Úvod > Co chcete dělat? > Točírna – keramická dílna v Příbrami pod Svatou Horou
Životní styl

Točírna – keramická dílna v Příbrami pod Svatou Horou

Malá keramická dílna, na úpatí Svaté hory, která vznikla díky nadšení a uchvácení kouzelným světem keramiky, nabízí klidné a rodinné prostředí pro vaši realizaci.
Pod vedením zkušených lektorů můžete nakouknout do rozmanitého světa keramiky. Najdete zde jak vedené kurzy pro děti i dospělé, tak klidný prostor pro samostatnou tvorbu, případně zajímavé jednorázové akce a kurzy.
 

Víkendové točení (pátek, sobota, neděle)

Během každého čtvrtletí věnují keramici z Točírny  jeden víkend jen a pouze točení na kruhu, jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Během tohoto kurzu se naučíte správné centrování hlíny, baňatý a rovný tvar. Budeme točit, přetáčet, ušatit. Zkusíme podšálek, misku, pokličku, svícen. Výrobky si naglazujete, případně ozdobíte engobou, která krásně vynikne pod transparentní glazurou. V ceně kurzu je zahrnut použitý materiál, transparentní glazura, výpal a přežah výrobku.


Jednorázové točení, seznamte se s točením na kruhu (3 hodiny)

Vhodné pro ty, kteří si chtějí točení na kruhu okouknout, vyzkoušet a následně se rozhodnout jak dále. Během kurzu si nejprve povíme něco málo o technice točení na kruhu. Následně se naučíte hlínu správně připravit a vycentrovat. Dozvíte se co a jak musí dělat obě ruce a prsty, když se hlína točí na kruhu v plné rychlosti. Vyzkoušíte si vytočit misku, případně baňatý a rovný tvar. Točení na kruhu není jednoduchá věc, pokud vás však osloví, věřím, že se bude rádi vracet. V ceně kurzu je zahrnut použitý materiál, transparentní glazura, výpal a přežah výrobku.
 

Tématická sobotní dopoledne a páteční odpoledne

Páteční odpoledne od 16:00 do 19:00 h. a sobotní dopoledne od 9:00 do 12:00 h. by keramici z Točírny rádi věnovali jednorázové tématické tvorbě. Vhodné pro všechny, kteří nenajdou čas pro pravidelnou návštěvu týdenních kurzů, ale rádi si občas přijdou vyzkoušet nové a zajímavé věci.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy