ÚvodAktualityBenátská noc se letos opět chystá v Liberci!
Zážitky

Benátská noc se letos opět chystá v Liberci!

  • 27. července 2023
Benátská! je každoroční festival rockové hudby s mnoha doplňkovými sportovními a zábavnými akcemi. Festival se od 27. do 30. července 2023 uskuteční ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Na třech pódiích se vám představí ti nejlepší z české a slovenské hudební scény, i známí zahraniční interpreti a kapely.

BenátskáJiž tradičně proběhne poslední červencový víkend od 27. do 30. 7. 2023 v libereckém Vesci další ročník oblíbeného hudebního festivalu Benátská!. Stejně jako v předchozích ročnících bude připraveno celkem pět odpočinkových zón partnerů festivalu. Generální partner, společnost ČEZ, nabídne svou Energy zónu osvěžit se návštěvníci budou moci v RedBull a Hanácká zónách, bohatý doprovodný program potom bude připravený i v sekcích hokejových Bílých Tygrů a IQ Landie s jejím stánkem plným interaktivních exponátů.

Připravovaným atrakcím budou vévodit zábavné atrakce, jejichž dominantou se opět stane ruské kolo, z něhož bude krásný výhled na celý sportovní areál ve Vesci u Liberce.
 

Československý mix toho nejlepšího

BenátskáFestival Benátská!nabitý line-up už od čtvrtka 27. července! První den bude věnován kapelám ze Slovenska! Do Liberce dorazí Vašo Patejdl, Peter Nagy & Indigo či další velikán slovenské pop music Richard Müller. Večer završí oblíbená kapela No Name.

Páteční line-up 28. července nabídne mnoho žánrů – mezi největší lákadla bude patřit kapela Mirai, ale mimo ní budou na pódiích řádit také Rybičky 48, Trautenberk, Turbo, Doga, Mňága a Žďorp, Katarína Knechtová, německý zpěvák Sebastian, Loretta, Portless anebo Rozálie Havelková. 

V sobotu 29. července se můžete těšit na Jaromíra Nohavicu, Davida Kollera, Lenku Filipovou, Kamila Střihavku, rapperku Sharlotu, Elišku Ruskovou a Robina Mooda. Své bubenické umění předvede Šimon Mikez. Z hudebních kapel uslyšíte vystoupení od Horkýže slíže, Poletíme?, Děda Mládek I.B., Ivan Hlas Trio nebo Těla.

Festival Benátská! 2024 v Liberci

25. 7.28. 7.
Festival Benátská! 2024 v Liberci

Jubilejní 30. ročník festivalu Benátská! s Impulsem 2024 se uskuteční 25. – 28. 7. 2024. Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat již tradičně poslední červencový víkend na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci.

Bežecký areál Vesec – za sportem v zimě i v létě Zimní sporty

Bežecký areál Vesec – za sportem v zimě i v létě

Díky Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 byl v části Vesec vybudován sportovní areál pro běžecké lyžování. Areál je využíván celoročně – běžecké lyžování v zimě a asfaltové cestičky jsou v letní sezóně vhodné pro cyklistiku i pro in-line brusle.

Další aktuality

Dny lidové architektury lákají do Libereckého kraje

Již podvanácté budou moci lidé o víkendu 20. a 21. července 2024 navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 15 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou. Letošní ročník vás zavede do často veřejnosti nepřístupných objektů, které můžete zdarma navštívit jen v tomto víkendu. Těšit se můžete na divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky, to vše v originálním prostředí roubených chalup, mlýnů, statků, hostinců nebo papírny.
16. červenec 2024 16:00
Památky, Liberecký kraj

Pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu a skvělou zábavu nejen v Harrachově

Kdo má rád pivo, ten si o prázdninách může vybrat hned z několika festivalů a slavností. Na všech vás čeká hudba, pivní soutěže, zábava a hlavně ochutnávky zajímavých piv z mnoha desítek malých i velkých pivovarů.
15. červenec 2024 15:23
Gurmánská turistika, Liberecký kraj

Turistické autobusy v Českém ráji vás svezou na výlet i s kolem

I v letošním roce můžete opět využít při poznávání Českého ráje letních linek turistických autobusů s přepravou kol. Využitím turistického autobusu šetříte nejen přírodu, ale nebudete mít žádné starosti s parkováním vašeho auta. Turistické autobusy jezdí letos na osmi linkách a zavezou vás k nejoblíbenějším místům Českého ráje.
14. červenec 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Nejlepší koupání: tipy na příjemné koupání v Libereckém kraji

V Libereckém kraji najdou milovníci vodního živlu spoustu skvělých možností, kde si pořádně zaplavat v přírodě či se osvěžit během tropických dnů v chladné vodě. V našich tipech ale najdete také místa pro ty, kteří dávají přednost bazénům a akvaparkům. Stačí si jen vzít plavky, ručník a hurá k vodě!
9. červenec 2024 18:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Znáte přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova? Dětem se tu určitě bude líbit! Najdou zde velké množství atrakcí, které jsou navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity.
5. červenec 2024 10:48
Zážitky, Liberecký kraj

V červenci začíná Sedmihorské léto 2024: vystoupí hvězdy hereckého a hudebního nebe

Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto letos v červenci a v srpnu uvede deset samostatných akcí. V romantickém prostředí pod Troskami si užijete koncerty, divadlo, zábavnou talk show i jógový kemp! Podívejte se s portálem Kudy z nudy, co vše letos pořadatelé připravili.
26. červen 2024 15:24
Kultura, Liberecký kraj

Hrad Grabštejn láká na nový okruh Grabštejnské poklady

Chcete-li poznat to nejcennější, co Grabštejn ve svých zdech skrývá, navštivte nový okruh zpřístupněný od června 2024. Zavede vás nejen do grabštejnského sklepení, ale i do jedinečné renesanční kaple svaté Barbory a čeká vás také výstup a rozhled z hradní věže. O tom, jak přínosné jsou archeologické nálezy a co všechno díky nim o životě na hradě víme, svědčí i plánované rozšíření archeologické expozice na doplňkovém prohlídkovém okruhu Grabštejnské poklady.
22. červen 2024 12:00
Památky, Liberecký kraj

Bike Park v Rokytnici má otevřeno každý víkend

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. V červnu, září a říjnu je bikepark otevřený každý víkend od 9:00 do 17:00 hodin, v červenci a srpnu každý den.
16. červen 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj