelice na zdejší oblíbený čokoládový jarmark. Od pátku 27. října do neděle 29. října nesmí milovníci čokolády chybět na Čokoládovém festivalu ve Valticích. V Zimní jízdárně zámku je čeká výstava obalů čokolád z celého světa, kulinářská přehlídka, přednášky a hlavně čokoládové delikatesy k mlsání.
Čokoládovna Troubelice

Čokoládovna Troubelice

Rodinná výrobna pravé čokolády na Hané – Čokoládovna Troubelice se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku. Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna, sklad a prodejna.

Další aktuality

Jaro na talíři: bylinky, tvarůžky, chřest a další dobroty

S jarem nepřichází jen čas chřestu a čerstvých bylinek. Olomouc se těší na šestý ročník tvarůžkového festivalu, milovníci streefoodu se sjedou do Neratovic a desátý ročník Gastronomických slavností Magdaleny Dobromily Rettigové zve gurmány do Litomyšle. Zkrátka jarní tabule je opět bohatě prostřená a vy můžete cestovat a ochutnávat, co hrdlo ráčí.
Gurmánská turistika

Příběhy starých hospod: zajímavá místa, hostince a další místa natáčení

Televizní seriál Příběhy starých hospod vás zavede na zajímavá místa napříč Českem. Herec Josef Polášek ve dvou sériích osmidílného seriálu vyzpovídá štamgasty, pamětníky i historiky a představí nejzajímavější hostince na vesnicích, horských hřebenech i ve městech. Zazní také zajímavosti o pivu, které k tuzemské gastronomii neodmyslitelně patří. Vždyť vaření tohoto nápoje má u nás tisíciletou tradici. S pivem je spojená často unikátní architektura pivovarů, pivní stezky nebo specifická kultura českých hospod s jedinečnou atmosférou, kterou stojí za to zažít. Podívejte se s portálem Kudy z nudy na místa, kde se natáčela první a druhá řada v roce 2022 a 2023.
Gurmánská turistika

Užijte si kavárenské lenošení ve stylových kavárnách

Nechte čas poklidně plynout kolem sebe nad šálkem dobré kávy. Vychutnejte si lenošení v kavárně, které vám v každodenním stresu a spěchu nabízí možnost na hodinu či dvě se zastavit a užít si lahodnou chuť dobře připravené kávy.
Gurmánská turistika

Kde najdete tématické restaurace a krčmy, kde na vás dýchne středověk?

Restaurace a krčmy, které dýchají středověkou atmosféru – to je to, co vám dnes nabízíme! Hospůdky a restaurace se stravováním ve stylu středověku i renesance, nábytek z dubového dřeva, atmosféru dávno uplynulých časů, dobové kostýmy a osvětlení svícemi. Nabídka kuchyně je však skvělá! Na své si přijdou jak vyznavači tradiční české kuchyně, tak ti, kteří chtějí zkusit něco nového. Připravte se taky na dnešní dobu trošku drsnější mluvu a způsoby! Ale jídlo a zážitky, ty budou stát za to!
Gurmánská turistika

Velikonoce 2024: velikonoční půst a další tradice postního období

Nejvýznamnější křesťanské svátky se v České republice pojí s množstvím lidových zvyků a tradic. Po masopustních rejích a zábavách přichází na řadu velikonoční půst a množství zvyků připomínajících blížící se konec zimy a příchod toužebně očekávaného jara.
Gurmánská turistika

Valentýnské menu v restauracích CzechSpecials

Překvapte svou drahou polovičku a vezměte ji nebo jeho na valentýnské menu do některé z certifikovaných restaurací Czech Specials. Vyzkoušejte jedinečné pokrmy skvělých šéfkuchařů, zažijte neopakovatelnou atmosféru a romantické chvíle při svíčkách. A co pro vás jednotlivé restaurace připravují?
Gurmánská turistika

Užijte si Mezinárodní den pizzy!

Každoročně 9. února si můžete připomenout Mezinárodní den pizzy. Jedno z nejpopulárnějších italských jídel se těší velké oblibě i u nás, dle průzkumů Češi snědí za rok víc než 31 milionů pizz. Muži mají prý nejraději Capricciosu, ženy si nejčastěji objednávají Hawai. Další nejoblíbenější pizzou je v Česku Quattro Formaggi. Oslavte tedy Den pizzy stylově a dopřejte si voňavou pochoutku s vláčným sýrem. Odkud si pizzu objednat, vám napovíme v dnešních tipech. Určitě si vyberete tu svoji, vždyť pizz údajně existuje asi 22 tisíc druhů.
Gurmánská turistika

Olympiáda není pouze pro sportovce: Národní tým Asociace kuchařů a cukrářů ČR míří na olympiádu IKA ve Stuttgartu

Ohromné čtyřleté úsilí juniorského a seniorského Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR bude na začátku února završeno. Vrchol soutěžní gastronomie IKA Culinary Olympics se odehraje již od 2. do 7. února ve Stuttgartu.
Gurmánská turistika