Úvod > Aktuality > Zavítejte na Trosky! Připravují tu skvělý letní program...
Zavítejte na Trosky! Připravují tu skvělý letní program...
"> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zavítejte na Trosky! Připravují tu skvělý letní program...

  • Vydáno19. června 2021
Hrad Trosky – neodmyslitelný symbol a dominanta Českého ráje lákající každého turistu, který do regionu zavítá. Avšak na ty z vás, kteří navštívíte Trosky během letních prázdnin, čeká navíc spousta nových zážitků a překvapení. Připraven je pro vás totiž speciální prázdninový program!

Hrad TroskyMůžete se těšit na letní kino, ochutnávání vín, ukázky sokolnictví, švédské vojsko nebo čerty. Víte, že bizarní zřícenina gotického hradu připomínající čertovy rohy trčící ze země byla postavena koncem 14. století?

Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž „Babu“ i na vyhlídku pod věží „Panna“, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny. Nabídka únikové hry Čertova mřížka s robůtkem Čendou je spuštěna již od června. Po dobu letních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna má hrad Trosky prodlouženou otevírací dobu, a to včetně pondělí od 9 do 17:30 hodin. Proto neváhejte a vydejte se na Pannu a Babu za skvělými zážitky!

TroskyHrad Trosky, ikona Českého ráje,  bude pro návštěvníky v nejbližší době instalovat nový informační systém, který obsahuje i stručnou historii hradu a pověsti k němu se vážící. Nově je před bránou hradu možnost využití psího koutku, který byl rozšířen i o dva uzamykatelné kotce. Na 2. nádvoří hradu bylo kompletně zrekonstruováno pódium pro pořádání kulturních akcí.

Hrad Trosky – symbol Českého ráje

Hrad Trosky – symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto – věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Českým rájem byla v druhé polovině devatenáctého století nazvána krajina, kde jsou přírodní hodnoty umocněny historickými památkami. O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí i fakt, že se ve 20. století stala první chráněnou krajinnou oblastí Československa (v roce 1955).