Úvod > Aktuality > Ladronkafest představí zcela nové sportovní disciplíny
Ladronkafest představí zcela nové sportovní disciplíny
"> ">

Ladronkafest představí zcela nové sportovní disciplíny

  • Vydáno4. září 2012
Už 15. září se v parku Ladronka v Praze 6 uskuteční 11. ročník největšího festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě. Ladronkafest 2012 představí žhavé novinky na poli volnočasových aktivit a dá návštěvníkům jedinečnou možnost si je na vlastní kůži vyzkoušet. Pro návštěvníky je připraveno přes 60 stanovišť a na své si přijdou opravdu všichni: děti, teenageři i dospělí, milovníci sportu, tance, malování, umění, soutěží, freestyle aktivit, adrenalinu i hudby. To vše v jeden den na jednom místě za doprovodu beat-boxových moderátorů, jimiž jsou i letos nepřekonatelní Nasty a En.Dru.
Ladronkafest se věnuje snad všem koníčkům, které si jen umíte představit, včetně naprostých novinek. Letos tak budete moci zhlédnout například mistrovství ČR ve slackline a navíc dostanete možnost si tento efektní sport také sami vyzkoušet pod vedením zkušených instruktorů. Pokročilí milovníci této moderní sportovní disciplíny pak určitě ocení možnost konzultace s absolutní českou špičkou mistrů ve slackline. Zlatým hřebem sportovního programu se stane Mistrovství světa ve woodkopfu. Jde o naprostou novinku mezi volnočasovými aktivitami, kterou na festivalu osobně představí její milovníci Vladimír Čech a Ivan Trojan. Ti vysvětlí, jak se z balancování „fošny“ na „kebuli“ může stát gentlemanský sport vrcholových kvalit. Kromě samotného mistrovství se odehraje i řada exhibičních zápasů, které bude vtipně komentovat náčelník Unie Woodkopf, herec Ivan Řezáč, a další zkušení a známí „kebuláči“.

Ladronkafest také nabízí nabitý program pro jezdce snad na všem, na co si vzpomenete. Takže kola, koloběžky, brusle, skateboardy, longboardy, skimboardy a s nimi plavky s sebou! K dispozici bude PUMA U-rampa, na které rozproudí akci exhibice špičkových jezdců. Návštěvníky dále čeká vystoupení profesionálních sportovců letních extrémních sportů ve funbox v režii Jana Valenty, trojnásobného Mistra světa ve Freestyle BMX a účastníka závodu X-GAMES. Pro diváky budou připraveny soutěže o super ceny a AGang a půjčovna kol zdarma. Na ty, které už znudil tradiční skateboard, a mají chuť naučit se něco nového, čeká longboardový workshop pod vedením Lenky Salačové, jedné z nejlepších longboardistek.

Nezapomněli jsme ani na milovníky hudby. Budoucí DJové všech věkových kategorií se mohou zúčastnit Cool-DJ-School, kde je do svého řemesla zasvětí DJs Bica a Ezop. Letos se také chystá velké překvapení v podobě tzv. Dance Mob – velkolepé akce, při které se roztančí celý festival. Na podiu zahrají finalisté Soutěže studentských kapel – o tom, která kapela to bude, můžete rozhodovat na webu Landronkafestu (hlasování trvá do 8. září). Následovat bude elektro-popová kapela LUS3, energická show bubeníků Marimba Live Drums a program uzavře koncert soul-popové kapely Navigators! Na Ladronkafestu si zkrátka každý najde přesně to, co je jeho srdci i schopnostem nejbližší. Vstupné je tradičně zdarma.