Úvod > Aktuality > Benátská noc se letos opět chystá v Liberci!

Benátská noc se letos opět chystá v Liberci!

Vydáno 22. července 2019 Zážitky
Benátská noc je každoroční festival rockové hudby s mnoha doplňkovými sportovními a zábavnými akcemi. Festival se od 25. do 28. července 2019 uskuteční ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pro fanoušky Karla Gotta všam máme špatnou zprávu - zlatý slavík kvůli akutnímu zápalu plic zrušil na Benátské svůj koncert.

Benátská je tu!

BenátskáJiž tradičně proběhne poslední červencový víkend od 25. do 28. 7. 2019 v libereckém Vesci další ročník oblíbeného hudebního festivalu Benátská 2019. Hned první festivalový den, tedy ve čtvrtek 25. července, vystoupí Peter Nagy & Indigo a Anna K.

Kvůli akutnímu zápalu plic zrušil nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott své čtvrteční vystoupení na festivalu. Hned první den, ve čtvrtek večer měl zazpívat v rámci tradičního Večírku pro nedočkavé, což mělo být jeho poslední letošní veřejné vystoupení. Na festivalu chtěl oslavit své 80. narozeniny, které připadly na 14. července. Přejeme zlatému slavíkovi no nejrychlejší uzdravení.
 

Chinaski, No Name i Václav Neckář

BenátskáPo čtyřech letech a v nové sestavě se na Benátskou! vrací kapela Chinaski v čele s Michalem Malátným! Dále mezi kapelami najdete také Čechomor, Michala Hrůzu s kapelou Hrůzy, Marka Ztraceného, slovenské No Name, kapelu Framus Five se zpěvákem Michalem Prokopem, písničkáře Jaroslava Uhlíře, zpěvačku Lenny, Sebastiana, Bena Cristovao, Paulie Garanda nebo Davida Stypku!

Na Benátskou! se vrací i Václav Neckář s kapelou Bacily, jehož vystoupení muselo být bohužel vzhledem k počasí minulý ročník zrušeno. Festivalový lineup dále doplňuje slovenský zpěvák Richard Müller a jeho Band, který na festival doveze speciální vystoupení v rozšířené sestavě se dechovou a vokální sekcí! Svoje zastoupení mají ale i kapely pro příznivce tvrdších žánrů - na festival opět zavítá legendární moravská kapela Traktor a chybět nebude Harlej, Alkehol, Doctor PP a metalové formace Törr nebo Root. O punkový nářez se postarají legendární E!E, SPS a punk-rock i se skotskými dudy dovezou Pipes and Pints. Ze zahraničí dorazí i legendární švédská rocková formace Europe.

Festival Benátská! 2020 v Liberci

Festival Benátská! 2020 v Liberci

28. ročník festivalu Benátská! s Impulsem 2020 se opět blíží! Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat již tradičně poslední červencový víkend, a to od čtvrtka 23.7. do neděle 26. 7. 2020 na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci.

Bežecký areál Vesec - za sportem v zimě i v létě

Bežecký areál Vesec - za sportem v zimě i v létě

Díky Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 byl v části Vesec vybudován sportovní areál pro běžecké lyžování. Areál je využíván celoročně - běžecké lyžování v zimě a asfaltové cestičky jsou v letní sezóně vhodné pro cyklistiku i pro in-line brusle.

Další aktuality

22.12.
2019
iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
13.12.
2019
Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky