Úvod > Co chcete dělat? > Svatohorské poutní muzeum

Svatohorské poutní muzeum

Kultura
Svatohorské muzeum se nachází pod celým severním ambitem. V muzeu uvidíte moderní expozici ze sbírek Svaté Hory včetně nálezů z nedávné rekonstrukce.
Po velké rekonstrukci v roce 2015 poutní areál Svaté Hory nabízí novou expozici v dosud nepřístupných prostorách areálu. Byla zde objevena barokní pec, u které expozice začíná a také končí.

Pro děti jsou připraveny pracovní listy dle dvou věkových kategorií. Expozicí návštěvníky provází časová osa s významnými událostmi ze zdejší historie, a do ní jsou zařazeny důležité události v dějinách Svaté Hory. Součástí prohlídky jsou také animované filmy o vzniku a historii Svaté Hory, dokumentární film o rekonstrukci a mnoho dalšího.

Ve vitrinách naleznete exponáty z historických sbírek Svaté Hory a také nálezy z rekonstrukce. U jedné z objevených studen je vysvětlen historický systém čerpání vody na Svaté Hoře. Zajímavé jsou ukázky objevených odvodňovacích kanálků nebo nález dětského hrobu.

V době vánoční jsou v prostorách muzea a Mníšecké kaple každoročně vystavovány betlémy, převážně z dílen příbramských betlémářů.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy