Úvod > Aktuality > O prázdninách zavítejte na Trosky! Připravují skvělý program...

O prázdninách zavítejte na Trosky! Připravují skvělý program...

Vydáno 28. června 2018 Památky
Hrad Trosky – neodmyslitelný symbol a dominanta Českého ráje lákající každého turistu, který do regionu zavítá. Avšak na ty z vás, kteří navštívíte Trosky během letních prázdnin, čeká navíc spousta nových zážitků a překvapení. Připraven je pro vás totiž speciální prázdninový program!

Hrad TroskyMůžete se těšit na letní kino, cyrilometodějské slavnosti, ukázky sokolnictví, švédské vojsko nebo čerty.

Po dobu letních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna 2018 má hrad Trosky prodlouženou otevírací dobu, a to včetně pondělí od 9 do 17:30 hodin. Proto neváhejte a vydejte se na Pannu a Babu za skvělými zážitky! Prvním z nich mohou o víkendu 30. 6. a 1. 7. být Lanochodci na Troskách - mladí nadšenci se pokusí přejít po laně mezi oběma věžemi vzdálenost 100 metrů!

Ve čtvrtek a v pátek 5. a 6. července vás na Troskách čekají Cyrilometodějské slavnosti. Program začne v 10 hodin, kdy na hrad dorazí věrozvěsti. Ti vás pak naučí také základy cyrilice. Ani šermíři nebudou zahálet, dále uvidíte pohanské tance a kousky veselých kejklířů. Na prvním nádvoří bude malý jarmark s místními výrobky.

TroskyO víkendu 21. a 22. července vyplení Trosky švédská vojska z dob třicetileté války. V tyto dny bude probíhat dobývání hradu, mušketýři mezi sebou svedou bitvu a zbylí muži se pak utkají v soubojích. Těšit se můžete i n adobové tance a jarmark.

V srpnu se na Trosky chystají čerti. Po roce opět vylezou ze svých děr a ukáží vám pekelná řemesla, čertovské divadlo, tance u pekelných ohňů a představí se i kejklíři z pekel a čertovská kapela. Čerty na hradě zastihnete 4. a 5. srpna.

V průběhu července a srpna se každou středu můžete těšit na promítání filmů na zřícenině hradu Trosky. Stačí se jen dostat nahoru a užít si neopakovatelný zážitek. Areál hradu se otevírá ve 20 hodin.

První zářijový den bude hrad zase patřit sokolníkům. Po celý den bude probíhat poutavý výklad  o historii sokolnictví, ukázky krmení, lovu a příletu dravých ptáků.

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Českým rájem byla v druhé polovině devatenáctého století nazvána krajina, kde jsou přírodní hodnoty umocněny historickými památkami. O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa (v roce 1955).

Hra Čertova mřížka s robotem Čendou na Troskách

Hra Čertova mřížka s robotem Čendou na Troskách

Zahrajte si šifrovanou hru Čertova mřížka s robotem Čendou. Nejde o akci pro děti jako takovou. Hra navazuje na fenomén únikových her, kde se luští kódy a šifry. Hra je určena pro dospělé návštěvníky, děti jsou vítány, ale rozhodně v doprovodu dospělých.

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto - věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?