Úvod > Kalendář akcí > Volkswagen Maraton Praha 2021 – zrušeno
Volkswagen Maraton Praha 2021 - zrušeno
"> "> "> "> "> "> ">
9.10.
10.10.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Volkswagen Maraton Praha 2021 – zrušeno

  • 9. říjen 2021 8:0010. říjen 2021 17:00
Jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Start i cíl je na proslulém Staroměstském náměstí, trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný závodník a více než dvacet kapel podél trati vás doprovodí.
Trasa
Běžet Volkswagen Maraton Praha je jako běžet napříč stoletími. Na startu ze Staroměstského náměstí, kdy vybíháte za zvuků Smetanovy Vltavy směr Pařížská ulice, vás čeká přes dvaačtyřicet kilometrů srdcem historické Prahy. Užijte si běh po Karlově mostě, který je jednou v roce vyhrazen jen vám, maratoncům, výhledy na majestátní Pražský hrad, novorenesanční Národní divadlo, moderní budovu Tančícího domu či architektonické poklady Starého Města. Ne nadarmo patří trasa Volkswagen Maratonu Praha k jedněm z nejkrásnějších na světě. Tak si ji užijte až do konce!

Historie
Poprvé se Volkswagen Maraton Praha konal v roce 1995. Ze závodu pro 958 nadšenců v prvním ročníku se stal jedním z nejkrásnějších maratonů světa s účastí 10 tisíc běžců. Volkswagen Maratonský víkend začíná již ve čtvrtek sportovním veletrhem Expo a během celého víkendu je přichystáno spoustu aktivit. Mezi nimi oblíbený dm rodinný minimaraton, Procházka pro psy nebo Marathon Music Festival.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 8. 2021