Úvod > Aktuality > Maratonská sezóna začíná – zapojte se do seriálu závodů RunCzech
Maratonská sezóna zacíná
"> Maratonská sezóna zacíná "> ">
Letní sporty

Maratonská sezóna začíná – zapojte se do seriálu závodů RunCzech

  • Vydáno5. dubna 2019
Spojte běžeckou vášeň s poznáním krás České republiky! Staňte se součástí RunCzech běžecké ligy 2019, která se koná v jedněch z nejkrásnějších měst Čech a Moravy. Na výběr máte šest závodů, každý z nich přináší jedinečné a nezapomenutelné zážitky.

MaratonZávody RunCzech nabízí kromě historického kouzla měst a skvělé atmosféry diváků také profesionální servis pro běžce. Vysokou úroveň závodů oceňuje již několik let Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, již pět závodů získalo známku kvality (dvě zlaté a tři stříbrné) a organizátoři usilují o rozšíření i na nové závody ligy.

První ze soutěží bude 1/2 Maraton v Praze, který se koná už v sobotu 6. dubna. Historický moment vytrvalostního sportu čeká Prahu 4 a 5. května, kdy se v ulicích Prahy poběží nejoblíbenější závod pro běžecké vytrvalce – Volkswagen Maraton Praha. Start i cíl je na proslulém Staroměstském náměstí, trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi.

maraton karlovy varyProběhnout se po lázeňské kolonádě, kolem vřídel a lázeňských pramenů, to nabízí nováček v RunCzech běžecké lize – Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. Ihned po prvním ročníku se stal dalším významným klenotem seriálu. Na trasu, která vás zavede do nejpůvabnějších koutů města, se můžete vydat 18. května.

Pro milovníky rychlých tratí nabízí RunCzech Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Zavede vás do zákoutí rovinaté jihočeské metropole i podél toků řek Vltavy a Malše. Večerní závod nabízí neopakovatelnou atmosféru, nenechte si ji ujít 1. června ani vy.

Poznejte krásy moravského kraje a přihlaste se na poslední závod jarní sezóny Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Velmi oblíbený závod mezi běžci i diváky, zejména kvůli krásným památkám na trase a skvělé atmosféře závodu. V sobotu 15. června se koná již 5. ročník.

Birell Grand Prix PrahaNeopakovatelnou atmosféru nabízí večerní závod Birell Grand Prix Praha. Druhý zářijový víkend, přesněji řečeno 7. září, slibuje běžcům příjemné počasí a jedinečnou příležitost proběhnout se osvětlenými ulicemi Prahy. Závod na 10 kilometrů spojuje běžce všech výkonnostních úrovní v této rozpustilé a svižné události za kouzelného pražského večera.

Už jste někdy probíhali chemickou továrnou? Zkuste to 21. září na Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. Industriální prostředí doplní romantické výhledy na skalní útvary a kopce Českého středohoří včetně historického hradu Střekov.

Liberec Nature RunPosledním závodem ze série je liberecký Nature Run, který se poběží 5. října. Trasa vede ven z města kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle. Vybrat si můžete kratší (12 km) nebo delší (22 km) trasu.

Série závodů tvoří RunCzech běžeckou ligu, žebříček, který umožňuje porovnat výsledky s ostatními běžci v kategoriích podle 68 různých profesí, věku a pohlaví. Běžci jsou ohodnoceni body za každý dokončený závod dle dosaženého času a uběhnuté vzdálenosti.