Úvod > Aktuality > Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů
Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů
"> "> "> Zúcastnete se ve Valticích Mistrovství sveta ve sbírání hroznu "> Úcastníci letošního mistrovství budou usilovat o pokorení ceského rekordu v disciplíne „Nejvíc hroznu vinné révy sesbíraných v limitu 15 minut“ "> Na Mistrovství sveta ve sbírání hroznu od 15.30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku
Gurmánská turistika

Zúčastněte se ve Valticích Mistrovství světa ve sbírání hroznů

Vydáno 15. září 2021
Další ročník Mistrovství světa ve sbírání hroznů se uskuteční v sobotu 18. září ve Valticích, ve vyhlášeném vinařském centru. Jedinečná a zřejmě i jediná akce svého druhu začne v 8.30 hodin velkou údernickou brigádou v retro stylu. Přijďte se mistrovství zúčastnit i vy a pomozte tak pokořit český rekord!

Retro vinobraníNa vinici se členové soutěžních družstev vydají v otevřených vozech tažených traktorem. Mistrovství světa ve sbírání hroznů se naplno rozjede po tréninkových zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech, potrvá 15 minut, soutěží 25členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější. Retro vinobraní je ale hlavně zábava. Nafasujete nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Nafasujete od nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Zkušení sběrači a věrní brigádníci si už vozí své vlastní nůžky a nože, které si před Retro vinobraním pořádně nabrousí, aby to při Mistrovství světa ve sběru hroznů pěkně odsýpalo. Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!

Retro vinobraníRetro vinobraní začíná vždy v areálu vinařství Chateu Valtice – Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Organizátoři vás přepraví do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyste se náročnou prací nezničili, dostanete oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Velmi soutěživí nadšenci si mohou poměřit velikost svých plic v soutěži "o největší plíce". Tahání vody z kýblů koštýřem na jeden zátah je mnohdy náročnější než jak to vypadá. Zkuste to a uvidíte!

Pokud chcete zjistit, jak rychle dokážete sbírat hrozny, a pomoci vytvořit nový český rekord, neváhejte a zúčastněte se letošního Mistrovství světa ve sbírání hroznů. Nechte se unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu! Mistrovství světa ve sběru hroznů je tvrdý a nelítostný souboj. Které družstvo bude letos nejlepší? Kdo nasbírá během 15 minut nejvíc hroznů? Budou to Veltlíni, Tramíni, Ryzlinci? Na Mistrovství světa ve sbírání hroznů od 15:30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku s chutnáním novinek z produkce Vinných sklepů Valtice.

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2021

18.9.
Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2021

Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně – sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství ve sběru hroznů na čas!

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.