Úvod > Aktuality > Letní program nejen pro nejmenší připravili na zámku Hrubý Rohozec
Letní program nejen pro nejmenší připravili na zámku Hrubý Rohozec
"> "> "> "> "> ">
Památky

Letní program nejen pro nejmenší připravili na zámku Hrubý Rohozec

Vydáno 19. června 2021
Máte už plán, kam vyrazit s dětmi o prázdninách? Pokud ne, doporučujeme vám návštěvu Státního zámku Hrubý Rohozec, který se tyčí nad řekou Jizerou. Po dobu letních prázdnin tu pravidelně vypravují zkrácené dětské prohlídky. Děti se v nich podívají, kde se pro zámek vařilo, navštíví knihovny s historickými portréty princezen, nahlédnou do jídelny a prohlídku ukončí v dětské herně s historickými hračkami.

Zkrácená prohlídka pro děti prochází dvě zámecké knihovny, jídelnu, dětské a hostinské pokoje. Je zaměřena na nejmladší návštěvníky, zejména děti od 4 do 10 let.

Těmi nejzajímavějšími komnatami zámku Hrubý Rohozec provede rodiče s dětmi průvodce, který uzpůsobí výklad aktuálnímu věku dětí. Prohlídka trvá cca 20 – 25 minut a je vedena tak, aby děti bavila a odnesly si hezký zážitek.

Během letních prázdnin (červenec, srpen) se prohlídky konají vždy od úterý do neděle v 10:10, 11:10, 12:10, 13:10, 14:10 a v 15:10 hodin. Jednotné vstupné na ně stojí 60 Kč.

Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

1.7.
31.8.
Dětské prohlídky na zámku Hrubý Rohozec

Zkrácená prohlídka pro děti prochází dvě zámecké knihovny, jídelnu, dětské a hostinské pokoje. Je zaměřena na nejmladší návštěvníky, zejména děti od 4 do 10 let. Prohlídka je vhodná pro děti od 4 do 10 let.

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec z Českého ráje vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Pivovar nabízí několik druhů piva (Skalák, Podskalák atd.), ale i limonády (Malina, Cola, Orange).

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.