Úvod > Aktuality > Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů
Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů
"> "> "> Zúcastnete se ve Valticích Mistrovství sveta ve sbírání hroznu "> Úcastníci letošního mistrovství budou usilovat o pokorení ceského rekordu v disciplíne „Nejvíc hroznu vinné révy sesbíraných v limitu 15 minut“ "> Na Mistrovství sveta ve sbírání hroznu od 15.30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku
Gurmánská turistika

Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů

  • Vydáno15. září 2022
Další ročník Mistrovství světa ve sbírání hroznů se uskuteční v sobotu 17. září ve Valticích, ve vyhlášeném vinařském centru. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne v 8.30 hodin velkou údernickou brigádou v retro stylu. Přijďte se mistrovství zúčastnit i vy a pomozte tak pokořit český rekord!

Retro vinobraníNa vinici se členové soutěžních družstev vydají v otevřených vozech tažených traktorem. Mistrovství světa ve sbírání hroznů se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech, potrvá 15 minut, soutěží 25členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější. Retro vinobraní je ale hlavně zábava. Nafasujete nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Nafasujete od nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Zkušení sběrači a věrní brigádníci si už vozí své vlastní nůžky a nože, které si před Retro vinobraním pořádně nabrousí, aby to při Mistrovství světa ve sběru hroznů pěkně odsýpalo. Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!

Retro vinobraníRetro vinobraní začíná vždy v areálu vinařství Chateu Valtice – Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Organizátoři vás přepraví do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyste se náročnou prací nezničili, dostanete oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Velmi soutěživí nadšenci si mohou poměřit velikost svých plic v soutěži "o největší plíce". Tahání vody z kýblů koštýřem na jeden zátah je mnohdy náročnější než jak to vypadá. Zkuste to a uvidíte!

Pokud chcete zjistit, jak rychle dokážete sbírat hrozny, a pomoci vytvořit nový český rekord, neváhejte a zúčastněte se letošního Mistrovství světa ve sbírání hroznů. Nechte se unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu! Mistrovství světa ve sběru hroznů je tvrdý a nelítostný souboj. Které družstvo bude letos nejlepší? Kdo nasbírá během 15 minut nejvíc hroznů? Budou to Veltlíni, Tramíni, Ryzlinci? Na Mistrovství světa ve sbírání hroznů od 15:30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku s chutnáním novinek z produkce Vinných sklepů Valtice.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura