Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Josef Dufek - víno z Moravského Slovácka

Vinařství Josef Dufek - víno z Moravského Slovácka

Gurmánská turistika
Vinařství Josef Dufek je vinařství rodinného typu s více jak 100letou tradicí, které se nachází ve vinařské obci Svatobořice - Mistřín ležící 3 km východně od Kyjova směrem na Hodonín. Vinařství je začleněno do vinařské oblasti Morava, podoblasti Moravské Slovácko.
Vinařství hospodaří v rámci integrované produkce na 17 ha nových vinic. Vína vyrábí nejmodernějšími technologiemi v sortimentu 30 odrůd, které získávají medaile jak doma (Champion VVT Valtice), tak v zahraničí. Součástí vinařství je penzion s vlastní kuchyní a ubytovací kapacitou 50 míst. Vlastní vinný sklep leží na mutěnické vinařské cyklostezce a je situován do okrajové části obce mimo zástavbu, což zajišťuje hostům ničím nerušený pobyt.

V příjemné atmosféře klenutého sklepa přímo mezi sudy jsou nabízena k degustaci kvalitní, většinou přívlastková vína v širokém sortimentu 30 odrůd. Ta pochází z nově založených vinic, které postupně přicházejí do plodnosti. Součástí pobytu ve sklepě je možná i prohlídka archivního sklepa.

Na své si přijdou milovníci nejrůznějších odrůd vín - bílých i červených. Mnohé z vín lze ochutnat i jako vína ročníková nebo archivní. Všechny ochutnávky jsou prováděny formou řízené degustace vedené zkušeným sklepmistrem. Součástí degustace je i výklad o historii vinařství v oblasti, historii rodinného vinařství včetně výkladu o technologii zpracování hroznů, výroby a školení vína, archivace vín apod.

Typy degustací:
  • degustace ročníkových vín
  • degustace archivních vín
  • degustace vín speciálních, barrique-ových a méně známých odrůd
  • degustace kombinovaná na přání
  • degustace mladých vín
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep U Budišů

Vinný sklep U Budišů

Mutěnice, Jižní Morava
Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jižní Morava