Úvod > Aktuality > Cukr, káva, čokoláda…
Cukr, káva, čokoláda…
"> "> ">
Gurmánská turistika

Cukr, káva, čokoláda…

  • Vydáno6. října 2017
Pro tentokrát zveme na čaj, kávu, čokoládu a další pochoutky. Ochutnáte nejenom novinky a osvědčené šlágry kavárenských stolků, ale také regionální dobroty. Kam se v říjnu vypravíte?
Portál Kudy z nudy nabízí také několik zaručených tipů pro kavárenské povaleče!

Od soboty do neděle od 7. do 8. října se v Brně koná, v rámci Týdne kávy, Trh kávy se speciálním kávovým programem na Zelném trhu. Co na vás dál čeká? Neomezená dvoudenní konzumace káv od více než dvou desítek kávových značek a dodavatelů, přednášky profesionálů z kávového světa, workshopy a cuppingy zúčastněných pražíren. Rozšiřovat kávové obzory však půjde nejen degustací kávy. S sebou si můžete odnést kávová zrna a nejrůznější pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich používání.

ČajováníBěhem následujícího víkendu 14. a 15. října se vypravte na Prague Coffee Festival, který se bude letos konat v Hyberské ulici, ve Studentské kavárně Filozofické fakulty UK. Užijete si přehlídku předních českých kaváren, degustace vzorků kávy z lokálních i zahraničních pražíren, ukázky pražení, workshopy alternativních kávových metod a bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti.

Pokud víc než kávě dáváte přednost čaji, nezapomeňte přijít na cestovatelský festival Caminos, který proběhne 3. až 5. listopadu v Karlových Varech. V sobotu od 11 hodin vás zde čeká velmi zajímavá přednáška s názvem "Čajová zastavení aneb za krásami přírody nemusíte jezdit daleko" cestovatele Jaroslava Rejchy, který vám odkryje krásy nového fenoménu: čajování. Vstupné na festival je 200 korun.

ČokoládaA komu by snad čaj a káva nevoněly, ten se může 14. října vydat do čokoládovny Troubelice na zdejší oblíbený čokoládový jarmark. Od pátku 27. října do neděle 29. října nesmí milovníci čokolády chybět na Čokoládovém festivalu ve Valticích. V Zimní jízdárně zámku je čeká výstava obalů čokolád z celého světa, kulinářská přehlídka, přednášky a hlavně čokoládové delikatesy k mlsání.
Čokoládovna Troubelice

Čokoládovna Troubelice

Rodinná výrobna pravé čokolády na Hané – Čokoládovna Troubelice se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku. Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna, sklad a prodejna.