Úvod > Aktuality > Poslední srpnovou sobotu vás do Posázaví dopraví historický vlak Ferdinand

Poslední srpnovou sobotu vás do Posázaví dopraví historický vlak Ferdinand

Vydáno 29. srpna 2019 Zážitky
V sobotu 31. srpna 2019 se uskuteční poslední prázdninová jízda parního vlaku do Posázaví. V čele zvláštního vlaku Ferdinand sestaveného z historických vozů s dřevěnými lavicemi pojede lokomotiva zvaná „Papoušek - 477.043“, ve vlaku budou řazeny vozy Ce, zvané Rybák. Nebude chybět ani vůz bufetový s nabídkou občerstvení včetně piva Ferdinand a také upomínkových předmětů.

Lokomotiva Papoušeksobotu 31. srpna pojede z Prahy do Vlašimi a zpět historický vlak Ferdinand v čele s parní lokomotivou Papoušek (477.043). Nostalgický vlak odjíždí v 9:00 hod. z nádraží Praha-Braník a do Vlašimi s ním přijedete čtyři minuty po poledni. Na zpáteční jízdu po stejné trase se vydá parní vlak z Vlašimi v 15:33 hod.

V parním vlaku Ferdinand platí běžný tarif ČD ve spojení s místenkou Nostalgie za 140 Kč. Jízdenky jsou v předprodeji ve všech pokladnách ČD, zbylé se budou prodávat přímo v parním vlaku. Ve vlaku neplatí jízdenky IDS PID. Přeprava kočárků je ve vlaku omezena (lze naložit jen složený kočárek), jízdní kola nelze v parním vlaku přepravit.
 

Co si užít na trati Praha - Vlašim?

VlašimVlak  projede nejkrásnější trasu Posázavského pacifiku. Bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně bufetového vozu, kde se pro osvěžení bude točit pivo jako křen z Pivovaru Ferdinand. V okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy můžete navštívit mnoho památek nebo se zúčastnit kulturních akcí.

V Jílovém u Prahy stojí za návštěvu Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Současně lze navštívit tři středověké zlaté štoly. Ve Vojenském muzeu Lešany (zastávka Krhanice) bude probíhat 31. 8. Tankový den s programem a dynamickými ukázkami. Také Benešov nabízí několik atrakcí - lákavá je projížďka ekovláčkem po Benešově a prohlídka zámku Konopiště (2 km). A na prohlídku také láká zámek Jemniště (stanice Postupice). Ve Vlašimi navštivte paraZOO, či zámek (Muzeum Podblanicka). Na vlašimském nádraží je k vidění výstava fotek z historie trati Benešov – Dolní Kralovice.

Tankový den v Lešanech 2020

Tankový den v Lešanech 2020

29. srpen - Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany; tematický program s dynamickými ukázkami. 18. ročník.

Pivovar Ferdinand v Benešově - výroba skutečného piva

Pivovar Ferdinand v Benešově - výroba skutečného piva

Pivovarnictví v Benešově má dlouhou tradici. Není známo, kdo a kdy pivo první vařil, víme pouze, že původně feudální právo vařit pivo přešlo koncem 14. století do rukou měšťanů.

Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly je názorným doplňkem ke stálé expozici zlata Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Stezka vede většinou po polních cestách a je přístupná po celý rok. Má dvě trasy, z toho jednu okružní. Jedna z nich měří 4,5 km a druhá 5 km.

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský Pacifik je externí železniční dopravce působící v Posázaví. Nabízí možnost uspořádání tématického výletu historickým motorovým vozem M 262.045 s přípojným bufetovým vozem Balm, ale i jinými typy historických železničních vozidel a sezónní turistické vlaky a příležitostné jízdy.